بلیط هواپیما

درآمد جهانی گردشگری از مرز ۵/۶ تریلیون دلار گذشت

گردشگری جهانی

صنعت سفر وگردشگری با درآمدی بالغ بر ۵/۶ تریلیون دلار درسطح جهانی، اکنون بخشی کاملا توسعه یافته و جدی درمنابع درآمد مستقیم و غیر مستقیم اقتصادی کشورها به شمار می آید. در سال ۲۰۱۲ تعداد گردشگران درسطح جهانی از مرز یک میلیارد نفر گذشت و برای نخستین بار، جهان شاهد رشد ۵۰ درصدی تعداد سفر و گردشگران در مقایسه با ده سال پیش از آن بود.
طبق آمار موجود گردشگران کشورهای چین، آلمان وآمریکا به عنوان ولخرج ترین گردشگران و مسافران جهان، از بزرگترین منابع تولید درآمد درصنعت گردشگری هستند. از این ‌رو صنعت گردشگری در سطح جهانی شاهد نوعی مسابقه و رقابت جهانی برای جذب گردشگر از این کشورهاست.
در میان بخش‌های مختلف وابسته به صنعت گردشگری و سفر، صنعت جهانی هتلداری با تولید سالانه بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد دلار آمریکا بیشترین سهم را دارد. برخی از بزرگترین هتل‌ها و شرکت‌های هتل‌های زنجیره‌ای و گروه‌های هتلداری مشهور همانند گروه هتلداری اینترکنتینانتال، ماریوت، هلیتون، آکور، استاروود و گروه هتلداری و اقامتگاهی ویندهم دارای بالاترین درآمد و عالی ترین عملکرد براساس میانگین نرخ روزانه و نیز براساس درآمد حاصله بابت هر اتاق قابل عرضه و نرخ اشغال و تعداد مشتریان هستند.
براساس آمار سازمان جهانی گردشگری، به ازای ورود هر گردشگر ۲ تا ۶ شغل مستقیم و ۹ تا ۱۵ شغل با احتساب مشاغل بخش های تولیدی و خدماتی ایجاد می شود. براساس پیش بینی این سازمان، ضعیف ترین کشورهای توریست پذیر در سال ۲۰۲۰ از طریق این صنعت، بیش از ۲۰ میلیارد دلار درآمد کسب خواهند کرد. این میزان در آمد معادل۱۰ درصد تولید ناخالص جهان،۱۱،۴ درصد اشتغال و ۱۱ درصد درآمد کل جهان است.
منبع: www.chn.ir


ببینید هوشتان چقدر باهوش است!
ببینید هوشتان چقدر باهوش است!
با این راهکارها، مشتریان را به سمت خود بکشانید
با این راهکارها، مشتریان را به سمت خود بکشانید
از ارتباط خلاقیت و نوع دیدتان خبر دارید؟
از ارتباط خلاقیت و نوع دیدتان خبر دارید؟
مشتریان خود را راضی نگه دارید!
مشتریان خود را راضی نگه دارید!