مطالعات نشان می دهد نگرانی زن ها برای سفر افزایش یافته است!

امنیت سفر زن ها

اخیرا مطالعاتی درباره امنیت سفر زن ها صورت گرفته است که نشان می دهد نیمی از توریست های زن هنگام سفر کم تر از ۵ سال گذشته احساس امنیت می کنند. بر طبق این تحقیقات ۴۵% از زنان بیشتر از گذشته به نا امنی ها فکر می کنند، در حالی که برای ارزیابی و تصمیم به سفرهای کاری و تفریحی امنیت مهم ترین شاخص می باشد. این احساس امنیت بیشتر از همیشه هنگام سفرهای تنهایی برای خانم ها ملموس می شود. برای اطلاع از جزییات این خبر با الی گشت همراه شوید.

امنیت سفر زن ها

زنانی که تنها سفر می کنند

مطالب مرتبط:
۹ نکته امنیتی برای سفر اولی ها!
۱۵ روش هوشمندانه برای بستن چمدان سفر

در طی این تحقیقات مشخص شد که آمار زنان که تنها سفر می کنند در جهان رو به افزایش است اما متاسفانه گزارش های خشونت و نابسامانی های جغرافیایی در گوشه و کنار کره زمین باعث شده گردشگران زن بیش از پیش به امنیت شخصی خود در سفر اهمیت دهند. Rhonda Sloan مدیر بازاریابی AIG (American International Group) گفته است که به عنوان یک مدافع امنیت سفر زن ها و به عنوان یکی از اهداف این شرکت که بالا بردن آگاهی عموم است ما در قبال ایجاد شرایط راحت و امن برای زنانی که ممکن است نگرانی های خاصی هنگام سفر داشته باشند احساس مسئولیت می کنیم. برای انجام این کار آن ها از لوازم طراحی شده برای بالا بردن آگاهی، هشدار و اعتماد به نفس مسافران کمک می گیرند.

در مطالعه بر روی امنیت سفر زن ها همچنین مشخص شد که اگر چه بسیاری از افراد در حال حاضر  از آگاهی بالایی در این ضمینه برخوردار هستند اما در این صنعت هنوز فرصت های زیادی برای بالا بردن آگاهی و استفاده از منابع برای کمک به امنیت شخصی و پایین آوردن ریسک سفر وجود دارند تا افراد بتوانند سفرهای ایمن ترین را تجربه کنند.

زنانی که تنها سفر می کنند

آمارهای AIG نشان می دهد که ۶۳ درصد از خانم ها در طول سفر همیشه یا مرتب به امنیت سفرشان فکر می کنند و این دغدغه بزرگ می تواند مانع از داشتن سفری آرامش بخش برایشان بشود، به نحوی که به جای استرحت و آرامش بیشتر به فکر چنین مسائلی هستند. در واقع می توان گفت امنیت مقصد سفر مهم ترین فاکتور در تصمیم گیری خانم ها برای سفر است. ۸۴ درصد جامعه آماری که به سفرهای کاری رفته بودند اعلام کردند که کارفرما در این سفر برایشان نکات ایمنی سفر را فراهم نکرده بوده است و یا این که آن ها اصلا از وجود چنین امکاناتی آگاهی نداشته اند.

برای کاهش ریسک خطراتی که ممکن است خانم ها در حین سفر با آن مواجه شوند به همه توصیه می شود که قبل از این که تصمیم به سفر بگیرند راجع به مقصدشان جست و جو کنند و با قانون های محلی منطقه آشنا شوند. درباره اخلاق و قوانین و رسومات مردم تحقیق کنند تا بتوانند در شرایط بحرانی به سرعت تصمیم گیری کنند. در ادامه برخی دیگر از آمارهای مرتبط را بررسی می کنیم.

۹۳% از خانم ها نگران دزدی در مناطق شلوغ و جیب بری یا کیف قاپی هستند.

۸۶% نگران گم شدن کارت اعتباری خود هستند.

۶۳% به دزدیده شدن مدارک شناسایی خود فکر می کنند.

۶۲% نگران کلاهبرداری در تاکسی هستند.

نگرانی های سفر

جالب است بدانید که مهم ترین اقدامی که برای امنیت سفر زن ها انجام می شود:

۹۳% از خانم ها برای بالای بردن امنیت خود در طول سفر و یا قبل از آن ها برنامه سفرشان را با یکی از دوستان و یا اعضای خانواده خود به اشتراک می گذارند.

۸۷% از آن ها قبل از سفر بیمه مسافرتی خریداری می کنند و داروهای لازم و ضرویی را با خود می برند.

ایتالیایی ها از تخت جمشید حمایت می کنند
ایتالیایی ها از تخت جمشید حمایت می کنند
ایرانی ها همچنان می توانند بدون ویزا به گرجستان سفر کنند
ایرانی ها همچنان می توانند بدون ویزا به گرجستان سفر کنند
همکاری جدید هواپیمایی ترکیه و بویینگ
همکاری جدید هواپیمایی ترکیه و بویینگ
سینماهای لاله زار ثبت ملی می شود
سینماهای لاله زار ثبت ملی می شود

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code