دریافت ارز مسافرتی توسط مسافران جام جهانی با FAN ID

مسافران جام جهانی هم ارز مسافرتی می گیرند

با وجود اینکه کمتر از دو هفته به آغاز مسابقات جام جهانی فوتبال در کشور روسیه باقی مانده است، مسافران این تورنومنت بین المللی از نحوه دریافت ارز مسافرتی مورد نیاز خود برای سفر آگاهی نداشتند. حال خبر رسیده است که با تغییراتی که در نحوه تامین ارز مسافرتی برای کشورهایی که به ویزا نیاز ندارند، اعمال شده است، مسافران رویداد جام جهانی فوتبال نیز می توانند با در دست داشتند FAN ID  خود به جای ویزا، ارز مورد نیاز خود را دریافت کنند. در ادامه این خبر با الی گشت همراه باشید.

اخذ ارز مسافرتی توسط مسافران جام جهانی

کمتر از دو هفته به آغاز مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه باقی مانده است و مسافران در حال آماده سازی خود برای سفری هیجان انگیز به این کشور هستند. با توجه به تغییراتی که در سیاست های ارزی کشور روی داده است، مسافرانی که مقصدشان کشورهای هم مرز و مشترک المنافع باشد، می توانند مبلغ ۵۰۰ یورو یا معادل آن ارز دریافت کنند. مسافرانی که مقصدشان سایر کشورها باشد هم حدود ۱۰۰۰ یورو ارز دریافت خواهند کرد.

روسیه یکی از کشورهای هم مرز و مشترک المنافع ایران است که برای ورود به آن نیازی به داشتن ویزا نیست. اینگونه کشورها به گونه ای متفاوت ارز دریافت خواهند کرد. از این رو، با توافقات حاصله بین بانک مرکزی جمهوری اسلامی و وزارت امور خارجه کشور درباره نحوه تامین ارز مسافران جام جهانی، هموطنانی که قصد سفر به کشور روسیه به این منظور را دارند، می توانند با در دست داشتن مجوز سفارت و فدراسیون روسیه یا همان FAN ID، برای دریافت ارز مورد نیازشان به بانک های عامل مراجعه کنند. میزان ارز دریافتی نیز ۵۰۰ یورو یا معادل آن به روبل خواهد بود.

ارز مسافرتی جام جهانی

اما به غیر از کشور روسیه، کشورهای دیگری هم هستند که ورود به آن ها احتیاجی به ویزا ندارد. در این موارد بانک عامل، هنگام تحویل ارز به مسافر در فرودگاه، کارت پرواز مسافر را با مقصد اعلامی مسافر تطابق خواهد داد و در صورت مغایرت اطلاعات، تمام مسئولیت بر عهده خود مسافر خواهد بود.

لازم به ذکر است که مسافران سایر مقاصد، باید با مراجعه به بانک های عامل تجارت، ملی، ملت، پارسیان و سامان، با ارائه گذرنامه معتبر، بلیط هواپیما و ویزای کشور مقصد، فرآیندهای لازم برای اخد ارزشان را انجام دهند. ارز مسافرتی در خروجی فرودگاه ها به این مسافران اعطا خواهد شد.

ارز مسافرتی

ناگفته نماند که جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از تاریخ ۲۴ خرداد ماه به مدت یک ماه در این کشور برگزار خواهد شد و تیم ملی کشورمان در گروه B این مسابقات با کشورهای اسپانیا، پرتغال و مراکش دیدار خواهد کرد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد