بلیط هواپیما

افزایش ۴۳۸ درصدی سفر ایرانی ها به گرجستان

افزایش سفر ایرانی ها به گرجستان

گرجستان با دریای سیاه،  کوه های قفقاز و طبیعت بکر خود اخیرا مورد توجه گردشگران ایرانی قرار گرفته است سفیر ایران در گرجستان در مصاحبه ای که با خبرنگار ایرانی داشته از رشد ۴۳۸ درصدی سفر گردشگران ایرانی به گرجستان خبر می دهد او درباره علت این رشد چشمگیر توضیخاتی داده که در زیر خلاصه آن را می خوانید، الی گشت را همراهی کنید.

مطالب مرتبط:
قوانین فرودگاهی در گرجستان
این جاذبه های گردشگری گرجستان را از دست ندهید!

گرجستان

یکی از دلایل اقبال ایرانی ها به گرجستان اجرای مجدد لغو ویزای مسافران ایران برای سفر به این کشور است که پس از توافق برجام در ۱۵ فوریه، الان به طور کامل انجام می شود. با توجه به اینکه در چند سال اخیر در کشورهای همسایه ایران تغییرات و ناامنی هایی ایجاد شده ایرانی ها به گرجستان به عنوان مقصد سفر خود روی آوردند و مقصد قبلی خود را تغییر دادند. ناگهان تعداد مسافران ایرانی به گرجستان خیلی زیاد شده و لازم است که برای سفر این تعداد گردشگر برنامه ریزی های دقیقی انجام شود. طبق آماری که از سازمان های گردشگری این کشور منتشر کرده اند سفر گردشگران ایران به این کشور ۴۳۸ درصد افزایش پیدا کرده و باید تفاهم هایی بین دو کشور انجام شود تا شرایط گردشگری بهبود پیدا کند. درباره اینکه آیا گردشگران گرجستان هم تا این اندازه به ایران سفر می کنند یا نه، باید گفت که جمعیت  گرجستان تنها ۳٫۵ میلیون نفر است که با توجه به جمعیت ۸۰ میلیونی ایران مشخص است که نمی توانیم از این جهت شرایط یکسانی داشته باشیم. سفر ایرانی ها به گرجستان و آشنایی بیشتر بین مردم ایران و مردم گرجستان می تواند روابط ایران و تفلیس را افزایش دهد.

باتومی

طبیعی است که گرجستان با دیدن این تعداد گردشگر ایرانی امکاناتی را برای رفاه حال ایرانی ها ایجاد کند چون گردشگری در بهبود اقتصاد این کشور تاثیر زیادی دارد. این کشور در حال زیاد کردن مراکز مورد علاقه مسلمان است به طوری که رستوران های حلال تاسیس و مساجد خود را احیا کرده است. با توجه به اینکه معمولا گرشگران در این کشور سفرهای جاده ای ندارند تابلوهای رانندگی فاقد هر گونه  زبان بین المللی می باشند و هنوز اقدامی در این زمینه انجام نشده است.  قبل از سفر به گرجستان به سایت سفارت بروید و لیست داروهایی که ورود آن ها به این کشور ممنوع است را بخوانید چون در گرجستان قوانین سختی برای حمل داروهای کدئین دار وجود دارد.

گشتی در باغ های توریستی هندوستان
گشتی در باغ های توریستی هندوستان
سفری مجازی به شهر قدیمی اینتراموروس مانیل در فیلیپین
سفری مجازی به شهر قدیمی اینتراموروس مانیل در فیلیپین
۱۲ مورد از پر بازدیدترین دیدنی های قبرس
۱۲ مورد از پر بازدیدترین دیدنی های قبرس
برای سفر به جزیره پنانگ در مالزی آماده اید؟
برای سفر به جزیره پنانگ در مالزی آماده اید؟