صدای ایران در کشور چین

پیام صلح و دوستی ایران به مردم چین

این روزها صدای ایرانیان در کشور چین پیچیده است. همزمان با برگزاری جشن سال نو در کشور چین، پیام صلح و دوستی ایرانی‌ها همراه با نوایی از کرانه خلیج فارس در تلویزیون چین پخش می‌شود. جشن سال نو چینی ها هم مانند نوروز ایرانیان از دهم فوریه تا بیست و پنجم همین ماه برگزار می گردد. و مردم این کشور هر کجا که باشد به شهرشان برمی گردند و سال نو را جشن می گیرند. در ادامه خبر صدای ایران در کشور چین همراه الی گشت باشید تا از جزئیات این خبر مطلع شوید.

صدای ایران در کشور چین
مطالب مرتبط:
همدان، پایتخت گردشگری آسیایی در سال ۲۰۱۸
عکس بچه های ایرانی در حال برف بازی در اینستاگرام نشنال جئوگرافی!

نماینده دفتر اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حسین خلیفی در شهر شانگهای چین، با اعلام این خبر به خبرگزاری های رسمی کشور گفته است که مهمترین مناسبت کشور چین تعیطلات عید است که از دهم تا بیست و پنجم فوریه در این کشور برگزار می گردد، چینی‌ها هر کجا که هستند خود را به زادگاهشان می‌رسانند تا عید را با خانواده سپری کنند. بیشتر چینی‌ها عادت دارند این تعطیلات را در کشورشان بگذرانند. همچنین او در ادامه سخنان خودش نیز اضافه کرد که طبق آمار بدست آمده در تعطیلات عید ۲۰۱۶ بیش از ۳۰۰ میلیون چینی سفر کردند که گردش مالی آن ۴۲ میلیون و ۳۰۰ هزار یوآن رسیده بوده است.

صدای ایرانیان در چین

حسین خلیفی، در برنامه معرفی ایران از تلویزیون چین گفت: اگر چه برنامه معرفی ایران از تلویزیون چین مدت زمان کمی خواهند داشت اما ایران در واقع تنها کشوری بوده است که توانسته این فرصت را در تلویزیون چین بدست بیاورد. تلویزیون این کشور هر سال همزمان با سال نو، برنامه های مناسبتی پرطرفداری را پخش می کند امسان ایران به همره گروه موسیقی “لیان” در یکی از آن برنامه ها برای ضبط حضور پیدا کرده است، تا پیام طلح و دوستی کشورمان را به گوش مردمان چینی برساند. به گفته خلیفی، این برنامه سال گذشته ۶۰۰ میلیون بیینده داشته است و در استان‌های گوانگ شی، شین جیانگ، شان شی، چینگ خای و نینگ شیا با بیش از ۹۰ میلیون جمعیت مستقیم پخش می‌شود و سایر استان‌های چین نیز از طریق ماهواره این برنامه را دریافت خواهند کرد. به همین دلیل ما می توانیم به طور گسترده در کشور چین صدایمان را به مردم آن برسانیم

جشن سال نو چینی ها

نماینده دفتر اطلاع‌رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، حسین خلیفی، در چین با اشاره به تعاملات فرهنگی که بین دو کشور به منظور تغییر نگرش‌ها آغاز شده است، توضیح داد: این تبادل فرهنگی، موزیکال است. ما گروه‌هایی را از چین برای شرکت در جشنواره موسیقی فجر به ایران آوردیم و مدتی است برای برخی گروه‌ها در چین اجرا می‌گذاریم که با استقبال مردم این کشور روبه‌رو شده است. ما نیز مطمئن هستیم که این قبیل فعالیت ها در جذب گردشگر از چین به ایران تاثیرگذار خواهد بود.

سال گذشته بیش از ۱۰۰ میلیون چینی به خارج از این کشور سفر کردند درحالیکه فقط ۸۰ هزار نفرشان راهی ایران شدند. از ایران نیز بیش از ۱۰۰ هزار نفر به چین سفر کردند. سفارت چین در ایران تصریح کرده بیشتر سفرها بین دو کشور به انگیزه تجارت بوده نه گردشگری به همین دلیل با برگزاری چین تعاملاتی می توانیم صنعت گردشگری بین این دو کشور را گسترش دهیم.

دستگیری یک باند ۴ نفره حفاران غیر مجاز در استان چهارمحال و بختیاری
کشف آثار تاریخی در دژ الموت مربوط به دوره قاجار، صفوی و اسماعیلیه
سفر بیش از دو میلیون گردشگر ورزشی به روسیه!
سال ۲۰۱۷ امن ترین سال برای مسافرت هوایی لقب گرفت

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code