برنامه سفر ارزان به تهران در تعطیلات نوروز کلید خورد

سفر ارزان در تهران برای مسافران نوروزی

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان تهران از آغاز طرح سفر آسان در این استان همزمان با تعطیلات نوروزی خبر داد. تورهای سه روزه تهران با اقامت در هتل ۵ ستاره و گشت، ۳۷۹ هزار تومان قیمت ‌گذاری شده است. امیرپویان رفیعی‌ شاد با اشاره به این‌ که تهران در تعطیلات نوروز مقصد گردشگران نبوده و استانی برای گذر محسوب می ‌شود که مسافران آن بیشتر به انگیزه دیدن خویشاوندان به آن سفر می‌ کنند و در خانه نزدیکانشان نیز اقامت دارند و کمتر به هتل می ‌روند، به ایسنا گفت: در راستای سیاست سفر ارزان در تهران و معرفی این استان به عنوان مقصد گردشگری، تورهای سه روزه ‌ای با پایین ‌ترین حد قیمت طراحی شده که در تعطیلات نوروز اجرا می ‌شود. با الی گشت همراه شوید تا در مورد این خبر بیشتر بدانیم.

سفر ارزان در تهران برای مسافران نوروزی

تبدیل تهران از محل گذار به مقصد گردشگری

مطالب مرتبط:
برگزاری تورهای تهران گردی نوروز ۹۸ توسط شهرداری
در مسیر جاده تهران به مشهد چه جاذبه هایی در انتظارتان است؟
معرفی کلیساهای تهران

وی این تورها برای سفر ارزان در تهران را در نتیجه تشکیل کمیته نوروزی تهران ‌گردی با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دانسته و افزود: در حال حاضر تعدادی از دفاتر خدمات مسافرتی در این کمیته عضو هستند، هرچند که برای عضویت سایر آژانس‌ ها هیچ محدودیتی تعیین نشده است. یکی از مصوبات این کمیته، تشکیل تورهای سه روزه با اقامت در هتل ‌های ۵ ستاره تهران به همراه وعده ‌های صبحانه و گشت ‌های شهری با پرداخت همه ورودیه‌ ها بوده که قیمت آن به ازای هر نفر ۳۷۹ هزار تومان است. این درحالی است که فقط قیمت یک شب اقامت در هتل ۵ ستاره تهران بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان است و قطعا در حالت عادی قیمت چنین توری بیش از سه برابر نرخ تورهای طراحی شده برای نوروزی خواهد بود. به گفته او، تا کنون ۹۰۰ نفر شب یا به عبارتی دیگر ۳۰۰ نفر در این تورهای سه روزه سفر ارزان در تهران نام ‌نویسی قطعی کرده ‌اند اما پیش‌ بینی بر این است که یک تا دو هزار نفر از برگزاری این تورهای تهران استقبال کنند.

سفر ارزان در تهران برای مسافران نوروزی

استقبال مردم از سفر ارزان در تهران

رفیعی ‌شاد اظهار کرد: برای معرفی تهران به عنوان یک مقصد گردشگری نه فقط به عنوان محلی برای گذر موقت مسافران، از تمام ابزارهای تبیلغاتی استفاده شده و مجموعه «دیرین دیرین» هم انیمیشنی درباره سفر ارزان در تهران تهیه کرده است تا از این طریق مسافران بیشتری امسال به این شهر و مناطق کم ‌برخوردار سوق داده شوند. او اضافه کرد: امیدواریم در این هفته آخر که معمولا در برنامه ‌ریزی سفر ایرانی ‌ها تاثیر گذار است، جمعیت بیشتری در طرح سفر ارزان در تهران شرکت کنند. رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان تهران درباره این ‌که شهروندان تهرانی نیز امکان حضور در این تورها را دارند، توضیح داد: با توجه به این ‌که محل اقامت در این تورها درنظر گرفته شده، طبیعتا تهرانی‌ ها کمتر از چنین توری استقبال می ‌کنند.

سفر ارزان در تهران برای مسافران نوروزی

برنامه های گردشگری برای ساکنان تهران

البته همزمان پروژه‌ «تهران گشت» از سوی شهرداری تهران با همکاری تعداد دیگری از آژانس ‌های گردشگری برای نوروز اجرا می ‌شود که قیمت تورهای یک روزه‌ آن‌ ها از ۴۰ تا ۱۰۰ هزار تومان است که این نرخ‌ ها با توجه به مدت زمان و سطح کیفیت خدمات تور، تعیین خواهد شد. شهروندان تهرانی در صورت تمایل می ‌توانند در این تورها شرکت کنند. رفیعی‌ شاد درباره نحوه دسترسی به تورهای نوروزی تهران گفت: قرار است استان تهران سامانه ‌ای را برای معرفی دفاتر خدمات مسافرتی مجری این تورها راه‌اندازی کرده و روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران شماره تماسی را به این منظور اعلام کند.

آشنایی با مراسم عروسی ترکمن ها
آشنایی با مراسم عروسی ترکمن ها
تعامل میراث فرهنگی و موزه ملی قرآن به مناسبت دهه فجر
تعامل میراث فرهنگی و موزه ملی قرآن به مناسبت دهه فجر
آشنایی با مراکز خرید بانه
آشنایی با مراکز خرید بانه
ناوگان هواپیمایی ماهان از برترین شرکت های ایرانی
ناوگان هواپیمایی ماهان از برترین شرکت های ایرانی
 1. Avatar
  حسین

  سلام من هرچی اینترنت زیر و رو کردم برای ثبت نام این تور هیچ نیافتم با شماره شما هم تماس گرفتم گفتند همچین توری نداریم اگر میتونید کمکم کنید خیلی دوست دارم این تور پیدا کنم

  • تیم خبری الی گشت
   تیم خبری الی گشت

   سلام حسین جان
   برای اطلاع از این موضوع بهتره که با انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

  • تیم خبری الی گشت
   تیم خبری الی گشت

   سلام دوست عزیز
   بله این تورها وجود داشت، اما به دلیل اتفاقاتی که در شهرهای دیگر کشور رخ داده به منظور همدردی با استان های دیگر تمامی برنامه های نوروزی در پایتخت لغو شده!
   به امید روزهای خوب

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code