عوارض خروج از کشور چندین برابر شد!

عوارض خروج از کشور

در لایحه ی بودجه ی سال ۹۷ قانونی جدید تصویب شد اینکه عوارض خروج از کشور به طور چشمگیری افزایش پیدا کرد و تقریبا ۳ برابر بیشتر شد! علیرغم این که پرداخت عوارض خروج از کشور قانون جدیدی نیست، اما چیزی که بیشتر از هر چیزی خیره کننده است، افزایش چندین برابری آن است… با جزییات این خبر همراه الی گشت باشید:

عوارض خروج از کشور
مطالب مرتبط:
بارش شهابی جوزایی ۲۲ آذر ۹۶: این چند شب سر به هوا باشید!
سرنوشت نامعلوم قلعه فلک الافلاک

در لایحه ی بودجه ای که مربوط به سال ۹۷ است، عوارض خروج از کشور چندین برابر شده است به این گونه که هر شخصی برای خروج از ایران باید ۲۲۰ هزار تومان پرداخت کند و این در حالی است که در سال گذشته افرادی که می خواستند از ایران خارج شوند، فقط لازم بود تا ۷۵ هزار تومان پرداخت کنند و با یک حساب کوچک مشخص است که هیچ کسی از این تصمیم رضایت ندارد چرا که این عوارض به اندازه ای دور از انتظار افزایش داشته است.

نکته ی دیگر این که روند دریافت عوارض هم ثابت نیست و هر بار فرق دارد! برای مثال شخصی که از ایران خارج می شود برای بار اول خروجش باید ۲۲۰ هزار تومان پرداخت کند و برای سفر دوم ۵۰ درصد به این مقدار اضافه می شود و به ۳۳۰ هزار تومان می رسد و همین طور در سفرهای بعدی اضافه می شود تا جایی که در سفرهای بعدی تا ۱۰۰ درصد افزایش پیدا می کند.

در سال گذشته افرادی که می خواستند از ایران خارج شوند می توانستند این کار را در ۲ نوبت انجام دهند، مثلا عوارض خروج از کشور برای سفرهای هوایی ۷۵ هزار تومان و برای خروج زمینی و دریایی ۲۵ هزار تومان به ازای هر نفر بود و افرادی هم که می خواستند برای حج تمتع و عمره و عتبات عالیات از ایران خارج شوند، لازم بود تا  ۵۰ درصد عوارض پرداخت کنند.

گفته شده که ۴۰ هزار تومان از عوارض خروجی که پرداخت می شود برای توسعه ی زیر ساخت ها و تاسیاست گردشکری و حمایت از بخش میراث فرهنگی اختصاص پیدا می کند.

درختان بلوط ایران؛ نیازمند دستانی برای نجات
درختان بلوط ایران؛ نیازمند دستانی برای نجات
جاذبه های دیدنی اردبیل، از جنگل فندقلو تا دریاچه شورابیل
جاذبه های دیدنی اردبیل، از جنگل فندقلو تا دریاچه شورابیل
مسجد جامع عتیق، قدیمی ترین مسجد شیراز
مسجد جامع عتیق، قدیمی ترین مسجد شیراز
تاریخ زنده ی کرمانشاه در تاریکه بازار
تاریخ زنده ی کرمانشاه در تاریکه بازار

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code