آمریکا از مسافران و گردشگران درخواست عجیبی دارد!

آمریکا و گردشگران

 مسافران و گردشگران در آمریکا از این پس موظف خواهند بود تا داوطلبانه اطلاعاتی را در مورد استفاده از خدمات فیس بوک، اینستاگرام، توییتر و …. افشا سازند.

در این راستا  از ابتدای این هفته، دولت فدرال آمریکا از مسافران خارجی که قصد سفر به آمریکا را دارند می خواهد تا جزییاتی را در مورد حساب های کاربری خود در شبکه های اجتماعی افشا کنند.

دولت آمریکا این ادعا را مطرح کرده که از این طریق قصد دارد با تروریست ها و فعالیت های تروریستی مقابله کند. اما بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی طرح چنین درخواستی را به معنای نقص حریم شخصی خود دانسته و با آن مخالفند. با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
اتحادیه اروپا و تصمیمی دور از انتظار برای گردشگران آمریکایی
افزایش ۵۰ درصدی ورود گردشگران آمریکایی به ایران

اولین بار وزارت امنیت داخلی آمریکا در تابستان سال جاری میلادی این پیشنهاد را داد تا اطلاعات کاربران شبکه های اجتماعی که قصد سفر به آمریکا را دارند جمع آوری شود. این طرح شهروندان ۳۲ کشور جهان را هدف قرار می دهد که تحت پوشش برنامه visa waiver program هستند. این برنامه ابزاری آنلاین است که به مسافران کشورهای یادشده که عمدتا اروپایی هستند امکان می دهد رویه های رسمی درخواست ویزا را طی نکرده و با سهولت بیشتری وارد خاک آمریکا شوند.

در فهرست شبکه های اجتماعی که نامشان باید توسط مسافران گفته شود، نام بسیاری از شبکه های اجتماعی نه چندان مشهور مانند VKontakte که به فیس بوک روسیه مشهور است و JustPaste.it که یک ابزار به اشتراک گذاری متن است نیز مشاهده شده است. JustPaste.it به طور گسترده توسط اعضای داعش مورد استفاده قرار می گیرد.جالب اینکه نام Vine و Google+ هم که جزو شبکه های اجتماعی نه چندان مشهور هستند در این فهرست دیده می شود، اما اثری از اسنپ چت در آن وجود ندارد.

با توجه به اینکه با بررسی حساب های کاربری افراد در شبکه های اجتماعی جهت گیری های سیاسی و اخلاقی و … افراد مشخص شده و بسیاری از اطلاعات خصوصی آنها افشا خواهد شد،  این درخواست واکنش های تندی را به همراه داشته و منتقدان بر این اعقتادند استفاده از این روش لزوما به ارتقای امنیت نمی انجامد، زیرا تروریست ‌های حرفه ای هرگز اطلاعات حساب های کاربری خود را در اختیار دولت آمریکا نمی‌ گذارند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد