خرید ایرباس توسط امارات و ایجاد ۴۱ هزار شغل تخصصی پردرآمد برای اروپا

Emirates Airline

با وجود سهم بسیار بالای کشورهای اروپایی از درآمد صنعت گردشگری جهانی، کشورهای صنعتی این منطقه بالاترین سهم را از درآمدهای غیرمستقیم این صنعت نیز دارند. طبق گزارش شرکت کارخانجات وصنایع هوایی ایرباس، سفارشات خرید ایرباس توسط امارات، به تنهایی سبب ایجاد ۴۱ هزار شغل تخصصی در اروپا می شود که به دلیل سطح بالای مهارت و تخصص و سطح بالای دستمزد، تأثیر اقتصادی آن بسیار عمیق ‌تر از ایجاد مشاغل ساده و کم مهارت است.
طبق بررسی‌های انجام شده از سوی شرکت ایرباس، تحویل هواپیماهای مسافربری ایرباس A380 به امارات، طی مدت یک سال از ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ سبب ایجاد ۴۱۰۰۰ شغل دراروپا شده است. این میزان معادل ۳٫۴ میلیارد یورو درآمد افزوده در GDP سراسر این قاره است.
حدود ۷۰ درصد از این مشاغل به طور مساوی در فرانسه و آلمان و حدود ۱۷ درصد در انگلستان ایجاد می‌شود. ۵۰۰۰ شغل باقی مانده نیز در اسپانیا ایجاد می‌شود. شغل‌های ایجاد شده همگی درسطح تخصصی و برای تأمین تجهیزات و خدمات مرتبط با این هواپیماها در کشورهایی است که دارای کارخانجات تولید کننده تجهیزات ایرباس هستند.
روشن است که ایجاد اشتغال برای افراد تحصیل کرده و ماهر درمشاغل بالا، درمقایسه با ایجاد مشاغل ساده یا کم تخصص، درآمد مالی و آثار به مراتب مثبت و عمیق‌تری، عاید اقتصاد این کشورها می‌کند.
منبع : www.emirates.com


معرفی فرودگاه دبی
معرفی فرودگاه دبی
رستوران های ایرانی در دبی
رستوران های ایرانی در دبی
بهترین مراکز خرید ابوظبی از نگاه گردشگران
بهترین مراکز خرید ابوظبی از نگاه گردشگران
نگاهی به موزه لوور ابوظبی
نگاهی به موزه لوور ابوظبی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code