جدیدترین سری بویینگ در حضور ترامپ رونمایی شد

دریم لاینر نام بویینگ جدیدی است که همزمان با بازدید آقای ترامپ از آن رونمایی شد

شرکت هواپیمایی بویینگ که یکی از برترین شرکت های هواپیمایی دنیا است همزمان با بازدید آقای ترامپ از کارخانه ی آن، از جدیدترین محصولش رونمایی کرد که به دلیل قابلیت هایی که دارد احتمالا فروش آن خیلی زود انجام می شود. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
برنامه جالب روسیه برای گسترش زبان روسی
فرود طولانی ترین پرواز جهان در نیوزیلند

هواپیمای جدید بویینگ

محصول جدید این شرکت بزرگ، بویینگ ۷۸۷ سری ۱۰ است که نام آن را دریم لاینر گذاشته اند. دریم لاینر هواپیمایی است که در کارخانه ی کارولینای جنوبی ساخته شده و در واقع مدرن ترین هواپیمای ساخت بویینگ است که تا بحال ساخته شده است و طبق گفته های این شرکت، دریم لاینر سال آینده برای استفاده در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

ویژگی های بویینگ سری ۱۰ چیست؟

این هواپیما قابلیت حمل ۳۳۰ مسافر را دارد که نسبت به بویینگ سری ۹، ۴۰ تا بر ظرفیت حمل مسافر آن اضافه شده است. علاوه بر این، ظرفیت بار سری جدید هم در مقایسه با بویینگ سری ۹ و ۸، ۱۵ درصد بیشتر شده است. دریم لاینر با طول ۶۸/۳۰ متری اش، حدود ۵٫۵ متر از سری قبلی بلندتر است و قابلیت طی مسافت ۱۲ هزار کیلومتری را دارد.
محصول جدید شرکت بوئینگ که روز جمعه از آن رونمایی شد، بوئینگ «۱۰-۷۸۷» دریم‌لاینر نام دارد. به گفته شرکت بوئینگ، این هواپیما که در کارخانه کارولینای جنوبی ساخته شده، تا سال آینده در اختیار مشتریان این شرکت قرار خواهد گرفت. این هواپیما جدیدترین و مدرن ‌ترین محصول بوئینگ با قابلیت حمل ٣٣٠ مسافر است.
یکی دیگر از قابلیت هایی که این هواپیما را خاص کرده است، مصرف بهینه ی سوخت آن است که تخمین زده اند مصرف سوخت سری ۱۰ نسبت به سری ۹ و ۸، ۲۵ درصد کمتر است و در نتیجه آلودگی کمتری را باعث می شود.
طبق گفته ها، اولین بویینگ خریداری شده از این شرکت هم توسط شرکت هواپیمایی سنگاپور است که آن را در سال ۲۰۱۸ تحویل می گیرد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code