صدور روادید میان ایران و آذربایجان لغو شد

روادید آذربایجان

به دنبال گسترش روابط بین ایران و آذربایجان، الهام علی اف، رئیس جمهور این کشور از لغو روادید بین دو طرف خبرداد

الهام علی اف رئیس‌جمهور آذربایجان در نشست خبری مشترک با حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان با تاکید بر اینکه ما به دنبال خط شمال به جنوب هستیم، گفت که تفاهم‌نامه‌هایی در اجلاس پیش رو در این خصوص امضاء خواهیم کرد.

علی اف در این نشست اعلام کرد:
از این به بعد هم‌وطنان ایران و آذربایجان بدون ویزا به کشورهای هم سفر می‌کنند. علی اف با بیان اینکه تهران و باکو اختلاف فکری ندارند، گفت که ما گام مهمی برای تعامل بیشتر میان کشور برقرار کرده‌ایم.

مطالب مرتبط:
آذربایجان و جاذبه هایی دیدنی که نباید از دست داد
جمهوری آذربایجان; سرزمین آتش را بهتر از همیشه بشناسید

علی اف با بیان اینکه تعاملات ایران و آذربایجان در نقطه خوبی قرار دارد، گفت:
گفتگوهای اجلاس سه جانبه یک موضوع مهمی برای منطقه خواهد داشت و ما به دنبال گسترش مسیر شمال به جنوب هستیم و محور اصلی گفتگوهای ما موضوع راه‌آهن شمال به جنوب است.

رئیس جمهور آذربایجان در پایان از ملت ایران تشکر و عشق و علاقه خود را به آنان ابراز کرد.

پیش از این سفیر ایران در باکو با اشاره بر اراده دو کشور مبنی بر توسعه همکاری‌های گردشگری، خاطرنشان کرده بود: با توجه به سیاست مقاوم‌‌سازی اقتصاد در ایران و بعد از کاهش قیمت نفت، توجه به گردشگری در هر دو کشور بیشتر شده است.

وی افزوده بود: در آذربایجان به دلیل مناسباتشان با ارمنستان، مقداری در خصوص صدور ویزا برای اتباع ایرانی سخت‌گیری می‌کردند.

وی همچنین بیان کرده بود: در ایام عید نوروز ۴۵ هزار تبعه ایرانی به باکو و نخجوان سفر کردند و هر گردشگر چندین شغل ایجاد می‌کند و ۵۰۰ تا هزار دلار هزینه می‌کند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد