سقوط هواپیما ATR در مسیر تهران-یاسوج

سقوط هواپیمای تهران یاسوج 

به گزارش خبرگزاری های رسمی کشور، یک فروند هواپیما ATR، صبح امروز ساعت ۸ از فرودگاه تهران به سمت یاسوج پرواز داشته اما ۵۰ دقیقه پس از پرواز از رادار خارج شده است، این هواپیما در حوالی شهر سمیرم به کوه دنا برخورد نموده و متاسفانه سقوط کرده است. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از وقوع سانحه هوایی هواپیمای ATR شرکت هواپیمایی آسمان با ۶۵ مسافر خبر داد. سرپرست اورژانس کشور، با اشاره به اینکه هواپیمای آسمان ATR دارای  ۶۵ مسافر بوده و هم اکنون تمام نیروهای اورژانس در محل حادثه یعنی سمیرم به حالت آماده باش کامل درآمده اند. لازم به ذکر است که پرواز تهران به یاسوج و بالعکس هر روز انجام می‌شود و مدل این هواپیما ATR72 است. در ادامه خبر سقوط هواپیمای تهران یاسوج همراه الی گشت باشید.

سقوط هواپیمای تهران یاسوج
مطالب مرتبط:
ثبت ژئوپارک طبس در یونسکو
همدان، پایتخت گردشگری آسیایی در سال ۲۰۱۸

فرماندار بویراحمد در خبری ضمن تایید سقوط هواپیمای مسافربری تهران – یاسوج در کوه‌های پادنا بیان کرد: با توجه به شرایط محلی که هواپیمای ای تی آر سقوط کرده است، اورژانس هوایی قادر به فرود آمدن نشده و هم اکنون تیم اورژانس کشور در حال اعزام نیرو با خودرو به این منطقه می باشد. اما شرایط بد کوهستانی و همچنین برف و کولاکی که در این منطقه وجود دارد، کار امداد رسانی را با مشکل روبرو کرده است.
نماینده سمیرم، اصغر سلیمی در گفتگو با خبرگزاری های رسمی اعلام کرد که در حال حاضر تیم‌های ویژه و نیروها در حال بررسی دقیق محل سقوط هستند، افزود: طبق اعلام اولیه منطقه کلی دنا کوه سمیرم است، تیم‌ها در حال اعزام به منطقه هستند تا شرایط را از نزدیک بررسی کنند.

هواپیمای ای تی آر

مدیر روابط عمومی شرکت آسمان در گفتگویی گفت: با توجه به شرایط خاص منطقه هنوز امکان دسترسی ما به محل سقوط هواپیما مشخص نیست و از این رو نمی‌توان به طور دقیق و قطعی خبر فوت تمام سرنشینان این هواپیما را تایید کرد

همچنین وی در ادامه ی این خبر افزود: صحبت‌هایی که ما مطرح کردیم مربوط به اظهارات برخی شاهدان عینی است و تا زمانی که تیم امداد در محل حادثه حاضر نشود نمی‌توان به طور دقیق از سرنوشت مسافران این پرواز سخن گفت.

گفتنی است که عمر هواپیما سقوط کرده ۲۰ سال بوده و متعلق به شرکت آسمان است. این هواپیما جزء ATR های ملخ دار تازه خریداری شده ایران محسوب نمی شود.

بیشتر از نصف ایرانی ‌ها اینترنت دارند
بیشتر از نصف ایرانی ‌ها اینترنت دارند
مسجد تاریخی در ارجان بهبهان کشف شد
مسجد تاریخی در ارجان بهبهان کشف شد
سرزمین سیاه طبس ثبت ملی شد
سرزمین سیاه طبس ثبت ملی شد
یک نشریه ایتالیایی : ایران امن ترین و مهمان نواز ترین کشور خاورمیانه است
یک نشریه ایتالیایی : ایران امن ترین و مهمان نواز ترین کشور خاورمیانه است

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code