بزرگترین دهکده گردشگری ساحلی در عسلویه افتتاح شد!

افتتاح بزرگترین دهکده گردشگری ساحلی

در راستای توسعه و رونق بخشیدن به صنعت گردشگری در منطقه عسلویه، بزرگ ترین دهکده و پارک گردشگری ساحلی جنوب کشور در منطق نخل تقی شهرستان عسلویه افتتاح شد. این پارک که جایگاه مهم و باارزشی در توسعه اقتصادی منطقه ایفا خواهد کرد با حضور استاندار بوشهر، آقای عبدالکریم گراوند افتتاح شد. با الی گشت همراه باشید تا در مورد خبر بهره برداری از بزرگ ترین دهکده گردشگری ساحلی جنوب کشور بیشتر صحبت کنیم.

شهر نخل تقی عسلویه

دهکده گردشگری نخل تقی

مطالب مرتبط:
سفر به جنوب ایران، از دزفول تا چابهار
بنادر معروف در جنوب ایران
معرفی فرودگاه بین المللی خلیج فارس

آقای گراوند، استاندار بوشهر در مراسم افتتاح دهکده گردشگری نخل تقی که بزرگترین دهکده گردشگری ساحلی جنوب کشور محسوب می شود سخنانی ایراد کردند. ایشان با اشاره به این موضوع که اجرای این دهکده گردشگری در کنار سواحل نیلگون خلیج فارس اقدامی بسیار ارزشمند است گفت: نخل تقی و عسلویه نباید تنها با سرمایه عظیم نفت و گاز شناخته شود. این شهرستان علاوه بر منابع غنی نفتی از ظرفیت های بالایی در عرصه های گوناگون مثل گردشگری برخوردار است و باید از این ظرفیت ها به نحو احسن استفاده کرد.

دهکده گردشگری پازارگاد عسلویه

استاندار بوشهر با بیان این که افتتاح و راه اندازی این قبیل طرح ها در راستای تحقق مطالبات مردم منطقه است اضافه کرد: اواخر سال قبل رئیس جمهور به استان های بوشهر سفر کردند و با تخصیص اعتبارات و تصمیم گیری های مهم این سال را سالِ توسعه استان بوشهر پیش بینی کردند.

مصوبات سفر استانی رئیس جمهور بسیار کمک کننده بود و شتاب بیشتری به توسعه استان بوشهر داده است. افتتاح بزرگترین دهکده گردشگری ساحلی جنوب کشور یکی از بارزترین نمونه های این طرح توسعه به شمار می رود. آقای گراوند در این مورد توضیح می دهد: در روزهای آینده اعتبارات مصوب سفر استانی رئیس جمهوری برای اجرای پروژه های تدوین شده ابلاغ می شود.

شهر نخل تقی

به گفته استاندار بوشهر: اراضی هم جوار دهکده گردشگری نخل تقلی که بزرگ ترین دهکده گردشگری ساحلی جنوب کشور است افزایش پیدا خواهد کرد و ۱۵ هکتار زمین های همجوار این دهکده در آینده به مجموعه اضافه خواهد شد. به این ترتیب امیدوار هستیم این دهکده در کنار پروژه عظیم پارس جنوبی بتواند تحول عظیم و شگرفی در راستای نشاط، شادابی، تفریح و رونق گردشگری منطقه ایجاد کند.

آقای گراوند با بیان این که این طرح، بزرگترین دهکده گردشگری ساحلی جنوب کشور است گفت: با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل بالای منطقه نخل تقی و عسلویه، اجرای این قبیل طرح ها و توسعه گردشگری در نقاط مختلف استان بوشهر در اولویت قرار خواهد داشت.

صید ماهی در نخل تقی

نخل تقی کجاست؟

شهر نخل تقی در استان بوشهر و در جنوب ایران قرار گرفته است. این شهر در بخش مرکزی شهرستان عسلویه واقع شده و از قدیم یکی از بازارهای بزرگ جنوب برای خرید کالای خارجی (ته لنجی) بوده است. این شهر از شمال به کوه های زاگرس، از جنوب به دریای خلیج فارس، از غرب به شیرینو و از سمت شرق به شهر عسلویه محدود می شود. شهر نخل تقی به دلیل موقعیت استراتژیکی که دارد از قدیم مرکزی مهم برای خرید بوده و مسافران زیادی از مناطق دور و نزدیک برای خرید به این شهر ساحلی می آمدند. افتتاح بزرگترین دهکده گردشگری ساحلی در جنوب کشور می تواند گامی مهم و موثر در راستای توسعه هرچه بیشتر این منطقه و رونق اقتصادی مردم منطقه به شمار بیاید.

افتتاح دهکده گرشگری ساحلی نخل تقی

بندر عسلویه

عسلویه شهری بندری در استان بوشهر و مرکز استان عسلویه است. منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی که در این منطقه و در میان آب های خلیج فارس قرار دارد یکی از مهم ترین استخراجگاه های نفت و گاز در ایران و منطقه به شمار می رود.

پانوشت: عکس ها تزئینی هستند!

ماجرای کامل سقوط جت شخصی ترکیه ای در شهر کرد
با نرخ آذرماه بلیط های نوروز ۹۸ خود را تهیه کنید
طرح تورهای ارزان قیمت در کشور کلید خورد!
تنگه چاهکوه، منبعی برای آب شیرین در قشم
 1. Avatar
  رضا

  عسلویه فقط گاز داره اصلاً نفت نداره لطفا گزارش رو اصلاح کنید. جالب اینه که منبع تولید گاز در عسلویه قرار دارد ولی خونه های مردم هنوز گاز کشی نیست .

  • Avatar
   تیم خبری الی گشت

   رضا جان
   ممنون از توجه شما
   عسلویه یکی از شهرستان های استان بوشهره و بندر عسلویه مرکز این شهرستانه. در شهرستان عسلویه هم میادین گازی و هم میادین نفتی وجود داره. شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی که شاید بیشتر از بقیه شهرت پیدا کرده باشه یکی از بزرگ ترین میادین استخراج گاز به شمار می ره. اما میادینی مثل میدان نفتی عسلویه شرقی هم وجود داره که ازون نفت استخراج می شه.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code