حساب کاربری
  • Language
      • فارسی فارسی
      • انگلیسی ENGLISH
تاریخ برگشت
مسافر
1بزرگسال ، اکونومی
1بزرگسال (12+)
0کودک 2 تا 12 سال
0نوزاد 0 تا 2 سال
مسافران + اتاق
1 اتاق، 2 بزرگسال،
تاریخ برگشت
مسافران + اتاق
1 اتاق، 2 بزرگسال , اکونومی
تا تاریخ
مسافران + اتاق
1 اتاق، 2 بزرگسال،
در سفر فوق العاده، خودتو بیمه کن !
تاریخ برگشت
مسافران
1بزرگسال 0کودک 0نوزاد
1بزرگسال (12+)
0کودک 2 تا 12 سال
0نوزاد 0 تا 2 سال

خرید بلیط قطار مشهد

خرید بلیط قطار مشهد از الی گشت

بهترین زمان رزرو بلیط قطار مشهد

بهترین زمان رزرو بلیط قطار مشهد

آب و هوای مشهد سرد و خشک است. دومین شهر بزرگ ایران نیز مانند اکثر شهرهای کشور چهار فصل دارد. بهار تمام درختان و باغات سرسبز و پر از شکوفه می شوند، می توان گفت از نظر آب و هوا بهترین زمان سفر به مشهد است. تابستان های مشهد با آفتاب گرم و داغش بسیار پر گردشگر است، در این فصل میانگین دمای هوا به ۳۲ درجه سانتی گراد می رسد. پاییز مشهد هوا کم کم رو به سردی می رود و یکی از بهترین و خلوت ترین زمان ها برای سفر به مشهد و زیارت حرم مطهر امام رضا (ع) است. زمستان مشهد سرمای شدیدی دارد و شاهد کاهش قیمت های سفر به مشهد هستیم. در زمان های تعطیلی و رویدادهای خاص مذهبی مسافران زیادی تصمیم می گیرند به مشهد سفر کنند که موجب افزایش نسبی قیمت ها و تمام شدن بلیط ها می شود، بنابر این اگر قصد سفر در این زمان های خاص را دارید، بهتر است از یک ماه قبل برنامه سفرتان را قطعی کنید.

مدیریت هزینه ها در شهر مشهد

مدیریت هزینه ها در شهر مشهد

سفر به مشهد و زیارت از حرم امام رضا (ع) در میان مردم کشورمان طرفداران بسیاری دارد که باعث شده شهر مشهد امکانات و خدمات متعددی برای گردشگران داشته باشد. هزینه های کلی سفر به مشهد متناسب با هدف و بودجه شما تغییر می کند و می توان سفری اقتصادی و یا لوکس را به این شهر تجربه کرد.
برای کاهش هزینه ها بهتر است هتلتان را در مرکز شهر و نزدیک به وسایل حمل و نقل عمومی انتخاب کنید تا سریع و ارزان تردد کنید. وسایل حمل و نقل عمومی در مشهد واگن های مترو، اتوبوس های تندرو، اتوبوس و تاکسیرانی هستند. تاکسی های اینترنتی و تاکسی دربستی نیز دیگر انتخاب های پیش رو می باشند.

حمل خودرو با قطار به مشهد

حمل خودرو با قطار به مشهد

بسیاری از مسافران شهر مشهد ترجیح می دهند مسافت طولانی را رانندگی نکنند تا هم از خطرات جاده به دور بوده و هم احساس راحتی بیشتری داشته باشند. در این صورت حمل خودرو با قطار بهترین انتخاب است تا بتوان بدون دردسر در شهر مقصد به گشت و گذار پرداخت. حمل خودرو با قطار به مشهد تنها به رعایت چند نکته ساده نیاز دارد و به آسانی انجام می شود. مسافران شهرهای تهران، اهواز، تبریز، شیراز، یزد و کرمان می توانند مستقیم از این گزینه استفاده کنند و مسافران دیگر شهرها در صورت امکان باید خودروی خود را به یکی از شهرهای نام برده منتقل کرده و سپس اتومبیلشان را سوار قطار کند. با توجه به محدود بودن ظرفیت قطارهای باری و تقاضای بالا بهتر است از یک ماه قبل بلیط تان را تهیه کنید تا با مشکل تمام شدن بلیط حمل خودرو با قطار مواجه نشوید.

قوانین استرداد بلیط قطار مشهد

قوانین استرداد بلیط قطار مشهد

با توجه به این که اغلب از روزها قبل برای سفر با قطار برنامه ریزی می کنیم، ممکن است به هر دلیلی سفرمان لغو شود یا به تاریخ دیگری منتقل شود و ناچاراً بلیط قطارمان را کنسل کنیم. تا یک ساعت بعد از صادر شدن بلیط در مرکز صادرکننده کل بهای بلیط به مسافر برگشت داده می شود. تا ساعت ۱۲ روز قبل از حرکت ۹۰ درصد بهای کل، تا ۳ ساعت مانده به حرکت ۷۰ درصد و تا زمان حرکت ۵۰ درصد از بهای کل بلیط بازگشت داده می شود. اگر قطار حرکت کرده باشد استرداد بلیط قطار ممکن نیست و هیچ هزینه ای به مسافر پرداخت نخواهد شد. می توانید روند انجام استرداد بلیط قطار مشهد را تلفنی از شرکت الی گشت انجام دهید.


سفر به مشهد در نوروز

افراد بسیاری تعطیلات نوروز را برای سفر به مشهد انتخاب می کنند و درواقع تعداد گردشگران نوروزی دومین شهر بزرگ ایران به میلیون ها نفر می رسد. برای خرید اینترنتی بلیط قطار مشهد و رزرو هتل باید از یک ماه قبل اقدام کنید تا نگرانی بابت تمام شدن بلیط ها و پر شدن اتاق های هتل ها نداشته باشید. در این بازه جاذبه ها و مراکز گردشگری ساعات زیادی از شبانه روز فعالیت دارند و از طرفی هوای مطبوع خاطره سفر به مشهد را بیش ازپیش دلپذیر می سازد.

سفر به مشهد در نوروز

جاذبه های گردشگری مشهد

جاذبه های گردشگری مشهد

شهر مشهد در طول تاریخ از اهمیت بالایی برخوردار بوده و حرم امام رضا (ع) نیز موجب توجه هرچه بیشتر گردشگران به آن شده است. مراکز خرید و بازارهای مختلف و متنوع در کنار رستوران های باکیفیت و غذاهای لذیذ انگیزه سفر به مشهد را چند برابر می سازد. برای بازدید از پایتخت معنوی ایران بین ۳ تا ۷ روز زمان نیاز دارید.
مشهد شهری مملو از دیدنی های طبیعی و تاریخی است. برخی از بهترین جاذبه های تاریخی مشهد عبارت اند از: کوه سنگی، مقبره فردوسی، آرامگاه نادرشاه افشار، وکیل آباد، باغ گیاه شناسی و بازار رضا. بهترین جاذبه های طبیعی شهر نیز شامل روستای زشک، غار بیمار آب، غار مغان، هفت حوض و دریاچه سبز می شود. برای کمی هیجان نیز سر زدن به مراکز تفریحی معروفی همچون، سرزمین موج های آبی، سرزمین موج های خروشان، سرزمین پروفسور بازیما، شهر مشاغل کودکان کارا لند و پیست اسکی شیر باد بهترین انتخاب ها هستند.


معرفی ایستگاه راه آهن مشهد

ایستگاه راه آهن مشهد در سال ۱۳۴۵ به بهره برداری رسید و در حال حاضر یکی از پر رفت و آمدترین ایستگاه های ریلی کشور است. ساختمان ایستگاه یکی از شاهکارهای معماری ایران محسوب می شود که در فهرست آثار ملی نیز به ثبت رسیده است. در این مکان امکانات و تجهیزات کاملی در نظر گرفته شده است که ضروری ترین هایشان چندین رستوران برای صرف غذا، نمازخانه و پارکینگ شبانه روزی هستند.
انواع وسایل حمل و نقل عمومی ازجمله مترو شهری، اتوبوس و تاکسی برای مسافران در دسترس است و می توانند با توجه به تابلو های راهنما به سمت پایانه موردنظرشان بروند. همچنین فضای سبز بزرگ و مجهزی تعبیه شده تا در صورت نیاز استراحت کنند و زمان انتظارشان را در آن سپری نمایند. ایستگاه راه آهن مشهد در مرکز شمالی شهر قرارگرفته و دسترسی آسانی به جاذبه های گردشگری دارد. فاصله ایستگاه راه آهن مشهد تا حرم امام رضا (ع) ۴ کیلومتر است که طی کردنش با تاکسی حدود ۱۰ دقیقه زمان می برد.
برای رسیدن به ایستگاه راه آهن مشهد از تهران با قطارهای معمولی حدود ۱۱ ساعت و ۳۰ دقیقه و با قطارهای سریع السیر ۸ ساعت و ۴۰ دقیقه درراه خواهید بود.

معرفی ایستگاه راه آهن مشهد

انتخاب بهترین قطار برای سفر به مشهد

انتخاب بهترین قطار برای سفر به مشهد

با توجه به مسافران زیاد مسیر مشهد به ویژه از مبدأ تهران به مشهد و بالعکس، بهترین و مدرن ترین های ناوگان ریلی کشور در این مسیرها فعالیت دارند. قطارهای ایران امروز به چندین دسته تقسیم می شوند. قطارهای لوکس چهار تخته اغلب بسیار راحت و ۳ ستاره هستند، قطارهای شش تخته اغلب ارزان ترین انتخاب ها هستند و برای سفرهای با تعداد مسافران ۵ یا ۶ نفر مناسب اند. قطارهای پنج ستاره و بسیار لوکس نیز شبیه به هتلی متحرک تمامی امکانات رفاهی را برای مسافرانشان فراهم می کنند.
گروه دیگر قطارهای اتوبوسی، صندلی یا سالنی هستند. این دسته از قطارها برخلاف آنچه همیشه از قطار در ذهنمان داشتیم فاقد کوپه بوده و چیدمان صندلی هایشان شبیه به اتوبوس یا هواپیما است. قطارهای سالنی اتوبوسی مطابق با دستورالعمل شركت راه آهن جمهوری اسلامی ايران، در سه گروه ۲ ستاره، ۳ ستاره و ۴ ستاره طبقه بندی شده اند. دسته بندی های آن ها بر اساس امکانات و خدماتشان انجام می شود. بیشتر قطارهای اتوبوسی سریع السیر هستند و در حال حاضر سرعتشان به حدود ۱۶۰ کیلومتر در ساعت می رسد که موجب کاهش چشمگیر در زمان سفر با قطار می شوند. انتخاب از میان تمامی این گزینه ها به هدف، علایق، بودجه و زمان مسافران بستگی دارد.

راهنمای خرید اینترنتی بلیط قطار مشهد از الی گشت

راهنمای خرید اینترنتی بلیط قطار مشهد از الی گشت

برای خرید اینترنتی بلیط قطار مشهد کافی است شهر مبدأ، تاریخ و تعداد مسافر را انتخاب کنید تا قطارهای موجود به شما نمایش داده شوند. اگر تنها سفر می کنید می توانید نوع مسافر را انتخاب کرده و سپس واگن ویژه خواهران یا برادران را انتخاب کنید. خرید بلیط کوپه دربستی مشهد از دیگر گزینه هایی است که برای راحتی بیشتر مسافران مشهد در نظر گرفته شده است البته با انتخاب این مورد هزینه های سفرتان افزایش خواهد یافت. برای اطلاع از قیمت بلیط قطار مشهد رفت و برگشت، گزینه رفت و برگشت را انتخاب کنید تا دیگر نگرانی بابت برگشتتان از سفر نداشته باشید.
می توانید نتایج جستجو را بر اساس ساعت حرکت، ظرفیت و مبلغ مرتب کنید. امکان اعمال فیلترهای ساعت حرکت (بامداد، صبح، بعدازظهر و شب)، زمان ورود و شرکت های ریلی (رجا و فدک) نیز برای جستجوی دقیق تر فراهم شده است. در آخر بلیط قطار به صورت ایمیل و پیامک برایتان ارسال می شود.

رزرو قطار مشهد از طریق تماس با پشتیبانی ۲۴ ساعته الی گشت

الی گشت به منظور افزایش رفاه حال مشتریان خود، امکان خرید تلفنی بلیط قطار را نیز برای آن ها فراهم کرده است. مشاوران ما در انتخاب نوع قطار و بهترین ساعت حرکت شما را راهنمایی می کنند. به یاد داشته باشید که برای حمل خودرو با قطار امکان خرید بلیط آنلاین وجود ندارد و تنها از طریق تماس تلفنی انجام می شود. در صورت داشتن هر نوع سؤال یا نیاز به پشتیبانی نیز می توانید ۲۴ ساعته با شماره ۰۲۱۸۵۴۰ تماس بگیرید.

سوالات متداول