ایرانی ها به چه نوع گوشی هایی علاقه دارند؟!

تلفن همراه

افشار فروتن، رئیس انجمن فروشندگان سیم ‌کارت، گوشی موبایل و تجهیزات جانبی در تازه ترین گفت و گویی که انجام داده، خبر داد: طی ماه‌ های گذشته به دنبال نوسانات نرخ ارز، رکود بازار موبایل با کاهش نسبی مواجه شده است. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
با گوشی های پرفروش ۲۰۱۶ آشنا شوید
تبلت یا گوشی؟ مسئله این است!

وی که بر استمرار رکود در بازار داخلی موبایل تاکید کرد در ادامه به رکود جدی تری که در زمینه گوشی‌ هایی با قیمت متوسط وجود دارد پرداخت و تصریح کرد: در حال حاضر خریداران بازار موبایل در ایران به دنبال دو نوع خاص از گوشی می گردند.

فروتن افزود: در معاملاتی که این روزها در بازار موبایل کشور انجام می شود، بخش عمده ‌ای از خریدها مربوط به گوشی ‌هایی می‌ شود که دارای برندهای خاص و قیمت ‌های بالا هستند.

رییس انجمن فروشندگان سیم‌ کارت، گوشی موبایل و تجهیزات جانبی با تاکید بر اینکه بخش قابل توجهی از خریداران بازار موبایل به دنبال گوشی ‌های خاص با قیمت‌ های بالا هستند، یادآور شد: بخش دیگری از خریداران این روزهای بازار موبایل هم به دنبال گوشی‌ های با قیمت پایین بوده و در این میان گوشی های میان ‌رده و متوسط، مشتری به نسبت کمتری داشته و رکود بیشتری را تجربه خواهند کرد.

وی همچنین عنوان کرد: در واقع می‌توان گفت بازار موبایل کشور زمانی رونق می گیرد که گوشی ‌های میان ‌رده دارای مشتریان بیشتر هستند و در رکود قرار نداشته باشند.

فروتن درباره قیمت متوسط گوشی ‌های هوشمند نیز خاظرنشان کرد: به طور متوسط قیمت این گوشی ‌ها بین ۷۰۰ هزار تا یک میلیون تومان است اما گوشی‌ های ارزان قیمت را حتی با قیمتی بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان هم می ‌توان خرید و طبیعتا این گوشی ‌ها از نسل سوم ارتباطی یعنی G3 نیز پشتیبانی خواهند کرد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد