آتش سوزی کالیفرنیا همچنان قربانی می گیرد

آتش سوزی کالیفرنیا

مقام های محلی در کالیفرنیا اعلام کردند: شهر پارادیزو از بین رفته است. در اثر بروز دو آتش سوزی بزرگ در کالیفرنیا حداقل ۹ نفر تا کنون کشته شده اند و بیش از ۱۵۰ هزار نفر نیز مجبور شدند محل سکونت خود را تخلیه کنند. آتش سوزی ووسلی در منطقه غرب لوس آنجلس بعد از گذر از یک بزرگراه اصلی در مناطق ساحلی که شامل قسمت هایی از مالیبو بود را در حال حاظر تهدید می کند. الی گشت در این مطلب شما را از جزییات آتش سوزی کالیفرنیا مطلع می کند.

آتش سوزی کالیفرنیا
مطالب مرتبط:
موزه ملی برزیل کاملا در آتش سوخت! + ویدئو
هاوایی، بهترین مکان برای تماشای فوران های آتشفشان + ویدیو
طوفان هاروی و اعلام حالت فوق العاده در تگزاس

همچنین در شمال این منطقه نیز در ساکرامنتو، یک شهر دیگر به نام کمپ فایر بر اثر آتش سوزی ویران شده و با وجود این آتش سوزی ۵ نفر در خودروهای خود گرفتار آتش شدند و جان باختند. این دو آتش با سرعت بسیار زیادی که عامل اصلی آن باد شدید است درحال گسترش می باشند. اما سمت و سوی آتش ووسلی به گونه ای است که سرعت گسترش حریق در طول شب اتفاق افتاده و از بزرگراه ۱۰۱ که یکی  بزرگترین اتوبان های اصلی غرب در لوس آنجلس است عبور کرد. این در حالی است که تا ظهر روز جمعه، این آتش سوزی نزدیک به ۵۶۶۵ هکتار زمین را شامل شده بود. به گفته مقام های محلی: مناطق ساحلی در جنوب در معرض خطر هستند، این آتش سوزی در نزدیکی تاوزنداوکز شروع شد، منطقه ای که در فاصله ۶۴ کیلومتری از مرکز لوس آنجلس واقع شده است.

آتش سوزی در کالیفرنیای آمریکا

علاوه بر این، ۷۵ هزار خانه به دلیل آتش سوزی کالیفرنیا تخلیه شده است و به ساکنان چندین شهر واقع در غرب تاوزنداوکز مثل کالاباساس و مالیبو دستور داده شده تا خانه های خود را تخلیه نمایند. همچنین ساکنان حاشیه غربی در لوس آنجلس در بخش جنوب بزرگراه ۱۰۱ نیز دستوری شبیه به آن از مسئولان محلی خود دریافت نموده اند و منزل بسیاری از شخصیت های شناخته شده در هالیوود در کالاباساس و مالیبو وجود دارد که بعضی از آنها تصاویری را در رسانه های اجتماعی انتشار داده شده است.

آتش سوزی در کالیفرنیا

دود ناشی از آتش سوزی کالیفرنیا در منطقه غرب لوس آنجلس از منطقه هالیوود نیز قابل رویت است و در منطقه شمال کالیفرنیا، آتش سوزی کمپ فایر در روز پنجشنبه و نزدیک به کمپ کریک شروع شد و موجب ویرانی شهر پارادایزو شد و تا کنون هشت هزار هکتار از آن را سوزانده است. مقام های محلی می گویند: آن ۵ نفری که در خودرو هایشان گرفتار شده اند به گونه ای سوخته اند که چهره های آنها قابل شناسایی نیستند.

آتش سوزی کالیفرنیای آمریکا

سرعت باد با ۵۶ کیلومتر در ساعت موجب شده تا آتش سوزی به غرب کشانده شود و آتش‌نشانی به ساکنان شهر چیکو در شمال ساکرامنتو که دارای جمعتی معادل ۹۳هزار نفر است نیز دستور ترک خانه هایشان را داده است. اما شهر پارادیزو که در حال حاظر کاملا سوخته و از بین رفته است دارای جمعیت ۲۶ هزار نفری است که هزاران نفر از آنها نیز قبلا محل را تخلیه کرده اند.

حریق در کالیفرنیای آمریکا

اما سخنگوی اداره مقابله با آتش سوزی در این جنگل ها به نام اسکات مکلین می گوید: هیچ چیزی در این شهر باقی نمانده و مثل قبل دیگر سرپا نیست. در همین خصوص نیز مقام های محلی اعلام کرده اند: به دلیل تصادف رخ داده در مسیر های ارتباطی این شهر موجب شده راه بسته شود و بسیاری از ساکنان مجبور شده اند تا با پای پیاده به همراه کودکان و حیوانات خانگی خود پا به فرار بگذارند.

بیماران بستری شده در بیمارستانی در پارادیزو نیز به دیگر مناطق منتقل شده اند و حالا آن بیمارستان در آتش از بین رفته و امدادگران در این منطقه برای دسترسی به بیمارستان مجبور شدند تا با استفاده از بولدوزر خودروهای رها شده در جاده را کنار بزنند و بیماران را از آن بیمارستان تخلیه کنند. اما غیر از این دو آتش سوزی نیز ۱۶ آتش سوزی فعال دیگر هم اکنون در کالیفرنیا فعال است و مقامات محلی اکثر قسمت های کالیفرنیای شمالی را در وضعیت قرمز قرار دادند و اعلام کرده اند که ممکن است در ۲۴ ساعت آینده در خطر آتش سوزی قرار بگیرند.

حریق در کالیفرنیای

پیش تر نیز و از سال ۲۰۱۷ این منطقه در برخی اوقات آتش سوزی های شدیدی را متحمل شده است و آتش سوزی های مندوچینو و توماس که در تاریخ کالیفرنیا بدترین ها به شمار می روند در این دوره اتفاق افتاده اند.

آتش سوزی در کالیفرنیا آمریکا

سه ماه پیش نیز آتش سوزی های گسترده در ردینگ کالیفرنیا همچنین جان دو کودک به همراه یک زن سالخورده، یک آتش نشان و یک مامور کلانتری را گرفت. در این ایالت آمریکایی که آتش سوزی سرتاسر شهر ردینگ را به سرعت فرا گرفت، منجر به کشته شدن دو کودک که چهار و پنج سال داشتند به همراه مادربزرگ ۷۰ ساله‌ آنها نیز شد. البته این سه فرد با آتش گرفتن خانه هایشان مفقود شدند و بعد از آن اثری از آن‌ها یافت نشد.

همچنین یک مامور کلانتری در حین تلاش برای از بین بردن آتش جان خود را از دست داد. قبل از آن هم یک آتش نشان در حین انجام ماموریت و به همین دلیل جان خود را از دست داده بود. با این اوصاف تعداد قربانیان آتش سوزی ها در آن زمان در کالیفرنیا به پنج تن رسید. به نقا از خبر گزاری ها در آن زمان، شدت آتش سوزی ها به قدری بود که بسیاری از خانه های این شهر تبدیل به خاکستر شد.

اشیایی عجیب که در سواحل انتظارش را نمی کشید
اشیایی عجیب که در سواحل انتظارش را نمی کشید
کافه ای با فرودگاه اختصاصی!
کافه ای با فرودگاه اختصاصی!
تنها معدن الماس جهان که ورود عموم به آن آزاد است!
تنها معدن الماس جهان که ورود عموم به آن آزاد است!
دره ای که پر از درختان مربعی شکل است!
دره ای که پر از درختان مربعی شکل است!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code