حساب کاربری
  • Language
      • فارسی فارسی
      • انگلیسی ENGLISH
تاریخ برگشت
مسافر
1بزرگسال ، اکونومی
1بزرگسال (12+)
0کودک 2 تا 12 سال
0نوزاد 0 تا 2 سال
مسافران + اتاق
1 اتاق، 2 بزرگسال،
تاریخ برگشت
مسافران + اتاق
1 اتاق، 2 بزرگسال , اکونومی
تا تاریخ
مسافران + اتاق
1 اتاق، 2 بزرگسال،
در سفر فوق العاده، خودتو بیمه کن !
تاریخ برگشت
مسافران
1بزرگسال 0کودک 0نوزاد
1بزرگسال (12+)
0کودک 2 تا 12 سال
0نوزاد 0 تا 2 سال

خرید بلیط قطار شیراز

خرید بلیط قطار شیراز از الی گشت

بهترین زمان رزرو بلیط قطار شیراز

بهترین زمان رزرو بلیط قطار شیراز

سه نوع آب و هوا در شیراز وجود دارد: گرم و خشک، معتدل و سرد. البته به طورعمده آب و هوای این شهر معتدل به حساب می آید و برای سفر در بیشتر روزهای سال، شرایط آن مساعد است. شیراز در بهار، دارای آب و هوایی بسیار معتدل و لطیف است. تابستان های شیراز، گرم و آفتابی است اما اصلاً گرمای آن طاقت فرسا و خشک نیست. پاییز شیراز، فصل بارش های گاه وبیگاه، برگ های خشک شده پاییزی و هوای خنک رو به سرد است. زمستان های شیراز سرد است اما از سرمای طاقت فرسا و سوز سرما خبری نیست. معمولاً بهار، تابستان و پاییز فصول گردشگری شیراز هستند. البته سفر در اردیبهشت ماه، یکی از بهترین زمان ها برای سفر به شیراز است. در این فصل آب و هوای شیراز عالی است و از شلوغی نوروزی آن کم شده و همه چیز در بهترین حالت خودش قرارگرفته است. اگر قصد سفر به شیراز را دارید، پیشنهاد می کنیم تا برای خرید بلیط قطار شیراز اقدام نمایید و برنامه هایتان را حداقل برای یک ماه قبل از زمان سفرتان، قطعی نمایید.

مدیریت هزینه ها در شهر شیراز

مدیریت هزینه ها در شهر شیراز

قدم اول برای مدیریت هزینه هایتان در سفر به شیراز این است که اول ازهمه برای رفت و آمد در شهر از وسایل حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس و تاکسی استفاده کنید.
برای خرید به مراکز خرید و بازارهای خوب اما ارزان قیمت شیراز همچون: مجتمع تجاری خلیج فارس و هامون و بازارهایی همچون بازار وکیل و سرای مشیر بروید. سطح قیمت ها در رستوران های شیراز تقریباً متناسب است اما برای خوردن غذای ارزان و با کیفیت در شیراز به شما پیشنهاد می کنیم تا به رستوران هایی همچون: رستوران کهن، هفت خوان و صوفی سر بزنید.

حمل خودرو با قطار به شیراز

حمل خودرو با قطار به شیراز

بسیاری از مسافران شهر شیراز ترجیح می دهند مسافت طولانی را رانندگی نکنند تا هم از خطرات جاده به دور بوده و هم احساس راحتی بیشتری داشته باشند. در این صورت حمل خودرو با قطار بهترین انتخاب است تا بتوان بدون دردسر در شهر مقصد به گشت و گذار پرداخت. حمل خودرو با قطار به شیراز تنها به رعایت چند نکته ساده نیاز دارد و به آسانی انجام می شود. مسافران شهرهای تهران، مشهد، اهواز، تبریز، شیراز، یزد و کرمان می توانند مستقیم از این گزینه استفاده کنند و مسافران دیگر شهرها در صورت امکان باید خودروی خود را به یکی از شهرهای نام برده منتقل کرده و سپس اتومبیلشان را سوار قطار کند. با توجه به محدود بودن ظرفیت قطارهای باری و تقاضای بالا بهتر است از یک ماه قبل بلیط تان را تهیه کنید تا با مشکل تمام شدن بلیط حمل خودرو با قطار مواجه نشوید.

قوانین استرداد بلیط قطار شیراز

قوانین استرداد بلیط قطار شیراز

با توجه به این که اغلب از روزها قبل برای سفر با قطار برنامه ریزی می کنیم، ممکن است به هر دلیلی سفرمان لغو شود یا به تاریخ دیگری منتقل شود و به ناچار بلیط قطارمان را کنسل کنیم. تا یک ساعت بعد از صادر شدن بلیط در مرکز صادرکننده کل بهای بلیط به مسافر برگشت داده می شود. تا ساعت ۱۲ روز قبل از حرکت ۹۰ درصد بهای کل، تا ۳ ساعت مانده به حرکت ۷۰ درصد و تا زمان حرکت ۵۰ درصد از بهای کل بلیط بازگشت داده می شود. اگر قطار حرکت کرده باشد استرداد بلیط قطار ممکن نیست و هیچ هزینه ای به مسافر پرداخت نخواهد شد. می توانید روند انجام استرداد بلیط قطار شیراز را تلفنی از شرکت الی گشت انجام دهید.


سفر به شیراز در نوروز

حال و هوای شیراز در نوروز بسیار دیدنی و جالب است. مردم شیراز حداقل از ۱۵ روز قبل از شروع عید نوروز در این شهر به استقبال آن می روند و حال و هوای شهرشان را عوض می کنند. جشن های نوروزی و آیینی مختلف، حال و هوای بی نظیر شهر و طبیعت اطرافش مسافرین نوروزی از سرتاسر ایران را به سوی خود می کشاند. با توجه به این که نوروز یکی از شلوغ ترین روزهای شیراز ازلحاظ گردشگری است، سطح هزینه ها نسبت به زمان های دیگر کمی بالاتر می رود.
برای این که نگرانی بابت امور سفر خود نداشته باشید بهتر است تا حداقل بین ۱ تا ۲ ماه قبل از سفرتان، بلیط قطار شیراز خود را خریداری نمایید.

سفر به شیراز در نوروز

جاذبه های گردشگری شیراز

جاذبه های گردشگری شیراز

شیراز شهری زیبا و با قدمت تاریخی بسیار بالایی است. از دوره های تاریخی و باستانی همچون هخامنشیان گرفته تا دوره ی مدرن معاصر در این شهر یادگارهایی به جای مانده است که امروزه زیبایی این شهر را سبب شده اند. برخی از زیباترین و بهترین این جاذبه ها، عبارت اند از: دروازه قرآن، ارگ کریم خانی، بازار وکیل، حمام وکیل، خانه زینت الملوک، عمارت دیوانخانه، گهواره دید، بند امیر، پاسارگاد، نقش رستم، نقش رجب، حافظیه، سعدیه و مسجد نصیرالملک که بازدید از آن ها را در سفر به شیراز به شما حتماً توصیه می کنیم.
شیراز در کنار جاذبه های طبیعی زیبا و بی مانندی که دارد، جاذبه های طبیعی فوق العاده زیبایی هم دارد که برای طبیعت گردی انتخاب های فوق العاده ای هستند. برخی از بهترین جاذبه های طبیعی شیراز عبارت اند از: کوه دراک، درياچه برم شور، تنگ دم اسب، غار پری یاغی، غار شاه نشین، گنبد نمکی مورجان و چشمه جوشک.


معرفی ایستگاه راه آهن شیراز

ایستگاه راه آهن شیراز در سال ۱۳۸۸ افتتاح و در سال ۱۳۹۰ به صورت رسمی شروع به کار کرد. این ایستگاه یکی از بزرگ ترین ایستگاه های قطار کشور است و بر طبق آمار، روزانه بیشتر از ۲ هزار نفر از طریق این ایستگاه جابجا می شوند.
ایستگاه راه آهن شیراز میزبان قطارهایی از تهران، قم و مشهد است و به زودی با افتتاح مسیرهای ریلی شهرهایی همچون: بندرعباس، بوشهر، لار، عسلویه و جهرم به سمت شیراز، مسافران می توانند از شیراز به مقصد این شهرها و یا بالعکس اقدام نمایند. امکانات رفاهی ایستگاه راه آهن شیراز زیاد است و همه چیز برای رفاه حال مسافران در آن تعبیه شده است.

معرفی ایستگاه راه آهن شیراز

انتخاب بهترین قطار برای سفر به شیراز

انتخاب بهترین قطار برای سفر به شیراز

شیراز یکی از شهرهای بزرگ ایران است که در تمام ایام سال مسافران بسیار زیادی به آن با قطار سفر می کنند و معمولاً یکی از شلوغ ترین خطوط ریلی ایران را دارا هست. برای سفر به شیراز می توانید از 3 قطار غزال، سریر و امید استفاده کنید.
قطار غزال، یکی از پرسفرترین قطارهای تندرو ایران و شرکت رجا است و در 3 نوع اتوبوسی، کوپه ای و VIP در مسیر تهران شیراز فعالیت می کند. این قطار به عنوان یکی از قطارهای درجه ۱ ناوگان حمل و نقل ایران فعالیت می کند. قطار 4 ستاره نورالرضا نیز به غیر از رجا در این مسیر حرکت دارد. واگن های قطار غزال شامل ۹ کوپه هستند و هر کدام ۴ سرنشین دارند. قطار سریر را هم معمولاً به عنوان لوکس ترین قطار موجود در مسیر قطار تهران شیراز معرفی می کنند. این قطار در حال حاضر تنها در مسیر تهران شیراز اقدام به جابجایی مسافران می نماید. قطار امید هم از سری قطارهایی است که در خط شیراز تهران فعالیت می کند. نام دیگر این قطار، پلورسبز است و در مسیر مشهد هم فعالیت می نماید. قطار امید ۴ ستاره است و قطاری رومانیایی محسوب می شود. واگن های قطار امید هر کدام دارای ۱۰ کوپه ۴ تخته هستند. از میان این قطارها، گزینه مورد نظرتان را انتخاب کرده و به راحتی با قطار به شیراز سفر کنید.

راهنمای خرید اینترنتی بلیط قطار شیراز از الی گشت

راهنمای خرید اینترنتی بلیط قطار شیراز از الی گشت

برای خرید اینترنتی بلیط قطار شیراز کافی است شهر مبدأ، تاریخ و تعداد مسافر را انتخاب کنید تا قطارهای موجود به شما نمایش داده شوند. اگر تنها سفر می کنید می توانید نوع مسافر را انتخاب کرده و سپس واگن ویژه خواهران یا برادران را انتخاب کنید. خرید بلیط کوپه دربستی شیراز از دیگر گزینه هایی است که برای راحتی بیشتر مسافران شیراز در نظر گرفته شده است البته با انتخاب این مورد هزینه های سفرتان افزایش خواهد یافت. برای اطلاع از قیمت بلیط قطار شیراز رفت و برگشت، گزینه رفت و برگشت را انتخاب کنید.
می توانید نتایج جستجو را بر اساس ساعت حرکت، ظرفیت و مبلغ مرتب کنید. امکان اعمال فیلترهای ساعت حرکت (بامداد، صبح، بعدازظهر و شب)، زمان ورود و شرکت های ریلی (رجا و فدک) نیز برای جستجوی دقیق تر فراهم شده است. در آخر بلیط قطار به صورت ایمیل و پیامک برایتان ارسال می شود.

رزرو قطار شیراز از طریق تماس با پشتیبانی ۲۴ ساعته الی گشت

الی گشت به منظور افزایش رفاه حال مشتریان خود، امکان خرید تلفنی بلیط قطار را نیز برای آن ها فراهم کرده است. مشاوران ما در انتخاب نوع قطار و بهترین ساعت حرکت شما را راهنمایی می کنند. به یاد داشته باشید که برای حمل خودرو با قطار امکان خرید بلیط آنلاین وجود ندارد و تنها از طریق تماس تلفنی انجام می شود. در صورت داشتن هر نوع سؤال یا نیاز به پشتیبانی نیز می توانید ۲۴ ساعته با شماره ۰۲۱۸۵۴۰ تماس بگیرید.

سوالات متداول