حساب کاربری
  • Language
      • فارسی فارسی
      • انگلیسی ENGLISH
تاریخ برگشت
مسافر
1بزرگسال ، اکونومی
1بزرگسال (12+)
0کودک 2 تا 12 سال
0نوزاد 0 تا 2 سال
مسافران + اتاق
1 اتاق، 2 بزرگسال،
تاریخ برگشت
مسافران + اتاق
1 اتاق، 2 بزرگسال , اکونومی
تا تاریخ
مسافران + اتاق
1 اتاق، 2 بزرگسال،
در سفر فوق العاده، خودتو بیمه کن !
تاریخ برگشت
مسافران
1بزرگسال 0کودک 0نوزاد
1بزرگسال (12+)
0کودک 2 تا 12 سال
0نوزاد 0 تا 2 سال

خرید بلیط قطار تبریز

خرید بلیط قطار تبریز از الی گشت

بهترین زمان رزرو بلیط قطار تبریز

بهترین زمان رزرو بلیط قطار تبریز

به خاطر موقعیت جغرافیایی تبریز، آب و هوای این شهر تقریبا کوهستانی، تمیز و دلپذیر است. تابستان های تبریز خنک و البته زمستان هایش بسیار سرد است. دمای هوای تبریز در بیشترین حالت خود از اواسط تیر تا اواسط مرداد به صورت میانگین به ۱/۲۴ درجه سانتی گراد و در کمترین حالت ممکن از اواسط دی تا بهمن به منفی ۹/۰ درجه سانتی گراد می رسد. آب و هوای شهر تبریز در بهار، تقریباً سرد است؛ از همین رو بهترین زمان سفر به تبریز فصل بهار است. تابستان های تبریز بسیار خنک و دلپذیر است و از سرمای زیادی در آن خبری نیست همین خود دلیل آغاز سفرهای متعدد تابستانی به این شهر محسوب می شود. فصل سرما هم در این شهر از پاییز شروع شده و در زمستان به اوج خود می رسد. با توجه به وضعیت هوای تبریز، تابستان ها شلوغ ترین روزهای گردشگری این شهر هستند و به نسبت هزینه سفر به آن کمی نسبت به دیگر روزهای سال بیشتر می شود. اگر قصد سفر به تبریز از طریق ناوگان حمل و نقل ریلی را دارید، حداقل از ۱ ماه قبل خرید بلیط قطار تبریز خود را قطعی کنید.

راهکارهایی برای داشتن سفری ارزان به تبریز

راهکارهایی برای داشتن سفری ارزان به تبریز

قدم اول برای مدیریت هزینه ها در تبریز، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس، مترو و تاکسی است. برای خرید به مراکز خرید و بازارهای ارزان قیمت تبریز پیشنهاد می کنیم که به مراکز خریدی نظیر بلور، آراز، رشدیه و پیاده راه تربیت حتما سر بزنید. رستوران های تبریز هم مانند بسیاری از شهرهای ایران، منوهایی با سطوح مختلف قیمتی دارند اما با این حال پیشنهاد ما به شما این است که نام رستوران هایی مثل خانی، هزار دستان و شاه گلی را در لیست رستوران گردی های خود قرار دهید.

حمل خودرو با قطار به تبریز

حمل خودرو با قطار به تبریز

بسیاری از مسافران شهر تبریز ترجیح می دهند مسافت طولانی به سمت این شهر را رانندگی نکنند تا هم از خطرات جاده به دور بوده و هم احساس راحتی بیشتری داشته باشند. آن ها ترجیح می دهند تا به جای سفر با خودرو شخصی، با قطار سفر کنند و در عین حال با حمل خودرو با قطار بتوانند بدون دردسر در شهر مقصدشان به گشت و گذار بپردازند. حمل خودرو با قطار به تبریز تنها به رعایت چند نکته ساده نیاز دارد و الباقی آن به آسانی انجام می شود. مسافران شهرهای تهران، مشهد، اهواز، شیراز، یزد و کرمان می توانند مستقیم از این گزینه استفاده کنند و مسافران دیگر شهرها در صورت امکان باید خودروی خود را به یکی از شهرهای نام برده شده، منتقل کرده و سپس اتومبیل خود را با قطار به سمت تبریز حمل کنند. با توجه به محدود بودن ظرفیت قطارهای باری و تقاضای بالا بهتر است از یک ماه قبل بلیط خود را تهیه کنید تا با مشکل تمام شدن بلیط حمل خودرو با قطار مواجه نشوید.

قوانین استرداد بلیط قطار تبریز

قوانین استرداد بلیط قطار تبریز

با توجه به این که اغلب از روزهای قبل برای سفر با قطار برنامه ریزی می کنیم، ممکن است به هر دلیلی سفرمان لغو شود یا به تاریخ دیگری منتقل شود و یا به ناچار بلیط قطارمان را کنسل کنیم. در این مواقع تا یک ساعت بعد از صادر شدن بلیط در مرکز صادرکننده کل بهای بلیط به مسافر برگشت داده می شود؛ به عبارتی این روند به این صورت است که تا ساعت ۱۲ روز قبل از حرکت ۹۰ درصد بهای کل، تا ۳ ساعت مانده به حرکت ۷۰ درصد و تا زمان حرکت ۵۰ درصد از بهای کل بلیط بازگشت داده می شود. اگر قطار حرکت کرده باشد استرداد بلیط قطار ممکن نیست و هیچ هزینه ای به مسافر پرداخت نخواهد شد.


سفر به تبریز در جشنواره ها و رویدادهای خاص

تبریز یکی از بهترین شهرهای توریستی ایران است و علاوه بر جاذبه های تاریخی، جاذبه های فرهنگی بسیاری را نیز در خود دارد. از جمله جاذبه های فرهنگی تبریز می توان به برگزاری جشن ها و رویدادهای مختلف در آن اشاره کرد. جشنواره تابستانی تبریز هر سال در تیر ماه و در عمارت شهرداری تبریز برگزار می شود. در این جشنواره ها برنامه های فرهنگی و تفریحی مختلفی برگزار می شود. در 90 کیلومتری تبریز روستایی به نام گنبرف وجود دارد که هر سال در تیرماه، جشنواره گل محمدی با هدف تهیه گلاب و اسانس آن برگزار می شود. جشنواره آدم برفی تبریز، هر سال در دی ماه در پارک ائلی گل برگزار می شود که یکی از جشنواره های جالب تبریزی ها است. اگر قصد سفر به تبریز برای شرکت در یکی از این رویدادها را دارید، توجه داشته باشید که باید حتما از یک ماه قبل برای خرید بلیط قطار تبریز اقدام نمایید.

سفر به تبریز در جشنواره ها و رویدادهای خاص

جاذبه های گردشگری تبریز

جاذبه های گردشگری تبریز

تبریز یکی از بزرگ ترین شهرهای شمال غربی ایران است که البته از پایتخت های تاریخی کشور هم به شمار می آید. در این شهر دیدنی های زیادی وجود دارد که تنها محدود به اماکن تاریخی نیستند. جاذبه ها، تفریحات مختلف و طبیعت فوق العاده تبریز هر کدام به تنهایی سفر به این شهر را جذاب و خاطره انگیز می کنند. در سفر به تبریز پیشنهاد می کنیم تا حتماً از بازار بزرگ، مسجد کبود، ارگ تبریز، مسجد جامع تبریز، موزه آذربایجان، مقبره الشعرا، عمارت شهرداری تبریز، پارک ائل گلی و کلیسای استفانوس مقدس بازدید نمایید. همچنین به جاذبه های طبیعی مثل پارک کوهستانی عینالی، روستای کندوان، کویر قوم تپه، قره داغ و روستای زنوزق نیز حتماً سر بزنید. اگر هم که اهل تفریح و هیجان هستید و می خواهید در سفر با تور تبریز حسابی خوش بگذرانید، پیشنهاد می کنیم تا حتماً به سورتمه تبریز، پینت بال و لیزر تگ، شهربازی باغلار باغی، قلعه شادی و گیم لند بوم کلاب سر بزنید.


معرفی ایستگاه راه آهن تبریز

ایستگاه راه آهن تبریز یکی از ایستگاه های بسیار قدیمی ایران است که در سال 1295 و با طراحی یک معمار معروف فرانسوی ساخته و افتتاح شد. این ساختمان که البته مجددا در سال های اخیر طراحی شده، 3 سال پیش به ثبت ملی رسید. راه آهن تبریز یکی از بهترین راه ها برای حمل و نقل کالا به ترکیه و اروپا است و در حال حاضر هم قطارهای تهران، مشهد و جلفا یکی از پر مسافرترین قطارهای آن هستند. ایستگاه راه آهن تبریز امکانات رفاهی خوبی دارد و مسافران در آن می توانند به راحتی تردد کنند.

معرفی ایستگاه راه آهن تبریز

راهنمای انتخاب بهترین قطار برای سفر به تبریز

راهنمای انتخاب بهترین قطار برای سفر به تبریز

در صورت خرید بلیط قطار تبریز می توانید با یکی از 4 قطار میلاد، شمیم، طوس، سهند و خلیج فارس به این شهر سفر کنید. لازم ذکر است که بگوییم این قطارها متعلق به شرکت های رجا و رعد هستند. طوس یکی از قطارهای 3 ستاره و 4 تخته است و علاوه بر تبریز به شهرهای مهم دیگری هم حرکت دارد. هر واگن این قطار دارای 9 کوپه 4 نفره است که انواع وسایل و امکانات رفاهی در آن گنجانده شده است. قطار سهند هم یکی دیگر از قطارهای شرکت رجا است که در مسیر ریلی تهران- تبریز و همچنین تهران- مشهد فعالیت می کند. واگن های قطار سهند دارای 8 کوپه 4 نفره هستند و امکانات رفاهی خوبی دارند. قطار خلیج فارس، از دسته قطارهای 4 تخته و با کیفیت رجا است که به سمت تبریز حرکت می ‎کند. این قطار با این که یک قطار سریع السیر محسوب نمی شود اما از لحاظ امکانات در سطح خوبی قرار می گیرد. قطار خلیج فارس دارای واگن هایی با 11 کوپه است که هر کدام 44 نفر ظرفیت دارند؛ علاوه بر مسیر تبریز این قطار در مسیرهای اصفهان، زاهدان، مشهد، تهران، مراغه، مهاباد، ارومیه، اصفهان و قزوین هم فعال است. اگر می خواهید به تبریز سفر کنید تنها کافی است که وارد وب سایت الی گشت شوید و بلیط قطار مد نظرتان را تنها با چند کلیک رزرو نمایید.

راهنمای خرید آنلاین بلیط قطار تبریز از الی گشت

راهنمای خرید آنلاین بلیط قطار تبریز از الی گشت

برای خرید اینترنتی بلیط قطار تبریز کافی است شهر مبدأ، تاریخ و تعداد مسافر را انتخاب کنید تا قطارهای موجود به شما نمایش داده شوند. اگر تنها سفر می کنید می توانید نوع مسافر را انتخاب کرده و سپس واگن ویژه خواهران یا برادران را انتخاب کنید. خرید بلیط کوپه دربستی تبریز از دیگر گزینه هایی است که برای راحتی بیشتر مسافران تبریز در نظر گرفته شده است البته با انتخاب این مورد هزینه های سفرتان افزایش خواهد یافت. شما می توانید در سیستم رزرواسیون آنلاین الی گشت نتایج جستجو را بر اساس ساعت حرکت، ظرفیت و مبلغ مرتب کنید. امکان اعمال فیلترهای ساعت حرکت (بامداد، صبح، بعد از ظهر و شب)، زمان ورود و شرکت های ریلی (رجا و فدک) نیز برای جستجوی دقیق تر فراهم شده است. در آخر هم زمانی که دکمه خرید را بزنید بلیط قطار مورد نظر به صورت ایمیل و پیامک برایتان ارسال می شود.

رزرو قطار تبریز از طریق تماس با پشتیبانی ۲۴ ساعته الی گشت

الی گشت به منظور افزایش رفاه حال مشتریان خود، امکان خرید تلفنی بلیط قطار را نیز برای آن ها فراهم کرده است. مشاوران ما در انتخاب نوع قطار و بهترین ساعت حرکت شما را راهنمایی می کنند. به یاد داشته باشید که برای حمل خودرو با قطار امکان خرید بلیط آنلاین وجود ندارد و باید حتما در یک تماس تلفنی درخواست خودتان را اعلام نمایید. در صورت داشتن هر نوع سؤال یا نیاز به پشتیبانی نیز می توانید در ۲۴ ساعت شبانه روز با شماره ۰۲۱۸۵۴۰ تماس بگیرید.

سوالات متداول