بازار گردشگران رو به رشد چینی

گردشگران چینی

بر اساس بسیاری از گزارش ها، صنعت گردشگری چین پتانسیل انبوهی دارد. به دلیل افزایش میزان ثروت، به ویژه برای افراد در حال گسترش طبقه متوسط، تعداد گردشگران عازم به خارج از چین شاهد ۵۰٪ رشد در سال ۲۰۱۴ بوده است. در همان سال، ۱۵ کشور اروپایی موقعیت مقصد تأیید شده (ADS) را از کشور چین دریافت کردند که پیش بینی می شد باعث افزایش تعداد شهروندهای چینی که از قاره های مختلف دیدن می کنند، شود. در پایان سال ۲۰۱۴ تعداد کشورهایی که از طرف چین موقعیت مقصد تأیید شده را دریافت کردند، به بیش از ۹۰ کشور رسید. پیش بینی می شود که بخش افراد عازم به خارج سالیانه ۲۰٪ افزایش یابد. در این صورت، کشور چین بزرگ ترین منبع گردشگران عازم به خارج خواهد شد.

مسافران چینی رفتارهای محافظه کارانه ای دارند. بیشترشان با گروه های گردشگری به سفر می روند که سفر را تا سرحد ممکن راحت می سازد. آن ها پس از رفتن به سفرهای متعدد و کسب تجربه سفر، از تورهای گروهی اجتناب می نمایند و به برنامه های مسافرتی فردی تمایل پیدا می کنند. یک بررسی جدید از مسافران چینی که توسط سینوویت هنگ کنگ به عمل آمده، نشان داد اکثرا مسافران از لحاظ فناوری به روز هستند و کامپیوتر، موبایل و ام پی تری پلیر به همراه دارند. دیدار از مناظر جالب، بازدید دوستان و خریدکردن دلایل اصلی این سفرهای تفریحی ۵ روزه بودند. این بررسی همچنین نیاز به هتل های بین المللی برای ایجاد وفاداری به نام تجاری در بازار کشور چین را نشان می داد. تنها تعداد معدودی از هتل ها، درصد بالایی از آگاهی و شناخت نامشان را در میان مسافران چینی به دست آوردند. سینوویت پیشنهاد می کند که بهترین راه برای ایجاد وفاداری به نام تجاری بین نسل جوان مسافران آینده چینی، اینترنت می باشد.

براساس بررسی انجام شده مرکز تحقیقات سرمایه گذاری جهانی گولدمن ساچز مسافران چینی در سفر، دو برابر بیشتر از خانه در زمینه تجملات خرج می کنند. به طور خلاصه احتمال می رود که هنگ کنگ بیشتر این مخارج را به دلیل نزدیکی اش و هزینه های مناسبش، به سمت خود جلب می کند. با این حال اروپا و به ویژه ایتالیا در آینده تعداد زیادی از گردشگران چینی را جذب خواهند کرد. ویلی فانگ، معاون ارشد رئیس جمهور و مدیر کل شرکت بین المللی مستر کارد گریتر چین می گوید: «سفر به خارج از کشور یکی از گزینه های شیوه جدید زندگی برای چینی های مدرن شده است.» او با استفاده از تحقیقات شرکت نتیجه گرفته است که افراد چینی سفر به خارج از کشور را روشی برای ابراز سرافرازی در موفقیت ها و پیشرفت در موقعیت اجتماعی خود می دانند و در پی اثبات این هستند که آنان در حقیقت «مسافران جهان» هستند. در نتیجه پیش بینی هجوم گردشگران چینی، رهبران صنعت گردشگری برای به دست آوردن سهمی از بازار چین در حال استفاده از بودجه های بازاریابی خود هستند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد