نمایشگاه باستان شناسی هلند در موزه ملی ۶ ماه دیگر تمدید شد

تمدید نمایشگاه هلندی موزه ملی

شش ماه قبل در موزه ملی ایران نمایشگاه باستان ‌شناسی و هنر سرزمین هلند بر اساس روایت موزه‌ درنتس فعالیت خود را آغاز کرده و به همین منظور قرار بود نمایش آثار آن تا پایان تعطیلات نوروز در تالار نمایشگاهی موزه ملی ادامه داشته باشد. از طرف دیگر براساس گفت و گوهای صورت گرفته بین موزه ملی ایران و موزه درنتس هلند، تمدید نمایشگاه هلندی موزه ملی به مدت ۶ ماه دیگر تا انتهای مردادماه نمایش این آثار تمدید شد. بر اساس گزارش ایسنا، جبرئیل نوکنده، مدیر کل موزه ملی ایران با بیان این‌ موضوع که موزه ملی در مسیر سیاست‌ها و برنامه های جدید خود درصدد است تا به برگزاری نمایشگاه از آثار تاریخی فرهنگی موزه‌ های سایر کشورها در این موزه بپردازد. او همچنین از تمدید نمایشگاه هلندی موزه ملی به نام «باستان ‌شناسی و هنر سرزمین هلند به روایت موزه درنتس» برای مدت ۶ ماه دیگر در موزه ملی ایران خبر داد. با الی گشت همراه شوید تا در مورد این خبر بیشتر بدانیم.

تمدید نمایشگاه هلندی موزه ملی

استقبال از تمدید نمایشگاه هلندی موزه ملی

مطالب مرتبط:
برگزاری نمایشگاه چهار دهه کشفیات باستان شناسی در موزه ملی ایران
چرا موزه هنرهای ملی فراموش شده است؟
حمام تاریخی حاج صالح سقز به موزه تبدیل شد

نوکنده تداوم برگزاری این گونه از نمایشگاه ‌های تاریخی فرهنگی موزه های سایر کشورها را عامل تقویت تعاملات و ارتباطات بین موزه‌ ها دانست که می تواند به عنوان ارکان مهم فرهنگی هر کشور نقش مهمی داشته و علاوه بر این افزود: با هدف اینکه بتوانیم پاسخگوی درخواست ‌های مکرر بازدیدکنندگان و علاقمندان باشیم، در حال گفت و گو برای تمدید مدت زمان برگزاری نمایشگاه باستان شناسی و هنر سرزمین هلند به روایت موزه درنتس بودیم که پس از انجام رایزنی ‌های مورد نیاز و پس از آن موافقت موزه درنتس موافقت شد تا این نمایشگاه تا تاریخ ۳۱ مرداد ماه در موزه ملی ایران تمدید شده و در تهران برپا خواهد بود.

تمدید نمایشگاه هلندی موزه ملی

تمدید نمایشگاه هلندی موزه ملی و افزایش ساعات بازدید

او همچنین با اشاره به بازگشایی این نمایشگاه از تاریخ دهم مهر ماه سال گذشته اعلام کرد که تعداد بازدیدکنندگان از این موزه تا کنون بیش از ۳۸ هزار و ۵۴۱ نفر بوده است. علاوه بر این بر اساس تصمیمات جدیدی که در موزه ملی ایران اتخاذ شده است، برنامه ای برای افزایش ساعات بازدید در روزهای پایانی هفته در حال برنامه ریزی می باشد. همچنین برنامه هایی برای بازدیدهای ویژه و رایگان در ساعات خاصی را در نظر گرفته که قطعا در صورت تصویب اعلام خواهد شد. به گفته‌ نوکنده، نمایشگاه باستان شناسی هلندی ‌ها در موزه ملی ایران در تمامی روزها به جز روزهای دوشنبه از ساعت ۹ تا ۱۹ برای بازدید فعال است.

تمدید نمایشگاه هلندی موزه ملی

تعداد بازدیدکنندگان این نمایشگاه تاکنون

نوکنده همچنین اعلام کرد که تا پایان روز هفدهم فروردین ماه تعداد ۶۰ هزار و ۵۱۷ نفر از موزه ملی ایران دیدن کرده و علاوه بر این افزود: ۵۷ هزار و ۲۵۱ نفر گردشگر داخلی و ۳ هزار و ۲۶۶ نفر گردشگر خارجی از این محل در طول این زمان دیدن کرده ‌اند. او اجرای برنامه ‌های ویژه ای که برای نوروز در نظر گرفته شده بود و اجرای موسیقی اقوام در نوروزگاه را در خصوص جذب مخاطبان مؤثر دانسته و گفت: از جمله دیگر عوامل تاثیرگذار در جذب مخاطبان، اجرای طرح برنامه شبی با موزه با حضور بیش از ده هزارنفر بازدیدکننده بود. نوکنده گفت: در کنار این ها نمایشگاه کشفیات چهاردهه باستان شناسی ایران نیز با گستردگی بسیار بزرگی به پهنای ایران و نمایش آثاری برای اولین بار نقش بسزایی در جلب رضایت بازدیدکنندگان داشته است.

وضعیت پروازهای فرودگاه های تهران چگونه است؟
وضعیت پروازهای فرودگاه های تهران چگونه است؟
جاذبه های دیدنی‌ ایران را در پاییز بشناسید (بخش دوم)
جاذبه های دیدنی‌ ایران را در پاییز بشناسید (بخش دوم)
ارسال پرونده ثبت جهانی بافت تاریخی میبد به یونسکو
ارسال پرونده ثبت جهانی بافت تاریخی میبد به یونسکو
موزه های شهر اصفهان نصف جهان
موزه های شهر اصفهان نصف جهان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code