تجارتی جدید با فروش عکس های خانوادگی در استانبول

فروش عکس های خانوادگی در استانبول

یکی ار تجارت های تازه کتاب فروشی ها در استانبول، فروش عکس های قدیمی بی نام و نشان که در قالب عکس های پرسنلی و یا دسته جمعی و خانوادگی است، می باشد. بسیاری از شما می دانید گردشگری خرید که قسمت مهمی از گردشگری ترکیه و بویژه استانبول است، موجب جلب توجه بسیاری از گردشگران از نقاط مختلف جهان شده است. اما امروزه این بازارها علاوه بر لباس و محصولات آرایشی و بهداشتی و برند های مشهور تجهیزات ورزشی، مهمان ناخوانده ای دارد که بیشتر در کتاب فروشی ها عرضه می شود و آن هم فروش عکس های خانوادگی در استانبول و کارت پستال های قدیمی است. مجله الی گشت قصد دارد شما را با این تجارت جالب و جدید در کشور ترکیه آشنا کند، پس در ادامه همراه ما باشید.

عکس های خانوادگی قدیمی
مطالب مرتبط:
برای خرید در ترکیه حتما به یکی از این ۹ بازار بروید
۶ ایده ی خوب خرید سوغاتی در ترکیه
لذت خرید هیجان انگیز در فروشگاه ایکیا استانبول

این تجارت تازه که بسیاری از کتاب فروشی ها را مشغول خود کرده است به فروش عکس های خانوادگی در استانبول در همه ابعاد و اندازه ها که به صورت بی نام و نشان شخصی، خانوادگی، یادگاری مراسم ازدواج و … می پردازد که برخی از آنها نیز دارای نوشته ای در حاشیه سفید عکس است که اسامی مالکان عکس و یا عکاسی روی آن نوشته شده است.

فروش عکس های خانوادگی در استانبول

شاید در بخش های شلوغ شهر این موضوع زیاد به چشم نخورد اما وقتی به کوچه ها و مغازه های عتیقه فروشی و یا کتاب فروشی ها سری بزنید، پاکت های بزرگ عکس های خانوادگی ناشناس و کارت پستال های قدیمی را مشاهده خواهید کرد که روی پیشخوان و یا در استند ها چیده شده اند.

عکس های خانوادگی قدیمی در استانبول

از آن جایی که این تجارت و فروش عکس های خانوادگی در استانبول و بی ربط به عتیقه فروشی ها هم نیست، موضوع جالب تر این که عتیقه فروشی ها آن را توسعه داده اند و شما می توانید در آنجا آلبوم های خانوادگی بخواهید، آلبوم های خاک گرفته با عکس های که گوشه و کنارشان خورده شده و شامل اعضای یک سلسله خانواده، دسته جمعی و تنهایی، پدربزرگان و مادربزرگان، مردان جوان در حال اعزام به جنگ، نوزادان در آغوش مادرانشان و … می باشد.

فروش عکس های خانوادگی قدیمی در استانبول

قیمت این نوع عکس ها هم در نوع خود جالب توجه است، به گونه ای که یک عکس بسیار کوچک پرسنلی که تعلق به حدود ۸۰ سال پیش دارد، تقریبا ۲۵ لیتر ترکیه است و با در نظر گرفتن ارزش هر لیر به حدود ۲۳۰۰ تومان در این روز ها، ۵۷۵۰۰ تومان قیمت دارد. عکس های بزرگ تر نیز بیشتر تا جایی که کارت پستال های امضا دار و آن دسته از عکس هایی که بیش از ۵۰ سال قدمت و نام و نشانی هم داشته باشند به حدود صد لیر نیز می رسد. حال حساب کنید یک آلبوم کامل چه قیمتی می تواند داشته باشد.

اما به گفته یکی از فروشنده ها که در یک فروشگاه لوازم تزئینی خیابان استقلال کار می کند:

اگر کسی بخواهد یک آلبوم با ۵۰ عکس خانوادگی که حد اقل آنها متعلق به ۴۰ سال پیش باشد خریداری کند باید حدود ۳۰۰۰ لیر پرداخت کند و به همین ترتیب، هرچه تعداد عکس ها و قدمت آنها بیشتر باشد، قیمتش نیز بیشتر خواهد بود.

معرفی هتل رتاج رویال استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل رتاج رویال استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل سورملی استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل سورملی استانبول | ۵ ستاره
هتل آوانتگارد استانبول
هتل آوانتگارد استانبول
معرفی هتل ۴ ستاره گلدن پارک در استانبول
معرفی هتل ۴ ستاره گلدن پارک در استانبول

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code