برگزاری نخستین جشنواره ملی گیاهان دارویی در تربت حیدریه

اولین جشنواره ملی گیاهان دارویی در تربت حیدریه برگزار خواهد شد

علی محمدی رئیس اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تربت حیدریه از برگزاری نخستین جشنواره ملی گیاهان دارویی در تیر ماه سال جاری در مناطق نمونه گردشگری این شهرستان خبر داد. این جشنواره درون چادرهایی ویژه و به صورت کمپ برگزار خواهد شد. در ادامه این خبر، با مجله گردشگری الی گشت همراه شوید.

جشنواره گیاهان دارویی
مطالب مرتبط:
آشنایی با گیاهان بومی ایران
باغ گیاهشناسی آکادمی علوم مسکو، یکی از بزرگ ترین باغ های اروپا

به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تربت حیدریه، علی محمدی ریاست این سازمان از برگزاری جشنواره ای با عنوان “جشنواره ملی گیاهان دارویی” از ۲۵ تا ۲۸ تیر ماه سال جاری برای اولین بار در این شهرستان خبر داد و در این رابطه اظهار داشت: «شهرستان تربت حیدریه، یکی از بهترین مکان های کشور برای بدست آوردن گیاهان دارویی است. این شهرستان ظرفیت های زیادی را در زمینه جاذبه های گردشگری روستایی و گیاهان دارویی دارد. به همین منظور، در جلسه ای که با برخی از مسئولین شهرستان برگزار شد، تصمیم گرفتیم تا جشنواره ای ملی با هدف معرفی قابلیت ها و ظرفیت های گردشگری و گیاهان دارویی این شهرستان برگزار کنیم. در این جشنواره که به صورت کمپ برگزار خواهد شد، برخی جاذبه های روستایی منطقه نیز معرفی خواهند شد.»

محمدی در ادامه پیرامون نحوه برگزاری این جشنواره صحبت کرد و در اینباره افزود: «دو الی سه منطقه از شهرستان را برای آشنایی گردشگران با طبیعت این منطقه و گشت و گذار در آن در نظر گرفته ایم. ورود گردشگران به این شهرستان همزمان با مراسم افتتاحیه نمایشگاه توانمندی های روستایی خواهد بود. در همین روز بازدید از آثار تاریخی شهرستان تربت حیدریه با حضور گردشگران انجام می شود.»

گیاهان دارویی

وی همچنین از برگزاری دوره ها و کلاس های آموزشی در زمینه گیاهان دارویی در روزهای آتی در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: «در طی روزهای آینده، دوره های زیادی توسط کارشناسان مربوطه در زمینه گیاهان دارویی در این محل برگزار خواهد شد و گردشگران با انواع و اقسام گیاهان دارویی این منطقه و همچنین خواص دارویی آن ها آشنا می شوند. عصر همان روز بازدید از روستای گردشگری نسر در دستور کار قرار دارد.»

لازم به ذکر است که گردشگران در طی روزهای برگزاری این جشنواره، با نحوه اقامت در طبیعت، غذاهای محلی خوشمزه تربت حیدریه، برخی بازی های بومی این منطقه، صنایع دستی شهرستان و … آشنا خواهند شد. جشنواره ملی گیاهان دارویی تربت حیدریه، از تاریخ ۲۵ تا ۲۸ تیر ماه سال جاری در تربت حیدریه استان خراسان رضوی برگزار خواهد شد.

حفاظت از محیط زیست در طبیعت گردی های نوروزی
ایتالیایی ها از تخت جمشید حمایت می کنند
مرسدس بنزهایی که علائم و انسانها را در مسیر شناسایی می کنند!
اورامانات به منطقه هدف گردشگری تبدیل می شود
 1. Avatar
  مهرآفرین

  سلام
  لطف بفرمائید سایت جشنواره را به آدرس thfe.ir در پایان گزارش جهت ثبت نام از علاقمندان اعلام فرمائید. و ذکر بفرمائید که شرکت در این جشنواره برای عموم علاقمندان آزاد است.

  باتشکر
  دبیر اجرایی جشنواره ملی گردشگری و گیاهان دارویی تربت حیدریه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code