دو میلیون گردشگر در یک ماه به آنتالیا رفته اند

سفر دو میلیون گردشگر به آنتالیا در یک ماه

آنتالیا بدون شک یکی از محبوب ترین مقاصد تابستانی ست، شهری ساحلی با چشم اندازهای های طبیعی و خیال انگیز که البته مملوء از آثار تاریخی و هتل های لوکس هم هست. سهولت سفر به ترکیه و از طرفی هزینه های ارزان تر نسبت به مقاصد دیگر، آنتالیا را محبوب سفرهای تابستانی کرده است. حالا که هوا رو به گرمی رفته است خیلی ها به دنبال شهری ساحلی برای تفریحات تابستانی اند و چه شهری بهتر از آنتالیا! محبوبیت این روزهای آنتالیا را خبرها هم تایید می کنند چون در طول یک ماه گذشته دو میلیون نفر از سراسر دنیا به سراغ آنتالیا رفته اند. آنتالیا در ماه ژوئن، یعنی از حدود اواسط خرداد تا اواسط تیر، پذیرای دو میلیون گردشگر بوده است گردشگرانی که می دانند تابستان های آنتالیا رویایی است و فراموش نشدنی. در ادامه ی این خبر الی گشت را همراهی کنید.

شهر ساحلی آنتالیا
مطالب مرتبط:
کوش آداسی بهتر است یا آنتالیا؟
راهنمای سفر به آنتالیا
یک روز خود را در آنتالیا چگونه بگذرانید!

حالا که ماه ژوئن تمام شده، وقت این است تا نگاهی به تعداد گردشگران شهر تابستانی و ساحلی آنتالیا بیندازیم، به گفته ی مسئولان ترکیه، دو میلیون گردشگر در ماه ژوئن ۲۰۱۸ به آنتالیای ترکیه سفر کرده اند که از این تعداد ۱٫۹۴ میلیون نفر گردشگر خارجی و و بیش از ۶۸ هزار نفر اهالی بومی خود ترکیه بوده اند. این رقم چشمگیر نشان از محبوبیت این شهر در میان گردشگران دارد البته  اصلا تعجب برانگیز نیست که شهری ساحلی و لوکس با  چشم اندازها و تفریحات ساحلی تا این حد بین گردشگران به شهرت رسیده است. تعداد گردشگران امسال نشان می دهد که آنتالیا نسبت به سال گذشته محبوب تر هم شده است چون در ژوئن سال گذشته تعداد گردشگران این شهر ۱٫۵ میلیون نفر بود.

آنتالیا و سواحلش

گردشگران بیشتر از کدام کشورها به آنتالیا می روند؟ شاید کنجکاو شدید تا به جواب این سوال برسید؛ در فهرست گردشگران خارجی اول از همه روس ها قرار دارند و ۸۲۶ هزار نفر از اهالی روسیه در این مدت راهی آنتالیا شده اند. تعداد گردشگران روسی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲۸٫۵۵ درصد بیشتر شده است.  پس از روسیه بیشترین گردشگران خارجی آنتالیا به ترتیب گردشگران آلمانی با ۲۵۴ هزار نفر، اوکراینی با ۱۵۳ هزار نفر، بریتانیا با ۹۱ هزار نفر و لهستان با ۶۶ هزار نفر هستند.

حتی این شهر موفق شد رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کند: رکورد بیشترین تعداد گردشگر در یک روز! در تاریخ ۲۳ ژوئن تعداد گردشگران آنتالیا به ۷۹۴۸۵ نفر رسید که در نوع خود رکوردی بینظیر بود.

بگذارید بازه زمانی یک ماه را بزرگ تر و تعداد مسافران آنتالیا را در بازه زمانی ۶ ماهه بررسی کنیم؛ فکر می کنید چند گردشگر در ۶ ماهه اول ۲۰۱۸ سفر به آنتالیا را تجربه کرده اند؟ ۴٫۸۹ میلیون نفر که ۴.۶۵ میلیون از آن گردشگران خارجی بودند و از این تعداد ۱.۸۷ میلیون نفر از آن ها اهالی روسیه بوده اند.

سفر به آنتالیا

اما وضعیت گردشگران کلی ترکیه چگونه است؟ ترکیه به جز آنتالیا شهرهای محبوب دیگری هم دارد که از میان  آن ها استانبول، کوش آداسی، ازمیر… از بقیه محبوب ترند. به گفته وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه، این کشور در پنج ماه اول سال ۲۰۱۸، ۱۱.۸ میلیون گردشگر داشته که نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد بیشتر شده اند. اگر اوضاع به همین منوال ادامه پیدا کند انتظار می رود که تعداد گردشگران این کشور تا آخر سال به ۴۰ میلیون گردشگر برسد و این تعداد مطمئنا رکورد جدیدی برای صنعت گردشگری ترکیه به حساب می آید. هدف گذاری دولت ترکیه جذب ۴۰ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۸ است تا بتواند به درآمد ۳۲ میلیارد دلاری برسد اما این طور که آمارها می گویند احتمالا تعداد گردشگران و درآمد گردشگری این کشور تا پایان سال از این رقم هم بیشتر می شود.

به گفته وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه تا پایان سال ۲۰۲۳ جذب ۵۰ میلیون گردشگر و کسب درآمد ۵۰ میلیارد دلاری در برنامه ی کاری آن ها قرار دارد که با توجه به محبوبیت شهرهای ترکیه در میان گردشگران رسیدن به این هدف اصلا دور از انتظار نیست.

هتل های آنتالیا

هتل های لوکس آنتالیا با امکانات تفریحی و رفاهی اقامتی رویایی و راحت را برای مسافران رقم می زنند. بیشتر هتل های معروف و محبوب این شهر در کنار ساحل قرار دارند و با تفریحات ساحلی و پار ک های آبی تابستانی خنک و به یاد ماندنی را برایتان رقم می زنند. کمی از ساحل دل بکنید و خودتان را به محل پرجنب و جوش و رنگارنگ قدیمی برسانید، جایی پر از خانه های دوره عثمانی که با پشت بام های قرمز و دیوارهای سفید خودنمایی و اشتیاق پیاده روی در میان کوچه و پس کوچه ها را در شما بیدار می کنند. در اینجا جاذبه های زیادی برای تماشا هست اگر تاریخ دوست دارید به سمت محله قدیمی آنتالیا بروید و به تماشای  موزه آنتالیا، مناره ییولی، دروازه هادریان و … بنشینید. بدون شک یکی از دیدنی ترین جاذبه های آنتالیا بندر قدیمی اش است، بندری که در دل صخره های ساحلی پدید آمده و در احاطه ی کافه های بینظیر است. حتی با سفر به آنتالیا فرصت دیدن خرابه های باستانی هم نصیبتان می شود: شهرهای باستانی مثل آسپندوس، فاسلیز، ترمسوس شما را به رویایی تماشای ویرانه های هزاران ساله می رسانند.

ترکیه با ۵ مقصد ناشناخته ی شگفت انگیز
ترکیه با ۵ مقصد ناشناخته ی شگفت انگیز
معرفی فرودگاه آنتالیا
معرفی فرودگاه آنتالیا
چند نمونه از بهترین سواحل ترکیه
چند نمونه از بهترین سواحل ترکیه
معرفی هتل آکرا باروت در آنتالیا + تصویر
معرفی هتل آکرا باروت در آنتالیا + تصویر
  1. Avatar
    محمد

    گار درستی کردن، ما رفتیم شمال جاده ماسوله هتل معین اطاق سه تخته شبی ۱۲۰۰۰۰۰۰بود بدون هیچ امکانات دیگری برق ازمون پرید درصورتی که انتالیا تور یک هفته ای باتمام امکانات نفری ۲۵۰۰۰۰۰۰ ریال خوب هرکی بتونه میره اون وری

  2. Avatar
    مهدی

    گار درستی کردن، ما رفتیم شمال جاده ماسوله هتل معین اطاق سه تخته شبی ۱۲۰۰۰۰۰۰بود بدون هیچ امکانات دیگری برق ازمون پرید درصورتی که انتالیا تور یک هفته ای باتمام امکانات نفری ۲۵۰۰۰۰۰۰ ریال خوب هرکی بتونه میره اون وری

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code