اولین هتل فضایی جهان طراحی شد

تجربه سفر در اولین هتل فضایی جهان

چندی پیش شرکت اوریون اسپن که توسط فرانک بانگر و با شعار “ساخت و نگهداری جوامع انسانی در فضا قابل دسترس برای همه” تاسیس شده است، اعلام کرده بود که اولین هتل فضایی جهان حداکثر تا چهار سال آینده در مدار قرار خواهد گرفت و نهایتا  در ۵ سال آینده به بهره برداری خواهد رسید. به صورتی که این هتل به مهمانان خود اجازه می دهد تا جاذبه صفر را حس کنند، منظره ای بی نظیر از زمین را ببینند و طلوع و غروب خورشید را از نمایی هیجان انگیز تجربه کنند به طوری که هر دو ساعت یک بار به همراه هتل به دور زمین می چرخند و می توانند در هر روز شاهد ۱۶ طلوع و غروب خورشید باشند. ولی باید این موضوع را نیز مد نظر داشت که این اقامت منحصر به فرد ارزان نخواهد بود و چند ده میلیون دلار فقط برای حدود ۱۰ یا ۱۲ روز هزینه خواهد داشت. در واقع این هتل فضایی که به اسم «ایستگاه آرورا» خواهد بود در هر مرتبه قادر است فقط چهار مسافر و همچنین خدمه ای که از این مسافران پذیرایی کنند و سرویس دهی نمایند نیز همراه خود داشته باشد؛ با الی گشت در ادامه بیشتر به ابعاد این خبر مهم می پردازیم.

طراهی اولین هتل فضایی جهان
مطالب مرتبط :
اولین هتل فضایی در سال ۲۰۲۲ به فضا پرتاب می شود
آیا این اسکلت کوچک متعلق به آدم فضایی هاست؟!
رویای سفرهای فضایی به کمک خواب انجمادی

اما در این روز ها خبر رسید که فیلیپ استارک طراح فرانسوی طراحی اولین هتل فضایی جهان را آماده کرد. در واقع او طرحی را برای قسمت ‌های مسکونی در اولین هتل فضایی تجاری جهان که طبق برنامه ریزی ها قرار است در سال ۲۰۲۰ ساخته شود ارائه داده است. این امر به سفارش شرکت اکتشاف فضایی آکسون اسپیس (Axiom Space) صرفا به منظور اقامت گردشگران فضایی در این سفر هیجان انگیز اقدام شده است. طراحی برای هتل فضایی تجاری از منظر استارک برنامه‌ای رویایی است که یک هیجان واقعی را بوجود خواهد آورد. او اعتقاد دارد در این طرح کاملا متفاوت باید معیارهایی متفاوتی نیز از قبیل ایجاد هماهنگی کامل با ارزش‌های انسانی و حرکات بدن انسان در بی وزنی و همچنین در حالتی راحت در نظر گرفته شود به صورتی که مسافر از نظر جسمی و روحی حس آزادی و زندگی کردن را در دنیایی رو به گسترش را احساس نماید.

منظره ای از زمین

او همچنین اعلام کرد دیوارهایی با نوعی بالشتک از جنس جیر در اتاقک طراحی شده که به منظور بهبود زندگی در شرایط مدار طراحی شده است و علاوه براین، نور این اتاقک به گونه ای برای هر مسافر تعبیه شده که با فاصله‌های کم، لامپ‌هایی از جنس ال.ای.دی را با سلیقه خود و در زمان‌های مختلف بتواند شدت نور آن را و همچنین رنگش را تغییر دهد و فضایی دلخواه و مطبوعی را برای لحظات اقامت خود در اتاق بوجود آورد. او نیز می گوید این طراحی و اجزای کوراسیون آن در راستای راحتی خلق و خوی مسافر و تغییر ریتم‌ زندگی قابل تغییر است.

طراهی اولین هتل فضایی

مدیر شرکت اکتشاف فضایی “آکسون اسپیس” به نام “مایکل سوفردینی” در ماه ژوئن در تگزاس اعلام کرد که ثبت نام برای سفر ۱۰ روزه به ایستگاه بین‌المللی را شروع کرده است که جزییات آن شا مل سفر ۵۵ میلیون دلاری متشکل از دوره آموزشی ۱۵ هفته و سفر ۱۰ روز به ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد بود. این شرکت در نظر دارد در مرحله نخست این هتل فضایی به ایستگاه فضایی بین‌المللی اتصال پیدا کند ولی امکان این را داشته باشد که بتواند جدا شود و به طور مستقل پرواز کند.

پرواز مستقیم رشت – گرجستان از فرودگاه سردار جنگل دایر می شود
پرواز مستقیم رشت – گرجستان از فرودگاه سردار جنگل دایر می شود
راهکارهای ساده برای فعال سازی رمز پویا ( رمز دوم یک بار مصرف )
راهکارهای ساده برای فعال سازی رمز پویا ( رمز دوم یک بار مصرف )
ویژن کارت ایرانیان راه حلی برای خرید های خارجی
ویژن کارت ایرانیان راه حلی برای خرید های خارجی
فرمان مهاجرتی ترامپ باعث کاهش گردشگری آمریکا شده است
فرمان مهاجرتی ترامپ باعث کاهش گردشگری آمریکا شده است

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code