سفر زوج آلمانی با ماشین چمن کاری شده به شیراز

سفر زوج آلمانی به ایران

اگر در همین روزها به هر دلیلی به شهر شیراز رفتید و با ماشینی که سرتاسر آن چمن کاری شده است در خیابان های شهر روبرو شدید، تعجب نکنید. این خودرو، مربوط به زوجی از کشور آلمان است که تصمیم گرفتند سفر دور دنیا با ماشین را در سال ۲۰۱۱ شروع کنند و حالا هم بعد از گذر از کشورهای مختلف، به ایران و شهر شیراز رسیده اند. این زوج داستان جالبی برای تعریف کردن دارند پس تا آخر این خبر همراه الی گشت باشید:

مطالب مرتبط:
فعال سازی تماس صوتی تلگرام از روز جمعه
اولین کشتی اقیانوس پیمای کروز در قشم پهلو گرفت

زوج آلمانی که توبی و کارولین نام دارند، از سال ۲۰۱۱ سفر دور دنیا را با ماشین را شروع کرده اند و بعد از مدت ۶ سال و گذر از ۱۰ کشور دنیا، به ایران رسیده اند و پسرشان مکس هم در همین سفرها و ۳ سال قبل در استرالیا به دنیا آمد. یکی از این زوج ها می گوید: ما اول این سفر را با همسرم و با دوچرخه اجرا کردیم اما بعد از به دنیا آمدن پسرمان دوچرخه را فروخته و با خریداری یک ون و سبز کردن آن با چمن مصنوعی، به سفرمان ادامه دادیم.
او در مورد دلیل سبز کردن ون می گوید: دلیل سبز کردن ون با چمن مصنوعی، سبز دیدن جهان و هدیه دادن آرامش و صلح به مردم سرتاسر دنیا است.

سفر دور دنیا با ماشین

او می گوید در این چند سال از کشورهایی مثل بلغارستان، استرالیا، لیتوانی، هند، نپال، روسیه، افغانستان و پاکستان عبور کرده اند اما مردم ایران، مهربان ترین و مهمان نوازترین مردمی بوده اند که در طول سفرشان دیده اند.
او می گوید ایرانی ها و مخصوصا مردم شیراز بسیار مهمان نواز هستند و خیلی زود می توانند با خارجی ها ارتباط برقرار کنند.
کارولین همسر توبی می گوید: توبی یک فیزیوتراپ و من هم یک معمار هستم و هر دو عاشق آشنایی فرهنگ و آداب و رسوم مردم دنیا هستیم. بنابراین وقتی توبی پیشنهاد سفر دور دنیا با ماشین را داد، بدون معطلی و فکر قبول کردم. اما در بین همه ی کشورها، ایران از هر نظر با همه متفاوت تر است طوری که می توانم بگویم در هیچ کجای دنیا، این چنین تمدن و فرهنگی را ندیده ام.
درمورد هزینه های سفر هم این دو زوج گفتند که در خیلی از شهرها، قهوه یا روغن های گیاهی دست ساز می فروخته اند و در خیلی از شهرها هم مردم به آنها کمک مالی می کرده اند.

معرفی هتل نووم بلوار اشتوتگارت سیتی | ۳ ستاره
معرفی هتل ۵ ستاره بریستول در برلین
حقایقی جالب در مورد جنگ جهانی دوم که احتمالا نمی دانستید | بخش اول
معرفی هتل ۵ ستاره سوئیسوتل در برلین

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code