بزرگترین باغ عمودی خاورمیانه در شیراز + تصویر

بزرگترین باغ عمودی خاورمیانه در شیراز

این روزها در تمام دنیا، اقداماتی برای ایجاد فضای سبز در حال انجام است. این امر لازمه زندگی مردم در جامعه ای هست که به غیر از دود، گرد و غبار و انواع و اقسام آلودگی ها، فرصتی برای تفریح در محیط پیرامون خود و در  کنار خانواده و دوستان خود بتواند دریک مکان آرام و دلنشین داشته باشند تا برای ساعاتی از این مشکلات به دور بمانند. یکی از این اقدامات ساخت بزرگترین باغ عمودی خاورمیانه در شیراز است. در ادامه این خبر همراه الی گشت باشید.

بزرگترین باغ عمودی خاورمیانه در شیراز
مطالب مرتبط:
رونمایی از بزرگترین مجسمه میکی ماوس در دبی
از توکیو به پاریس بروید بدون ترک زمین!

محیط زیست در چند دهه اخیر به دلیل صنعتی شدن شهرها، ترافیک های شدید و آلودگی هوا دست خوش تغییرات بسیاری بوده است، که این موضوع خود می تواند معظل بزرگی برای شهرها به خصوص کلان شهرها باشد. اما شهردار شیراز با همکاری مهندسان داخلی توانسته یک اثر زیبا و دیدنی را در این شهر تاریخی به وجود آورد که نه تنها در ایران بلکه در خاورمیانه هم بتواند سر و صدا کند و از آن به عنوان بزرگترین باغ عمومی خاورمیانه نام برده شود. شایان ذکر است که این باغ توسط معماران برتر ایرانی ساخته شده است.

ممکن است در پی ساخت این باغ سوالی پیش بیاید، مبنی بر اینکه با توجه به مشکل کم آبی و بحران های به وجود آمده از خشکسالی های مداوم که سال های متمادی، کشور و به ویژه استان فارس را به آن دچار کرده است وجود دارد، چرا باید همچین مجموعه ساخته شود! اما مهندسان این پروژه به این موضوع هم فکر کردند و برای آبیاری گیاهان از روش های نوین آبیاری نیز استفاده شده است، که این روش نه تنها مشکل کم آبی را تشدید نمی کند بلکه سبب می شود تا طول عمر گیاهان هم در این باغ افزایش یابد.

این تکنولوژی هیدروپونیک نام دارد، که امروز در کشت های نوین در حال رونق گرفتن است، استفاده از این تکنولوژی در بهره وری آب تاثیر شگرف و موثری دارد. آنچه در نسخه کارشناسان برای تامین آب در این باغ عمودی است، تامین آن به روش هیدروپونیک بوده که با بازیافت آب خاکستری برج ها تامین می شود.

حدود ۶۰۰ قطعه از نمای این برج با استفاده تکنولوژی ها تک در شیراز ساخته شده است که بر روی نمای این برج قرار می گیرد. مساحت این باغ ۳ هکتار بوده و عطر خوش و رایحه دل نشین بهار نارنج شیراز در طبقات این باغ بزرگ عمودی خاطره ای به یادماندنی را برای خانواده هاو مسافرانی برای بازدید با این باغ می روند رقم خواهد زد.

مدرنترین و بهترین مهدکودک های جهان
مدرنترین و بهترین مهدکودک های جهان
پارک مرکزی مشرف ابوظبی، یکی از بهترین پارک های جدید ابوظبی
پارک مرکزی مشرف ابوظبی، یکی از بهترین پارک های جدید ابوظبی
آشنایی با منطقه فاتح در استانبول
آشنایی با منطقه فاتح در استانبول
۸ جاذبه ی دیدنی در مکزیکوسیتی که باید برای دیدن آنها برنامه ریزی کنید
۸ جاذبه ی دیدنی در مکزیکوسیتی که باید برای دیدن آنها برنامه ریزی کنید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code