صربستان مقصد ارزان گردشگری شد

سفر به صربستان

به نظر خیلی از افراد کشورهای آسیایی مقاصدی ارزان برای سفر هستند و هزینه های کمتری را در بر دارند و کشورهای اروپایی مناطقی هستند که اگر بخواهیم به فکر یک سفر کم هزینه و اقتصادی باشیم باید آن ها را به کلی فاکتور بگیریم. این تصور کاملا غلط است. یکی از ارزان ترین مقاصد گردشگری دنیا کشور صربستان و سفر به صربستان است، جایی کوچک که علیرغم کوچک بودنش جاذبه های زیادی را در خود جای داده است و به عنوان مقصد ارزان گردشگری شناخته شده است. با جزییات این خبر همراه الی گشت باشید:

سفر به صربستان
مطالب مرتبط:
خشم آگونگ، وضعیت اضطراری فوران آتشفشان بالی
اسکاتلند زیباترین کشور دنیا شد

بسیاری از افراد صربستان را مانند جواهری کشف نشده در اروپا می دانند و برای آن این تعبیر را به کار می برند که اگر کمی فکر کنیم می بینیم واقعا هم درست است و دلیل آن هم وجود جاذبه ها و دیدنی های فراوان و ارزان بودن این کشور است با این جود آن چنان که باید شناخته شده نیست و حتی اروپایی ها هم آن را به عنوان یک مقصد گردشگری نمی شناسند. هر ساله از بین کشورهای دنیا کشورهایی که ارزان و دیدنی هستند معرفی می شوند و امسال هم صربستان به عنوان یکی از این مقاصد معرفی شده است، کشوری که می توانید سفری ارزان به آن را داشته باشید و خاطره های  فراموش نشدنی ای از آن برای خودتان بسازید. قبل از هر چیز بهتر است کمی اطلاعاتمان را از این مقصد بیشتر کنیم…

صربستان کشوری در جنوب شرقی اروپا و پایتخت کشور بلگراد است. این کشور علیرغم مساحت کوچکی که دارد مملو از قلل مرتفع و پارک های ملی و جنگل زارهای وسیع است. با سفر به صربستان می توانید صد در صد این امید را داشته باشید که در عرض چند روز می توانید از همه جای آن دید کنید، جایی کوچک و زیبا که دیدنی های فراوانش می تواند هر شخصی را راغب به خرید بلیط هواپیما کند. علاوه بر این جدیدا دیگر نیازی به اخذ ویزا برای ورود به این کشور نیست و همین هم می تواند از دلایل دیگری باشد که سفر به صربستان را راحت تر می کند.

بلگراد صربستان

به طور کلی در کشور صربستان جمعیت جوان زیاد است در نتیجه در شهرهای آن به خصوص در شهر  بلگراد که پایتخت این کشور اروپایی است باید انتظار شب های پرهیجان تری داشته باشید. بلگراد به عنوان یکی از شب زنده دارهای اروپایی شناخته می شود و در نتیجه زندگی شبانه ی آن معروف است حتی در نیمه های شب هم که به خیابان ها بروید می توانید مغازه های زیادی را پیدا کنید که باز هستند و مشتری دارند.

این کشور حتی تا دهه ی نود میلادی هم در اخبار به نام یوگوسلاوی و کشوری در سایه ی جنگ شناخته می شد ولی امروز دیگر خبری از آن دوران جنگ و کشمکش نیست و می توانید با خیال راحت سفر به صربستان را شروع کنید مخصوصا این که به عنوان کشور ارزانی هم شناخته شده است.

آب و هوای صربستان

درباره ی آب و هوای صربستان و این که چه زمانی برای سفر به این کشور دیدنی بهتر است باید گفت که منطقه های شمال صربستان زمستان هایی سرد و تابستان هایی گرم دارند و بر خلاف این منطقه، در جنوب صربستان آب و هوا معتدل است و به خاطر داشتن کوهستان و ساحل در کنار هم بسیار برای سفر ایده آل است با این حال در فصل های سرد سال کوهستان های این منطقه پوشیده از برف می شوند و در نتیجه آن جا تبدیل به منطقه ای عالی برای اسکی سواران می شود و توریست های زیادی  را به خود می کشاند.

سفر به صربستان

یکی از بهترین اتفاقاتی که هر سال در ماه تیر در این کشور می افتد، برگزاری جشنی بسیار شاد و به نام فستیوال اگزیت (Exit) است که در واقع یک جشنواره ی  موسیقی است و باعث می شود تذ اروپایی های زیادی برای دیدن آن به صربستان بروند و رونق صنعت گردشگری را می توان در این ماه به وضوح دید، غیر از این در بقیه ی اوقات سال در تمام شهرهای این کشور می توان سکوتی دوست داشتنی و خالی از هیاهو و شلوغی های توریست ها را دید.

شاید برایتان سوال باشد که در سفر به صربستان بهتر است تا از کدام شهر آن دیدن کنید، در جواب باید گفت که قطعا بلگراد را می توان دست داشتنی ترین شهر آن دانست شهری که به مردم خونگرمش معروف است. این شهر میدان های جذاب زیادی دارد و محله ی نوی ساد (Novi sad) در آن خیلی معروف است که محل برگزاری همین جشنواره هم هست و بناهای زیبایی با معماری قدیمی دارد و منطقه ی سابوتیکت هم یکی دیگر از مناطق این شهر است که در حین اقامت در بلگراد باید از آن دیدن کرد.

بعد از آن اگر که راهتان را به سمت جنوب کج کنید با منظره ای کوهستانی و سبز بیشتری روبرو خواهید شد، دو شهر ژیکا و استودنیکا هم که به واسطه ی جذابیت های فرهنگی مذهبیشان شناخته شده هستند، در این شهرها قرار دانرد.

چرا هتلهای ایران فقط اقامت و صبحانه دارند؟
عوارض خروج از کشور چندین برابر شد!
خلیج فارس به ثبت جهانی رسید
تلاش ها در پی ثبت جهانی زنجان به عنوان شهر صنایع فلزی
  1. Avatar
    آرتین

    دوست عزیز آقا محمد ممنون میشم به من بگید ،که برای کار اونجا چه وضعتی داره ؟میشه اسان کار پیدا کرد؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code