شهرهای برتر جهان در گردشگری هوشمند معرفی شدند

معرفی شهرهای برتر جهان در گردشگری هوشمند

هر سال رقابت های جدید زیادی در زمینه گردشگری در بین کشورهای جهان شکل می گیرد. در این رقابت ها، مقامات کشورها تلاش می کنند تا با رفع موانع و مشکلات گردشگری کشورشان، مقام های اول را به خود اختصاص دهند. اخیرا، اتحادیه اروپا اسامی برندگان جدیدترین رقابت های گردشگری جهان را اعلام کرده است. جالب است که شهرهای اروپایی، موفق ترین شهرها در زمینه گردشگری هوشمند بودند و به عنوان شهرهای برتر جهان در گردشگری هوشمند انتخاب شدند. در ادامه این خبر، با مجله گردشگری الی گشت همراه باشید.

شهرهای برتر جهان در گردشگری هوشمند
مطالب مرتبط:
تکنولوژی‌های برتری که روی صنعت گردشگری تاثیر گذاشته اند
گردشگری مدرن (بخش اول)
گردشگری مدرن (بخش دوم)

به نقل از خبرگزاری ایسنا، اسامی شهرها و کشورهای منتخب در جدیدترین رقابت گردشگری توسط اتحادیه اروپا اعلام شدند. در میان تمامی شهرها، شهرهای اروپایی رتبه های نخست را در زمینه گردشگری هوشمند به خود اختصاص دادند. اتحادیه اروپا این رقابت ها را با هدف رونق و توسعه گردشگری، به خصوص گردشگری هوشمند در این اتحادیه و همچنین رونق گردشگری خلاقانه و ابتکاری برگزار می کند. به گفته این اتحادیه، تمامی فعالیت های ابتکاری گردشگری هم باید اصول پایداری را رعایت کنند. اسامی منتخبان گردشگری هوشمند بدین شرح است:

شهرهای مدرن و پیشرفته ای همچون بروکسل بلژیک، هلسینکی فنلاند، لیوبلیانا اسلوونی، لیون فرانسه، مالاگا اسپانیا، نانت فرانسه، پالما اسپانیا، پزنان لهستان، تالین استونی و والنسیا اسپانیا در پایان این رقابت ها به عنوان برندگان و منتخبان رقابت شهرهای برتر جهان در گردشگری هوشمند ۲۰۱۹ اعلام شدند. تمامی این کشورها در ۴ زمینه مهم گردشگری هوشمند ارزیابی شده اند. این چهار زمینه، همان عوامل موثر بر گردشگری هوشمند هستند. عوامل پایداری (اصول پایداری)، عوامل دسترسی، عوامل دیجیتالی شدن صنعت و میراث فرهنگی و نوآوری و خلاقیت در شهرها از جمله عواملی هستند که برای انتخاب منتخبان در نظر گرفته شده بودند.

شهر والنسیا

قرار بر این است تا مسئولان این شهرهای منتخب، در تاریخ ۷ نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی در مراسم جشنواره بین المللی گردشگری در بروکسل بلژیک دور هم جمع شوند تا از آن ها تقدیر به عمل بیاید.

رقابت گردشگری هوشمند ۲۰۱۹، در چند مرحله برگزار شد. در مرحله نخست این رقابت، ۳۸ شهر و ۱۹ کشور عضو اتحادیه اروپا شرکت داشتند. کارشناسان در این مرحله، برنامه های کاربردی و دستاوردهای این شهرها و کشورها را مورد ارزیابی قرار دادند. از میان این شهرها، ۱۰ شهری که در بالا عنوان شدند، به عنوان شهرهای برتر جهان در گردشگری هوشمند انتخاب شدند. در مرحله دوم این رقابت قرار است تا این ده شهر بررسی شوند تا از میان آن ها دو شهر به عنوان برنده انتخاب شوند. این دو شهر عنوان “پایتخت هوشمند گردشگری ۲۰۱۹” را به خود اختصاص خواهند داد.

به غیر از این دو شهر، چهار شهر دیگر نیز به خاطر دستاوردهای برجسته خود در زمینه گردشگری هوشمند، جوایزی را دریافت خواهند کرد. مراسم برترین های گردشگری ۲۰۱۹ در تاریخ ۷ نوامبر سال ۲۰۱۸ در شهر بروکسل برگزار خواهد شد.

۶ واقعیت تاریخی جالب از قرون وسطی
۶ واقعیت تاریخی جالب از قرون وسطی
واقعیت هایی درباره اروپا که خیلی ها نمی دانند
واقعیت هایی درباره اروپا که خیلی ها نمی دانند
زیباترین مقاصد گردشگری خلیج کوتور در مونته نگرو
زیباترین مقاصد گردشگری خلیج کوتور در مونته نگرو
۳ مسیر فوق العاده برای دوچرخه سواری کوهستان در کوه‌های آلپ
۳ مسیر فوق العاده برای دوچرخه سواری کوهستان در کوه‌های آلپ

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code