اپل ارزشی یک تریلیون دلاری پیدا می کند!

پیش‌بینی‌ها ارزش اپل را در ۱۲ ماه آینده یک تریلیون دلار تخمین می زنند

ارزش هر سهم اپل ۹ درصد از بالاترین میزان آن در ماه می میلادی که به ۱۵۶.۱۰ دلار رسیده بود، کاهش پیدا کرده است، اما برایان وایت، تحلیل‌گر وال استریت معتقد است که کاهش ارزش سهام اپل یک فرصت خرید است، چراکه بسیاری از تحلیل‌گران توجه خود را معطوف به رونمایی از آیفون ۸ کرده‌اند که قرار است پاییز سال جاری میلادی راهی بازار شود. در ادامه همراه الی گشت باشید.

ارزش اپل
مطالب مرتبط:
با تیم کوک، مدیر عامل اپل آشنا شوید
چه چیزی بازدهی کارمندان گوگل و اپل را بالا برده است؟

وایت با تکیه بر تحقیقاتی که انجام داده، معتقد است که سهام اپل از جمله‌ی نمونه‌هایی است که ارزش آن بسیار پایین‌تر در نظر گرفته شده است. وایت در گزارش خود در این خصوص می‌گوید:

در بررسی‌های ما، اهمیت گزارش مالی سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۷ میلادی اپل بسیار کمتر است، چراکه سهامداران توجه اصلی خود را معطوف آیفون ۸ کرده‌اند که در پاییز سال جاری راهی بازار خواهد شد. این در حالی است که اپل در جریان کنفرانس توسعه دهندگانش از محصولات و فناوری‌های جدیدی رونمایی کرد.
وایت معتقد است که عرضه‌ی نسل جدید آیفون پرچمدار اپل باعث خواهد شد که ارزش سهام این کمپانی به ۲۰۲ دلار رسیده و طی ۱۲ ماه آینده شاهد رسیدن ارزش بازار اپل به بیش از یک تریلیون دلار خواهیم بود. ارزش بازار کنونی اپل بیش از ۷۳۷ میلیارد دلار است. وی در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

ارزش اپل

همانند روند نزولی سال ۲۰۱۳ برای ارزش سهام اپل که منجر به افزایش بی سابقه در بهار سال ۲۰۱۵ شد، انتظار می‌رود که کاهش ارزش سهام اپل که در می ۲۰۱۶ به اوج خود رسید با عرضه‌ی آیفون‌های جدید ادامه داشته و نهایتا منجر به افزایش ارزش هر سهم به بیش از ۲۰۲ دلار شود که نتیجه‌ی آن ارزش بازار یک تریلیون دلاری اپل طی ۱۲ ماه آینده خواهد بود.
در ماه می، آمیت داریانانی، تحلیل‌گر موسسه‌ی RBC Capital Markets اعلام کرد که امکان افزایش ارزش بازار اپل و عبور از مرز یک تریلیون دلار طی ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده محتمل است. وی میزان ارزش هر سهم اپل را ۱۹۲ تا ۱۹۵ دلار در نظر گرفته بود. داریانانی، آیفون ۸ اپل را به عنوان یک کاتالیزور به منظور رسیدن به ارزش یک تریلیون دلاری در نظر گرفته بود.

راه اندازی پرواز مستقیم تهران به کاراکاس با هواپیمایی ماهان
راه اندازی پرواز مستقیم تهران به کاراکاس با هواپیمایی ماهان
ثبت ملی خانه خاطرات مردم کرمان
ثبت ملی خانه خاطرات مردم کرمان
افتتاح بلندترین هتل جهان در دبی
افتتاح بلندترین هتل جهان در دبی
سفر زوج اروپایی با یکی از سریعترین خوردوهای برقی جهان به ایران
سفر زوج اروپایی با یکی از سریعترین خوردوهای برقی جهان به ایران

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code