رونمایی از قطارهای سریع السیر Hello Kitty در ژاپن

از قطارهای سریع السیر جدید Hello kitty در ژاپن رونمایی شد

ژاپنی ها هر روز از قطارهای سریع السیر برای رفت و آمد بین خانه و محل کارشان استفاده می کنند. این مسافران دیگر لازم نیست که با قطارهای خسته کننده که طراحی ساده ای دارند، مسافرت کنند. چرا که قطارهای سریع السیر جدید صورتی و سفیدی با طراحی شخصیت کارتونی معروف ژاپنی ها به نام Hello Kitty در این کشور رونمایی شده اند. در ادامه این خبر، با مجله گردشگری الی گشت همراه شوید.

قطارهای Hello Kitty
مطالب مرتبط:
اگر قصد سفر با قطار را دارید، بخوانید
دیدنی اما خطرناک، قطارهایی که از وسط خانه ها رد می شوند!+ تصویر
معرفی انواع قطار در اروپا

این قطارهای سفارشی قرار است تا به مدت سه ماه بین شهرهای غربی اوزاکا (Osaka) و فوکوکا (Fukioka) در کشور ژاپن حرکت کنند. قطارهای Hello Kitty توسط شرکت راه آهن غربی ژاپن ساخته شده اند. شرکت سازنده این قطارها امیدوار است تا با آغاز به کار این قطارهای مسافر بری، گردشگری داخلی و خارجی در این نقطه از ژاپن رونق پیدا کند. به دلیل علاقه وافری که کودکان به این شخصیت کارتونی دارند، پیش بینی می شود که خانواده های ژاپنی بسیاری قطارهای Hello Kitty را به عنوان وسیله سفرشان انتخاب کنند.

تمام قسمت های خارجی و فضاهای داخلی این قطارها، با نماد های این شخصیت کارتونی معروف پوشیده شده اند. کاورهای برند Hello Kitty بر روی پنجره های قطار، صندلی های قطار و حتی بر روی کف پوش قطار هم دیده می شوند. بدنه خارجی قطار هم کاملا به رنگ های صورتی و سفید در آمده و این برند را در بر دارد. در راستای اهداف شرکت برای جذب گردشگران بیشتر، اولین واگن این قطارها هیچ صندلی نخواهد داشت، اما مسافران در این واگن این شانس را خواهند داشت تا کالاها و غذاهای محلی غرب ژاپن را انتخاب کنند. میهمان داران این قطار هم یونیفرم های Hello Kitty به تن دارند.

قطارهای هلو کیتی

در یک واگن دیگر از این قطار، یک عروسک بزرگ Hello Kitty وجود دارد که لباس خدمه قطار را پوشیده است. طرفداران این شخصیت کارتونی می توانند با این عروسک در این واگن عکس یادگاری بی اندازند.

شخصیت کارتونی معروف Hello Kitty توسط یوکو شیمیزو (Yuko Shimizu) در سال ۱۹۷۴ خلق شد و از آن زمان تا کنون به عنوان یکی از محبوب ترین شخصیت های کارتونی در کل دنیا شناخته می شود. برند این شخصیت را می توان بر روی همه چیز مشاهده کرد. از روغن موتور بگیرید تا هواپیما یا دستمال توالت. ارزش این برند در حال حاضر میلیاردها دلار تخمین زده شده است.

الگو برداری از کشورهایی که در زمینه گردشگری پیشرفت داشته اند، می تواند به رونق این صنعت در کشورمان کمک کند. ما در کشور خودمان شخصیت های کارتونی و غیر کارتونی و نمادهای بی شماری داریم که می توانیم از آن ها برای جذب گردشگر بیشتر به مقاصد مختلف استفاده کنیم. برند سازی برای هر مقصد، راه حل دیگریست که به رونق گردشگری ایران کمک خواهد کرد. ولی متاسفانه ما شاهد آن هستیم که برای خود کشور ایران هم تا کنون برند مشخصی طراحی و تعبیه نشده است.

به مناسبت روز جهانی گردشگری، هتل ها نیم بها و موزه ها رایگان
ایران در فکر جذب بیش از پیش گردشگران چینی
کمپ و چادر زدن در جزیره هرمز ممنوع شد!
اخذ گواهینامه ISO10004 توسط شرکت الی گشت

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code