طاق بستان کرمانشاه در دبی!

ساخت ماکت طاق بستان در شهر دبی

این روزها شهر دبی به منظور جذب توریست اقدام به فعالیت های مثبتی در زمینه گردشگری نموده است، یکی از این فعالیت ها اقدام به  ساخت ماکت بنای تاریخی طاق بستان کرمانشاه است، مدیران گردشگری شهر دبی با این کار می خواهد خلا تاریخی موجود در این شهر را پر نماید. همچنین این موضوع نشان دهنده این است که مدیران صنعت گردشگری شهر دبی از هیچ فرصتی برای جذب گردشگر نمی گذرند، با ما در ادامه خبر ساخت ماکت طاق بستان در شهر دبی همراه باشید.

ساخت ماکت طاق بستان در شهر دبی
مطالب مرتبط:
اتفاقات مهمی که در سال ۲۰۱۷ افتادند و هیچ توضیحی برای آن ها نیست
آیا هواپیما می تواند در هوای برفی فرود بیاید؟

در روزهای اخیر نیز شاهد اخباری از ساخت یکی از بناهای تاریخی استان کرمانشاه به نام طاق بستان در دبی بوده ایم. با مرور تاریخ شکل گیری شهر دبی  می توان متوجه شد که این شهر از ابتدا با تکیه بر آثار تاریخی کشور های دیگر توانسته شکل بگیرد و مسئولانش تلاش کرده اند تا با جذب سرمایه گذاران اقصی نقاط دنیا، این شهر را به یک مقصد جذاب برای گردشگران بین المللی تبدیل بنمایند. دبی با ساخت ماکت های بناهای تاریخی کشورهای دیگر سعی در جذب گردشگر و پر کردن خلاء تاریخی این شهر دارد. این امر نشان می دهد که مسئولان گردشگری این شهر از هیچ فرصتی برای جذب گردشگر نمی گذرند و تلاش می کنند که از ظرفیت های کشور های دیگر به نفع خودشان استفاده کنند.

ماکت طاق بستان در شهر دبی

حال می خواهیم نگاهی به اهمیت تاریخی طاق بستان داشته باشیم، طاق بستان به مجموعه ای از سنگ نگاره ها و سنگ نوشته های دوره ساسانی گفته می شود. این سنگ نگاره ها و سنگ نوشته ها در شمال غربی استان کرمانشاه قرار گرفته است، سالانه گردشگران متعددی به سمت این جاذبه ی گردشگری جذب می شوند. آثار باستانی طاق بستان در قرن سوم میلادی ساخته شده است و در گذشته تفرجگاه شاهان و مکانی برای نمایش قدرت بوده است. طاق بستان در ۱۵ دی ماه سال ۱۳۱۰ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است، اما بنابر آنچه در اخبار هفته های اخیر مشاهده شده است، اگرچه از زلزله ۷.۳ ریشتری کرمانشاه در امان ماند، اما در برابر نفوذ آب و رشد جلبک ها مقاومت چندانی از خود نشان نداده است. بنای تاریخی طاق بستان کرمانشاه در طول نیز در معرض آسیب های انسانی و طبیعی متعددی قرار گرفته است، که از آن میان می توان به دستکاری های غیر کارشناسانه که به دوره  قاجاریه باز می گردد اشاره کرد.

طاق بستان در شهر دبی

امید است تا با حفظ بناهای تاریخی و میراث فرهنگی کشورمان بتوانیم صنعت گردشگریمان را توسعه دهیم و اجازه ندهیم که توریست ها برای تماشای آثار تاریخی ایران به دیگر کشورها بسنده کنند.

چرا این قبرها تا این حد ترسناک شدند؟!
خانه اپرای بارسلونا؛ تماشای هنر، تاریخ و زیبایی
چگونه به دیدن کاخ موزه یا شهر ممنوعه پکن بروید؟
می توانید عجایب هفت گانه جدید جهان را نام ببرید؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code