امضای طوماری در خصوص مخالفت با مصرف گوشت وال در ایسلند

طوماری در خصوص مخافت با مصرف گوشت وال در ایسلند امضا شد

طوماری با مضمون تعهد به عدم مصرف گوشت وال و درخواست از دولت ایسلند برای جلوگیری از شکار بی‌رحمانه آن به طور بی‌سابقه‌ای به امضای صدهزار نفر از افراد محلی و توریست‌ها در ایسلند رسید. این حرکت توسط «صندوق بین‌المللی برای رفاه حیوانات» با هدف ممانعت از شکار تجاری وال در کشورهای ایسلند، ژاپن و نروژ به منظور حفاظت بلند مدت از این حیوان آغاز گردید. با الی گشت همراه باشید تا در ادامه از چگونگی این موضوع مطلع شویم.

مطالب مرتبط:
گوش یک فیل در چمدان، معضلی به نام قاچاق حیوانات
وال ها در ایسلند

صندوق بین‌المللی برای رفاه حیوانات ممانعت از این اقدام را همزمان با از سرگرفتن شکار تجاری وال‌ها در سال ۲۰۰۳ به منظور پایان دادن به این خشونت آغاز کرد. قبل از امضای این طومار، طومار «تشخیص بودجه برای بهداشت عمومی» در ایسلند با امضای ۱۶۷۸۶ نفر بیشترین آمار امضای یک طومار در کشور ایسلند را به خود اختصاص داده بود. اوایل این ماه، تعهد به انجام این طومار که توسط صدهزار نفر امضا شده، به تعداد افراد امضا شده رسیده ‌است.  پاتریک رمیج، مدیر برنامه‌ی جهانی وال در صندوق بین‌المللی برای رفاه حیوانات گفت: این صدهزار امضا، پیامی روشن برای مسئولان ایسلندی است که گردشگران و شهروندان ایسلندی، معتقدند که وال‌ها را تنها باید نظاره کرد و آسیبی به آنها نرساند. رمیج ادامه داد: ما از دولت ایسلند تقاضا داریم که با پاسخ به این طومار، مانع از انجام این عمل قرون وسطایی شوند و از صنعت تماشای وال‌ها برای جوامع ساحل‌نشین که تنها راه حفظ نسل آنهاست، حمایت کند.  پنج سال پیش، ایسلند کمپین «ما را ببینید، نخورید» را به منظور منصرف کردن گردشگران از مصرف گوشت وال راه‌اندازی کرد.
در نظرسنجی گالوپ مشخص شد که تنها ۳ درصد مردم بوی ایسلند گوشت وال مصرف می‌کنند، اما اکثر گردشگران هنگام حضور در ایسلند غذاهایی با گوشت وال را ترجیح می‌دهند به همین دلیل وال‌ها برای تأمین تقاضای غذایی گردشگران، سلاخی می‌شوند. جوانان داوطلب از سراسر دنیا به برای رساندن پیام خود به گردشگران به صندوق بین‌المللی برای رفاه حیوانات کمک می‌کند و به آن‌ها توضیح می‌دهند که در حقیقت گوشت وال نه سنت ایسلندی و نه غذای محلی آن‌جا است و از همه مهم‌تر، شکار وال، امکان تماشای آن‌ها را هم از بین می‌برد. این طرح با همکاری اتحادیه اپراتورهای تماشای وال در ایسلند تبلیغ شده و پیام کمپین در قایق‌های تماشای وال به مشتریان منتقل می‌شود. امسال این کمپین با اعلام حمایت موسیقی‌دانان روحیه‌ی بالایی گرفت. با نزدیک شدن عدد امضاها به صدهزار، کنسرتی در ریکیاویک در حمایت از وال‌ها توسط موسیقی‌دانان مذکور و سایرین برگزار شد.
صندوق بین‌المللی برای رفاه حیوانات طرح «دوستداران وال‌» را که رستوران‌داران ایسلندی را به قدغن کردن منوهای دارای گوشت وال تشویق می‌کند به طور موفقیت‌آمیزی به اجرا درآورد. هر رستورانی که عضویت این طرح را می‌پذیرد، برچسب مخصوصی دریافت می‌کند که به مشتریان گوش‌زد می‌کند، با داشتن تجربه‌ی دلپذیر دوستدار وال، غذاهای عاری از گوشت این حیوان را سفارش دهند.
صندوق بین‌المللی برای رفاه حیوانات به دلیل ماهیت خشونت‌بار شکار وال، مخالف این کار است. کشتن وال‌ها به هیچ وجه انسانی نیست و فیلم‌های ژاپنی از شکار وال‌ها که توسط دانشمندان این صندوق مورد بررسی قرار گرفت، نشان می‌دهند که حداقل یک ساعت و نیم برای کشتن یک وال وقت لازم است. امسال تابستان، مجموعا ۴۶ وال نیزه‌ای در آب‌های ایسلند سلاخی شده‌اند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد