دومین آسمان خراش بلند دنیا در چین بازگشایی شد

بازگشایی دومین آسمان خراش بلند دنیا در چین

شانگهای را هم باید شهر آسمان خراش ها دانست، شهری با برج های بلند که پر از هیاهوی زندگی ست. دومین آسمان خراش بلند جهان که یکی از مهمترین ساختمان های تجاری مالی در چین به شمار می رود بالاخره بعد از تاخیر بسیار در چین بازگشایی شد. در ادامه این خبر الی گشت را همراهی کنید.

دومین آسمان خراش بلند دنیا
مطالب مرتبط:
۹ شگفتی کشور چین+ تصویر
به این ۸ دلیل به مناطق روستایی چین سفر کنید

این برج که در شهر شانگهای چین قرار دارد دومین ساختمان بلند دنیا به حساب می آید و در آن ساختمان های اداری زیادی وجود دارد. این ساختمان با ۱۲۸ طبقه حدود ۶۰ فضای اداری دارد و اخیرا بدون هیاهوی خبری بازگشایی شده است. در میان شرکت های زیادی که در این ساختمان مشغول به کار هستند نام شرکت های معروفی مثل Ant Financial  هم دیده می شود، چیزی که موقعیت خوب این آسمان خراش و اهمیت آن را نشان می دهد. در قسمت زیر زمین این آسمان خراش قسمتی وجود دارد که کارمندان شرکت های مختلف می توانند بعد از یک روز کاری در آنجا استراحت و غذا و نوشیدنی میل کنند. برای ساخت این آسمان خراش حدود ۲٫۴ میلیارد دلار هزینه شده و از این نظر گران ترین ساختمان در چین به حساب می آید پس مطمئنا در آن باید توقع باشکوه ترین معماری ها و امکانات را داشته باشید. این آسمان خراش که ۶۳۲ متر طول دارد در ابتدا قرار بود که در سال ۲۰۱۵ افتتاح شود اما مشکلاتی مانع از این کار شد. در واقع اندازه بلند ساختمان و پیچیدگی هایی که در آن به کار رفته بود کمی ایمنی آن را از نظر آتش سوزی ها با مشکل روبرو کرده بود چون تا به حال ساختمانی با این خصوصیات در هیچ جایی وجود نداشت که بشود برای ایمنی ساختمان از آن ها الگوبرداری کرد. برای همین مشکلات بود که افتتاح ساختمان با وجود همه عجله ای که برای معرفی شانگهای به عنوان مرکز مالی جهانی وجود داشت با تاخیر روبرو شد.

برج های شانگهای در چین

طراحی این برج به گونه ای است که از دو طرف پیچش های خاصی دارد تا بتواند در مقابل وزش بادهای سنگین مقاوت کند. آسانسور آتش نشانی برج کاملا روشن می کند که چین تمام تلاش خود را برای ارتقای فن آوری به کار می بندد. شرکتی که طراحی معماری برج را انجام می داد علت تاخیر در بازگشایی این برج را نبود کد مناسب برای طراحی برج می داند. از نظر این شرکت نوشتن کدی که تا به حال در هیچ جا وجود نداشت کار ساخت این برج را با تاخیری ۷ ساله روبرو کرد. یکی از کدهای جدید آسانسور تخلیه ای بود که فقط در مواقع آتش سوزی استفاده می شود و نمونه آن تا به حال در هیچ کدام از ساختمان های بلند چین استفاده نشده بود. یکی از سرمایه گذاران این برج که بخش زیادی از بار سرمایه گذاری بر دوش او بود می گوید با اینکه برج در ماه آوریل به روی مردم باز شد اما رعایت نکات ایمنی آتش سوزی باعث شد تا بازگشایی آن چند ماهی دیرتر انجام شود. شرکت مالی  Ant Financial  حدود سه طبقه و نیم از این ساختمان را در اخنتیار دارد و برای همین در بین ۳۴ طبقه عنوان بزرگ ترین مستاجر را به خود اختصاص داده است. شرکت های بین المللی دیگری هم در ماه های بعد به جمع شرکت های مطرح این ساختمان اضافه شدند تا این آسمان خراش بلند را معتبرتر از قبل کنند. تعدادی از این دفترها و شرکت ها کار خودشان را شروع کردند اما به دلیل مشکلاتی که برای ایمنی ساختمان وجودداشت فعالیت آن ها به حالت تعلیق درآمد.

پنل های شیشه ای چین

در ساختمان، شرکت های مالی و حقوقی زیادی در حال کار هستند و قرار است که در بالای برج هم یک هتل لوکس افتتاح شود هر چند که تا به حال خبری از افتتاح این هتل نبوده است. این برج بلند با این همه شرکت های اداری ای که در خود جای داده فضاهای اداری این شهر را حدود ۲٫۳۷ میلیون فوت مربع افزایش داده و حدود ۳۴,۷۶۷ نفر ظرفیت دارد. این ساختمان که مبلغ زیادی برای ساختش صرف شده با بزرگ ترین مرکز تجاری و مالی در نیویووک در رقابت است.  تا به حال چندین فاجعه در ساختمان های بلند چین اتفاق افتاده و همین اتفاقات مسئولان را نسبت به این آسمان خراش ها حساس کرده است. حدود ۱۰ سال پیش بود که آتش بازی باشکوهی در مرکز فرهنگی تلویزیون پکن به مناسبت سال نو انجام می شد اما برج به یکباره آتش گرفت و حدود یک سال بعد هم آتش در آپارتمانی بلند ۵۸ نفر را از بین برد.

برج های چین

این دو اتفاق و رویدادهای مشابه دست به دست هم دادند تا در زمینه ایمنی ساختمان ها بازنگری جدی صورت بگیرد. در چند سال اخیر حوادثی در برج های بلند دنیا اتفاق افتاده که نشان داده در حوادث، خالی کردن ساختمان های بلند تا چه اندازه چالش انگیز است. در طراحی برج شانگهای فضاهای خالی ای وجود داشت که می توانستند احتمال آتش سوزی را افزایش دهند. در صورتی که این ساختمان کاملا پر باشد حدود ۲ ساعت و ۱۸ دقیقه طول می کشد تا همه افراد از داخل آن به بیرون هدایت شوند اما آسانسورهای پرسرعت این زمان را به ۱ ساعت ۴۸ دقیقه رساندند . با بازنگری های انجام گرفته تلاش شده تا همه قسمت های ساختمان کاملا امن باشد و هیچ خطری کسی را تهدید نکند. هر کدام از ۲۰ هزار پانل شیشه ای که در ساخت نمای این برج استفاده می شود با لیزر اندازه گیری شده اند و این سرعت ساخت این ساختمان را کم کرده بود.

کوه وتووارا با چیدمانی اعجاب انگیز از سنگها
کوه وتووارا با چیدمانی اعجاب انگیز از سنگها
معروف ترین جاذبه های گردشگری تفلیس؛ گرجستان
معروف ترین جاذبه های گردشگری تفلیس؛ گرجستان
نمایش تاریخ روسیه در میدان کاخ سنت پترزبورگ
نمایش تاریخ روسیه در میدان کاخ سنت پترزبورگ
بهترین جاذبه های گردشگری دومینیکن
بهترین جاذبه های گردشگری دومینیکن

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code