افتتاح اولین هتل حلال ژاپن در نزدیکی کوه فوجی

افتتاح اولین هتل حلال در ژاپن

به تازگی هتلی در سواحل دریاچه کاواگوچی (Lake Kawaguchi) در نزدیکی کوه فوجی در کشور ژاپن ساخته شده است که به طور خاص برای مسافران مسلمان طراحی شده است. مدیران هتل Syariah Hotel Fujisan امیدوارند که با گشایش این هتل، گردشگران مسلمان بیشتری از اقصا نقاط دنیا به این منطقه سفر کنند. در ادامه این خبر با مجله گردشگری الی گشت همراه باشید.

افتتاح اولین هتل حلال در ژاپن

با بهبود شرایط اقتصادی بسیاری از کشورهای مسلمان به خصوص در منطقه جنوب شرقی آسیا، گردشگران مسلمان بیشتری به مناطق مختلف دنیا سفر می کنند. در واقع واژه سفر به تازگی در سبد مصرفی مردم این کشورها جای خود را بیش از پیش باز کرده است. با توجه به همین موضوع، دولت ژاپن به تازگی تصمیم گرفته است تا ارائه خدمات حلال را به منظور گسترش سفر مسلمانان به این کشور، افزایش دهد. بدین منظور، در نزدیکی کوه معروف فوجی در کشور ژاپن، با هدف افزایش تعداد گردشگران مسلمان به این کشور، هتلی مخصوص مسلمانان ساخته شده است که تمامی خدمات و غذاهایش حلال هستند.

هتل حلال در ژاپن

با وجود اینکه این روزها موسسات زیادی در کشورهای مختلف خود را دوستدار مسلمانان (Muslim Friendly) و ارائه دهنده خدمات حلال معرفی می کنند، اما در واقعیت، سرمایه گذاری و آموزش کارکنان بدین منظور کاری دشوار و گاهی غیر عملی به نظر می رسد. با این وجود به نظر می رسد که کشور ژاپن اولین هتل تماما حلال خود به نام  Syariah Hotel Fujisan را در در کناره دریاچه کاواگاچی افتتاح کرده است.

شرکت سازنده این هتل، برای ساخت هتلی تماما اسلامی، با چند سازمان اسلامی، انجمن های غذاهای حلال در سراسر دنیا و مسلمانان ساکن ژاپن مشورت کرده است تا بتواند تجهیزاتی را مطابق با استانداردهای اسلامی فراهم کند. آقای یاماشیتا یوجی مدیریت این مجموعه است. او گفته است که این هتل فعلا به صورت آزمایشی فعالیت خود را آغاز می کند. یاماشیتا امیدوار است که فعالیت این هتل رونق بگیرد و مسلمانان بیشتری به این منطقه سفر کنند.

هتل اسلامی در ژاپن

وی در این رابطه اظهار داشت: «بعد از اینکه خبر افتتاح این هتل از طریق رسانه ها و همچنین تبلیغات دهان به دهان منتشر شد، مسافران و گردشگران بیشتری از کشورهای مسلمان اندونزی، مالزی و سنگاپور به مقصد دریاچه کاواگوچی سفر کرده اند.»

این هتل، دارای هشت اتاق بزرگ خانوادگی است که امکاناتی نظیر اینترنت پر سرعت، سیستم تهویه مدرن و مطبوع، کاناپه برای استراحت و سرویس های بهداشتی بسیار مدرن را دارا هستند. در تمامی اتاق ها، جهت قبله توسط علائمی مشخص شده است. بخش پذیرش هتل، قرآن، جانماز و همچنین چادرهایی را برای خانم هایی که می خواهند نماز بخوانند، ارائه می دهد. این هتل همچنین دارای نمازخانه و وضوخانه است. تمامی وعده های غذایی این هتل حلال هستند و مشروبات الکی هم در آن ارائه نمی شود.

مقامات ژاپن امیدوارند که با افتتاح اولین هتل حلال در ژاپن روز به روز به تعداد گردشگران مسلمان ورودی به این کشور اضافه شود.

ثبت موقت خیابان ولیعصر در سازمان جهانی یونسکو
فرمان مهاجرتی ترامپ باعث کاهش گردشگری آمریکا شده است
اعلام برندگان مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک ۲۰۱۸
کشف بقایای کشتی نوح در ایران

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code