سازمان جهانی گردشگری برندگان جایزه Ulysses و اخلاق را اعلام کرد

برندگان جوایز سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)

سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) برندگان جایزه Ulysses و جایزه‌ی اخلاق را اعلام کرد. این سازمان همچنین ۱۴ فینالیستی که به مرحله آخر جایزه نوآوری در گردشگری رسیدند را معرفی کرد. مراسم اهدای جوایز در نشست بین المللی گردشگری FITUR در ژانویه ۲۰۱۸ در مادرید برگزار خواهد شد. جوایز سازمان جهانی گردشگری، به نفرات و پروژه های الهام بخشی اهدا می شود که دستاوردهای نوآورانه‌ و نیز تعهد ارزشمندی برای توسعه و حمایت از گردشگری پایدار در راستای قوانین جهانی گردشگری و اهداف توسعه پایدار جهانی سازمان ملل متحد (SDGs) داشته اند. مراسم چهاردهم جوایز با همراهی نمایشگاه بین المللی گردشگری در کشور اسپانیا و در شهر مادرید برگزار خواهد شد. قبل از اهدای جوایز، فینالیست‌ها پروژه‌های مربوطه خود را ارائه خواهند داد. با الی گشت همراه باشید تا به معرفی دریافت کنندگان این دو جایزه و فینالیست ها بپردازیم.

سازمان جهانی گردشگری
مطالب جدید:
خشم آگونگ، وضعیت اضطراری فوران آتشفشان بالی
معرفی انواع مختلف گردشگری

جایزه Ulysses به یک محقق توانمند، چه در دانشگاه، دولت و یا در صنعت خصوصی، برای مشارکت برجسته در نوآوری و دانش در گردشگری، داده می شود. در ادامه جوایز اعطا شده Ulysses و اخلاق معرفی می گردد.

جایزه Ulysses برای موفقیت در ایجاد و گسترش دانش گردشگری به پروفسور والن اسمیت اعطا شد. والن اسمیت که استاد برجسته‌ای در آمریکا می باشد، به عنوان نامزد جایزه یولیس در سال ۲۰۱۸ معرفی شده است. او پیشگام در گردشگری و مردم شناسی است، که پروژه و دستاوردهای زیادی در طول فعالیت حرفه ای خود داشته است. پروفسور والن اسمیت با انتشار کتابی به نام “میزبانان و میهمانان” (دانشگاه پنسیلوانیا پرس، ۱۹۷۷)، آغازگر تحقیقاتی در میان محققان مختلف روی رابطه بین میزبانان گردشگری و میهمانان شد. او در سال ۲۰۰۰ به عنوان زن قرن بیستم شناخته شد و جایزه اتاق خدمات بازرگانی آمریکا را دریافت کرد. پروفسور اسمیت همچنین عضو فعال انجمن‌های گوناگونی مانند انجمن مردم شناسی آمریکا، جامعه بانوان جغرافی‌دان، انجمن زنان دانشگاهی آمریکا و انجمن آمریکایی فولبرایت می باشد.

جایزه اخلاق سازمان جهانی گردشگری نیز به سازمانی به نام Europa Mundo Vacaciones (به معنی تعطیلات جهانی اروپا) اعطا شد. اعضای کمیته جهانی اخلاق گردشگری که هیئت داوران این جایزه بودند، این سازمان را برای برای زیرساخت های خلاقانه انتخاب کردند. Europa Mundo Vacaciones یک برگذار کننده تور اسپانیایی است که به قاطعانه به اصول و قوانین مسئولیت‌های محیط زیستی و اجتماعی متعهد است که به نتایج خوبی در اجرای اصول اخلاقی سازمان جهانی گردشگری، به خصوص با همکاری در انجمن توسعه پایدار، رسیده است.

برندگان قبلی سازمان جهانی گردشگری

در سال ۲۰۱۱، این سازمان با هدف اجرای فعالیت های اجتماعی و توسعه همکاری هایی در مناطق مختلف و بخش هایی با جمعیت خاص، زیرساختی ایجاد کرد. همچنین باعث ترویج گردشگری پایدار در بسیاری از کشورهای آفریقا، آسیا، اروپا و آمریکای لاتین شد. اهدای جایزه ی اخلاق UNWTO در سال ۲۰۱۶ شروع شد و در حال حاضر هر شرکت و انجمنی که به طور رسمی تعهدات اصول جهانی اخلاقی در صنعت گردشگری را رعایت کند، اجازه این را دارد که در این مراسم شرکت کنند. شرکت ها و یا افرادی که برای کسب جوایز، واجد شرایط هستند و می خواهند برای کسب جایزه تلاش کنند، باید گزارشات پروژه خود را از ابتدا به سازمان جهانی گردشگری داده باشند.

در ادامه ۱۴ فینالیستی که برای کسب جایزه نوآوری در گردش راه یافته اند را معرفی می‌کنیم. شایان ذکر است که از بین ۱۲۸ پروژه در ۵۵ کشور تنها ۱۴ پروژه به مرحله نهایی راه یافته ایند که در مراسم اصلی برنده ها اعلام خواهند شد.

در فهرست زیر کشور های شرکت کننده معرفی شده اند:

جوایز سازمان جهانی گردشگری در بخش نوآوری در سیاست های عمومی و دولتی

– MiBarrio، پروژه تحقیقات کاربردی در زمینه بازار مالی (Mercado de Hacienda)، بوئنوس آیرس، آرژانتین

– برنامه Longmen Grottoes، ترکیبی از اینترنت و لانگمن، از سوی انجمن مدیریت جهانی لانگ من گروتائز، چین

–  استعداد آموزش گردشگری (TTT)، گردشگری پرتغال

جوایز UNWTO در بخش نوآوری سرمایه‌گزاران

– حفاظت از دشت های وسیع: حفظ و گسترش زیستگاه های بومی، حفاظت از دشت های بزرگ، بوتسوانا و کنیا

– حفاظت و معیشت: مدیریت اکوتوریسم در منگالاجی، هند

– جامعه و انعطاف پذیری: برخورد با کاهش جمعیت در دو روستا، ایتالیا

– نوآوری خلاقانه سه وجهی، باشگاه جزیره بالزین، فیلیپین

جوایز سازمان جهانی گردشگری در بخش نوآوری سازمان‌های خصوصی

– آموزش جوامع محلی برای آینده گردشگری پایدار، بنیاد سامبا (Sumba Hospitality Foundation)، اندونزی

– تجربه منحصربه فرد جوامع مرتبط، دوستان محلی و گردشگران، Triponyu.com، اندونزی

– IT.A.C، مهاجران و گردشگران، فستیوال گردشگری مسئولانه، انجمن یودا (Associazione YODA)، ایتالیا

– ارتقای جامعه گردشگری در سیرا گوردا، گروه اکولوژی سیرا گوردا (Grupo Ecologico Sierra Gorda)، مکزیک

جوایز سازمان جهانی گردشگری در بخش نوآوری در تحقیقات و تکنولوژی

– استاندارد طراحی و برنامه ریزی ساخت و ساز EarthCheck، استرالیا

– گردشگران الکترونیکی (eVisitos)، سیستم ملی اطلاع‌رسانی گردشگران کرواسی، هیئت مدیره گردشگری کرواسی (Croatian National Tourism Board)، کرواسی

۳. سیستم هوشمند گردشگری، SEGITTUR، اسپانیا

منبع: traveldailynews.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد