بازرسان یونسکو برای بررسی پرونده ارسباران به ایران می آیند

ارزیابان یونسکو و جنگل ارسباران

جنگل های زیبای ارسباران برای افراد طبیعت گرد نا آشنا نیستند، جنگل های زیبایی که در استان آذربایجان شرقی قرار گرفته اند و دیدنی های زیادی دارند و از پر مخاطب ترین جاذبه های گردشگری این استان هستند. زمزمه ی قرار گرفتن این جنگل ها در فهرست میراث جهانی یونسکو شنیده می شد اما به دلایلی انجام نشد. حالا قرار است ۲ ماه دیگر در ماه مرداد بازرسان یونسکو به ایران سفر کنند و پرونده ی این جنگل ها را دوباره از سر بگیرند. با جزییات این خبر همراه الی گشت باشید:

جنگل های ارسباران
مطالب مرتبط:
عظیم قیچی ساز قله لوتسه را بدون کپسول اکسیژن فتح کرد
دریاچه ارومیه تا هفت سال دیگر زنده می شود

معاون میراث فرهنگی خبر از حضور ارزیابان یونسکو در مرداد ماه امسال در ایران و سفر آنها داده است و گفته است که پرونده ی این جنگل ها به عنوان یک مکان تاریخی قرار است تا به جریان بیفتد و مورد ارزیابی قرار بگیرد. او گفته است که پرنده ی این جنگل ها که یک اثر طبیعی و تاریخی در ایران هستند دوباره باز می شود و تا سال بعد در آثار فهرست جهانی قرار می گیرد.

این مسئول حوزه ی میراث فرهنگی گفته است که علاوه بر ارسباران قرار است پرونده  یزد هم به یونسکو فرستاده شود.

عکس جنگل های ارسباران

از جنگل های ارسباران چه می دانید؟

جنگل ارسباران یکی از طبیعت های بکر استان آذربایجان شرقی است که با وسعت ۷۰ هزار هکتاری اش یکی از بهترین مکان های تفریحی استان محسوب می شود. کوه های بلند و پوشش گیاهی متنوع و وجود حیوانات خاصی مثل خرس قهوه ای، گرگ، شغال و.. اولین مواردی است که در هنگام دیدن جنگل مجذوبتان می کند. با کمی گشت و گذار در این جنگل می توانید از طبیعت بی حد و حصر  آن لذت ببرید اگر چه در صورتیکه بخواهید همه ی آن را بگردید باید هفته ها زمان بگذارید.

جدای از طبیعت بی همتا، این جنگل دارای تعدادی آثار تاریخی قدیمی مانند قلعه بابک، دژ قهقهه، قلعه پشتو و بازار شیخ شهاب الدین هم هست که وجود آنها در کنار طبیعت دلنشین جذابیت آن را چندین برابر کرده است.

آیا قطار تبریز وان همچنان فعال است؟!
آیا قطار تبریز وان همچنان فعال است؟!
مجموعه تفریحی ایل گلی، نگین گردشگری تبریز
مجموعه تفریحی ایل گلی، نگین گردشگری تبریز
راهنمای سفر به تبریز
راهنمای سفر به تبریز
عمارت های تاریخی و باشکوه تبریز
عمارت های تاریخی و باشکوه تبریز

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code