بلیط هواپیما

طولانی ترین پل بر روی دریا در چین به بهره برداری رسید

طولانی ترین پل بر روی دریا

رئیس جمهور کشور چین، شی جین پینگ طولانی ترین پلی که بر روی دریا بنا شده است را به طور رسمی افتتاح کرد. مراحل ساخت این پل که ۹ سال پیش آغاز شد، اکنون آماده بهره برداری است. ۵۵ کیلومتر طول این پل و مسیری است که آن را به جاده اصلی اتصال می دهد به گونه ای که هنگ کنگ را به شبه جزیره ماکائو و همچنین به شهر جوهای در کشور چین وصل می کند. الی گشت در این مطلب قصد دارد اطلاعاتی از طولانی ترین پل بر روی دریا را به شما ارائه دهد.

طولانی ترین پل بر روی آب دریا در چین
مطالب مرتبط:
چین و ساخت رکوردشکن ترین پل های شیشه ای
افتتاح «اولین هتل زیرزمینی دنیا» در شانگهای چین
این ساختمان های مدرن و شگفت انگیز در قاره ی آسیا هستند!

تقریبا ۲۰ میلیارد دلار نیز هزینه ساخت این پل بوده، در حالی که می بایست حدود دو سال پیش طبق برنامه ریزی ها افتتاح می شد. این پروژه نیز با مشکلات زیادی در طول ساخت همراه بود تا جایی که حد اقل ۱۸ کارگر در در حین ساخت، جان خود را از دست دادند. رئیس جمهور چین به همراه مقامات هنگ کنگ و ماکائو در مراسم افتتاح این پل شرکت کردند و امروز چهار شنبه مصادف با ۲۴ اکتبر قرار است به صورت محدود اتوبوس ها از این پل عبور کنند. به گفته مقامات چین که این پل می تواند بیش از ۱.۴۴ هزار میلیارد دلار به اقتصاد کمک کند.

افتتاح طولانی ترین پل بر روی دریا

ویژگی های این پل

این پل به گونه ای طراحی شده که در برابر طوفان و زلزله مقاوم است و برای ساخت آن تقریبا ۴۰۰ هزار تن فولاد مصرف شده است، جالب است بدانید که با این مقدار فولاد ۶۰ برج ایفل ساخته می شود. همچنین حدود ۳۰ کیلومتر از مسیر این پل از روی دریای جنوب در دلتای رودخانه پرل عبور می کند و جالبتر این که ۷ کیلومتر از آن، تونلی است که در زیر آب ساخته شده و با دو جزیره مصنوعی به این پل اتصال داده شده است.

طولانی ترین پل بر روی آب دریا

تونل زیر آب توسط یکی از جزیره های مصنوعی به پل متصل شده است. در واقع هدف از ساخت این پل این است که این طرح بزرگ، قسمتی از نقشه چین برای تشکیل “منطقه خلیج بزرگ” می باشد و شامل هنگ کنگ، ماکائو و ۹ شهر از جنوب چین است که در حال حاظر نزدیک به ۶۸ میلیون نفر در این منطقه مشغول زندگی می باشند. قبل از ساخت این پل نیاز بود تا حدود ۴ ساعت این مسیر طی شود و حالا با وجود آن حدود نیم ساعت طول می کشد تا این مسیر طی شود.

طولانی ترین پل بر روی دریا در چین

یکی دیگر از نکات قابل توجه این است که کسانی که قصد دارند از این پل عبور کنند می بایست مجوز مخصوصی را در این خصوص دریافت کنند و مجوز مربوطه به صورت محدود صادر می گردد و همه خودروها جهت دریافت این مجوز می بایست پول پرداخت کنند. وسایل حمل و نقل عمومی از روی طولانی ترین پل بر روی دریا عبور نخواهند کرد، بلکه اتوبوس‌هایی که به وسیله یک شرکت خصوصی اداره می گردند، مسئولیت حمل مسافران را از روی این پل را برعهده دارد، همچنین امکان عبور قطار نیز از روی این پل وجود ندارد.

طولانی ترین پل بر روی دریا

تخمین مسئولان این گونه بوده است که حدود ۹۲۰۰ خودرو به طور روزانه از روی این پل که عنوان طولانی ترین پل بر روی دریا را دارد، عبور کند ولی با شرایط جدید و توسعه شبکه های مختلف حمل و نقل در منطقه، احتمالا تعداد متقاضیان عبور از پل کمتر خواهد بود.

افتتاح طولانی ترین پل بر روی دریا در چین

دوربین های کنترل خمیازه

رسانه‌های محلی خبر تعبیه دوربین های مخصوصی روی طولانی ترین پل بر روی دریا می دهند که با هدف کنترل وضعیت رانندگان قرار داده شده است و قادر است میزان خستگی و همچنین خواب آلودگی رانندگان را محاسبه نماید، به طور مثال اگر در یک زمان مشخص بیشتر از سه مرتبه خمیازه بکشند، هشداری را در این خصوص دریافت می کنند. علاوه بر این، جهت مقابله با حملات تروریستی محتمل دوربین هایی دارای حساسیت زیاد تمام نقاط را زیر نظر دارند و نیروهای پلیس ویژه ضد تروریسم نیز در طول پل و اطراف آن نگهبانی می دهند.

طولانی ترین پل بر روی آب در چین

اما بعضی از رسانه ها در مورد استحکام آن تردید دارند و همچنین نگرانی های زیادی هم در خصوص تاثیرات این پل جدید بر محیط زیست منطقه وجود دارد. گروه های فعال در حوزه محیط زیست می گویند که این پروژه آسیب جدی به حیات موجودات زنده دریایی در منطقه وارد خواهد کرد مثل دلفین سفید چینی در دچار تهدید انقراض است.

معرفی آثار تاریخی ایران در کتاب تحقیقات اخیر آسیا-اروپا
معرفی آثار تاریخی ایران در کتاب تحقیقات اخیر آسیا-اروپا
ثبت رکوردی عجیب به نام پورشه با کشیدن ایرباس ۳۸۰
ثبت رکوردی عجیب به نام پورشه با کشیدن ایرباس ۳۸۰
سرعین به عنوان شهر نمونه گردشگری کشور معرفی می شود
سرعین به عنوان شهر نمونه گردشگری کشور معرفی می شود
شرایط دریافت ویزای عمان
شرایط دریافت ویزای عمان