بلیط هواپیما

خیز بسطام و جنگل ابر شاهرود برای جهانی شدن

ثبت جهانی بسطام و جنگل ابر شاهرود در دست اقدام

ثبت جهانی مجموعه تاریخی بسطام و جنگل‌های هیرکانی که بخشی از آن به جنگل ابر شناخته می شود در دستور کار قرار گرفت. در واقع جنگل ابر یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی ایران به حساب می آید و به دلیل اقیانوسی از ابر که در زمان های مختلف سال، آن را در بر می گیرد، شهرت زیادی پیدا کرده است و از گونه های نادر و منحصر به فرد گیاهی و جانوری برخوردار است که هر ساله گردشگران و طبیعت گردان زیادی را به سوی خود می کشاند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا در خصوص ثبت جهانی بسطام و جنگل ابر شاهرود اطلاعاتی را به شما اراده دهیم.

بسطام و جنگل ابر شاهرود
مطالب مرتبط:
جنگل ابر، جنگلی که در میان اقیانوسی از ابر است+تصویر
جنگل بکر اولنگ در شاهرود
موزه باستان شناسی و مردم شناسی شاهرود

این این خبر را مصطفی یغماییان، معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان اعلام کرد. او نیز در دیداری که با کرم محمدی معاون استاندار سمنان و فرماندار شاهرود داشت در خصوص عقد قرارداد طرح مطالعه بافت تاریخی شاهرود خبر دارد و با اشاره به ظرفیت های تاریخی و گردشگری شاهرود اعلام کرد: براساس طرح مذکور، بعد از تعیین ضوابط، در حوزه بافت فعالیت می‌شود. همچنین اقدامات لازم به منظور ثبت جهانی برخی جاذبه های تاریخی و گردشگری این شهر در حال بررسی و انجام است.

جنگل ابر

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان  نیز ادامه داد: این شهرستان با پتانسیل بالای گردشگری شامل هفت مرکز اقامتی، ۲۴ اقامتگاه بوم گردی و ۹ دفتر خدمات مسافرتی می باشد. در همین راستا نیز همایون جورابلو، سرپرست معاونت صنایع دستی این اداره در استان سمنان اعلام کرد: ۱۷۰۰ هنرمند در حوزه صنایع دستی در ۴۲ رشته صنایع دستی در این شهر فعالیت دارند. او همچنین ابراز داشت که مهم ترین و شاخص ترین محصول صنایع دستی شاهرود، سفال و سرامیک است که به منظور رشد و توسعه این صنعت، به وجود آوردن فضایی با عنوان بازارچه های دائمی عرضه و فروش صنایع دستی یکی از اساسی ترین برنامه های در دست اجرا جهت حمایت از این هنرمندان صنایع دستی می باشد.

جنگل ابر شاهرود

شاهرود

شاهرود از بزرگترین شهرستان های ایران به لحاظ مساحت می باشد و با ۵۱۴۱۹ کیلومتر مربع  بعد از شهرستان طبس، دومین شهرستان بزرگ کشور است. مرکز این شهرستان شهر شاهرود می‌باشد که در شمال شرقی کشور واقع است. در فاصله ۳۹۰ کیلومتری تهران، در حاشیه کویر و در دامنه‌های جنوبی سلسله جبال البرز قرار دارد. این شهرستان از شمال به استان گلستان، از جنوب به استان‌های اصفهان و یزد، از شرق به استان خراسان رضوی و شهرستان میامی و از غرب به شهرستان دامغان محدود است. شاهرود، در مرز دو نوع آب و هوای مرطوب و پرباران در شمال و آب و هوای کویری، در جنوب است که آب و هوای مطلوبی برای این شهر فراهم کرده و آن را در ردیف شهرهای خوش آب و هوای ایران قرار داده است.

حمله‌ی زیکا به گردشگری پورتوریکو
حمله‌ی زیکا به گردشگری پورتوریکو
بریتانیا با خروج از اتحادیه اروپا دچار مشکل گردشگری می شود
بریتانیا با خروج از اتحادیه اروپا دچار مشکل گردشگری می شود
بانکوک محبوب ترین مقصد سفر امسال در جهان شد
بانکوک محبوب ترین مقصد سفر امسال در جهان شد
ولوو و اسکایپ با یکدیگر وارد همکاری می شوند
ولوو و اسکایپ با یکدیگر وارد همکاری می شوند