بلیط هواپیما

رشد توریسم جهانی سریع‌تراز پیش بینی‌ها

رشد توریسم جهانی

سازمان جهانی گردشگری اعلام کرد تعداد گردشگران و سفرهای بین المللی با ۵ درصد رشد در ۴ ماه نخست سال جاری نشانگر ظرفیت بسیار بالای شرکت های گردشگری برای انطباق با تحولات بازار بشدت رقابتی است. سازمان گردشگری جهانی اعلام کرد نرخ سفر در سطح بین‌المللی در ۴ ماه نخست سال ۲۰۱۴ همچنان با قدرت به رشد خود ادامه داده است.
طبق همین گزارش تعداد گردشگران بین‌المللی نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۳ درحدود ۵ درصد افزایش داشته و تاکنون بیش از ۴۶۰ میلیون سفر به خارج از مرزهای بین‌المللی صورت گرفته که باتوجه به فصل اوج سفر و گردشگری، هم اکنون انتظار می رود که تا پایان ماه جولای این روند رو به رشد ادامه یابد.

طبق همین گزارش بیش از ۳۱۷ میلیون توریست بین المللی با اقامت شبانه بین ژانویه و آوریل ۲۰۱۴ سفر کردند که ۱۴ میلیون بیشتر از مدت مشابه در سال ۲۰۱۳ است. این میزان رشد ۵ درصدی بالاتر از میزان پیش بینی شده در چشم انداز ده ساله از ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ از سوی سازمان توریسم جهانی است که تنها ۳ درصد رشد پیش بینی شده بود. تقریبا تمام مناطق مختلف جهان به طور متوسط روند رشد ۴ درصدی یا بالاتر داشته اند. اما از نظر تقسیمات منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه و آمریکا هر دو ۶ درصد رشد داشته اند. اروپا و آفریقا هردو ۵ درصد رشد را تجربه کردند. این رقم رشد در خاورمیانه درحدود ۴ درصد برآورد شده است ولی درعین حال تاکید شده که این رقم باید با احتیاط و با توجه به تفاوت‌های موجود در منطقه در نظر گرفته شود.
«طالب رفاعی» دبیر کل سازمان توریسم جهانی این میزان رشد را نشان دهنده ظرفیت بسیار بالای شرکت های گردشگری برای انطباق با تحولات بازار و افزایش حمایت عمومی از این بخش دانست. با این حال به نظر می رسد امسال نیز رشد تقاضا در بازارهای درحال ظهور به ویژه چین، فدراسیون روسیه، هند و همچنین عربستان سعودی همچنان قدرتمند باشد.
منبع: UNWTO

از چالش های زندگی با موفقیت عبور کنید!
از چالش های زندگی با موفقیت عبور کنید!
نقش مدیریت در رسیدن به اهداف سازمان
نقش مدیریت در رسیدن به اهداف سازمان
با این راهکارها، خود را ثروتمند بدانید!
با این راهکارها، خود را ثروتمند بدانید!
کامپیوتر خود را با موبایلتان از راه دور کنترل کنید
کامپیوتر خود را با موبایلتان از راه دور کنترل کنید