وضعیت پروازهای فرودگاه های تهران چگونه است؟

آخرین وضعیت پروازها در فرودگاه‌های تهران

با توجه به بارش شدید برف و شرایط جوی هوا در شهر تهران، شرایط پرواز برای هواپیماها امروز شدت سخت شده بود و باعث تاخیر در پرواز فرودگاه های مهرآباد و امام خمینی (ره) شد. اما به گزارش خبرگزاری های رسمی پروازها در حال حاضر برقرار هستند مگر این که شرایط در فرودگاه مقصد مساعد نباشد.  تاخیر پروازها در دو فرودگاه شهر تهران یعنی مهرآباد و اما خمینی (ره) تا ساعت ۱۰ صبح امروز بود اما با برف روبی ها و تلاش هایی که انجام هم اکنون تاخیری در پروازها وجود ندارد، در ادامه با الی گشت از آخرین وضعیت پروازها در فرودگاه‌های تهران مطلع شوید.

آخرین وضعیت پروازها در فرودگاه های تهران
مطالب مرتبط:
آیا هواپیما می تواند در هوای برفی فرود بیاید؟
اگر پنجره هواپیما بشکند چه اتفاقی می افتد؟

بر اساس اطلاعاتی که از فرودگاه مهرآباد اعلام شده، سطح دید افقی خلبانان در این فرودگاه به ۴۰۰ متر کاهش پیدا کرده بود. اما هم اکنون شرایط کمی مساعدتر شده با توجه به  برف روبی هایی که در فرودگاه مهرآباد انجام شده، امکان پرواز نیز در این فرودگاه برقرار است و هیچ گونه لغو پروازی در این فرودگاه وجود نداشته و تنها پروازها با تاخیر روبرو بوده اند. با توجه به دشوار شدن شرایط جوی، این فرودگاه خلبانان اعلام کرده اند که تنها با تایید ایمنی سفر، پرواز خواهند کرد.

فرودگاه های تهران

فرودگاه امام خمینی (ره) هم در ادامه پروازهای امروز با بازگشانی باند این فرودگاه در حال حاضر پروازهایش را از سر گرفته است. با توجه به بارش شدید برف و کولاک و همچنین کاهش دید افقی زیر ۲۰۰ متر تا ساعت ۱۰ صبح امروز هشتم بهمن ماه تمامی پروازهای این فرودگاه با تاخیر مواجه می باشند؛ اما این فرودگاه اعلام داشته است که برنامه دقیق آنها براساس تاخیرهایی که در ساعات گذشته رخ داده نهایی می‌شود.

مسئولان هر دو فرودگاه امام خمینی و فرودگاه مهرآباد از مسافران عزیر کشور درخواست کرده اند که حتما قبل از این که بخواهند به سمت فرودگاه حرکت کنند با تماس به شرکت هواپیمایی مربوطه و یا قبل از مراجعه به فرودگاه با شماره تلفن های ۰۲۱۵۱۰۰۱ و ۰۹۶۳۳۰ مرکز اطلاعات پرواز فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) تماس حاصل نموده و درباره شرایط زمان پرواز خود اطلاعات کامل را اخذ نمایند تا در این شرایط آب و هوایی معطل نشوند.

وضعیت پروازها در فرودگاه های تهران

جهت اطلاع از وضعیت پروازهای خارجی

  • آن از دسته مسافرانی که قصد سفر با هواپیما را دارند، حتما قبل از حرکت به سمت فرودگاه با شماره ۱۹۹ تماس بگیرند و یا از طریق سایت mehrabad.airport.ir از وضعیت پروازها مطلع شوند.
  • هموطنان عزیز از دیگر شهرهای ایران نیز می‌‌توانند برای آگاهی از وضعیت پروازهای تهران با شماره های ۰۲۱۴۴۶۶۵۵۱۹  و ۰۲۱۴۴۶۶۵۵۲۴ تماس حاصل نمایند و اطلاعات لازم را اخذ نمایند.
  • همچنین به این نکته هم باید توجه نمایید که هم اکنون فعالیت فرودگاه مهرآباد به صورت عادی جریان داشته و نیروهای امدادی و نیروهای عملیات برف روب جهت جلوگیری از هرگونه تاخیر احتمالی پروازها در مهرآباد در آماده باش کامل هستند.
  • شب گذشته ۷ بهمن ماه در ساعت ۸ شب، با شدت گرفتن بارش برف وضعیت دید در هر دو فرودگاه مهرآباد و اما خمینی به حداقل رسید و با کمک عوامل فرودگاهی عملیات پاکسازی باند انجام شده است و مشکلی برای انجام پرواز نیست اما برای انجام پرواز نیاز به حداقل دید است.
  • شرکت های هواپیمایی وظیفه دارند به محض مساعد شدن شرایط، پرواز را انجام دهند و اطلاع رسانی لازم را به مسافرین انجام دهند .
پروازها در فرودگاه های تهران

علاوه بر تهران کرمان و سنندج هم دچار تاخیر در پروازهایشان شدند!

در پی شرایط جوی هوا فرودگاه کرمان از وقوع چند تاخیر در پرواز‌های خود خبر داده و از مسافران خواسته پیش از ورود به فرودگاه شرایط را به طور دقیق بررسی کنند.

همچنین فرودگاه سنندج هم نیز اعلام کرده با وجود مشکلات جدی آب و هوایی باند فرودگاه سنندج عملیاتی بوده و بدون هیچ مشکلی به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code