اعلام برندگان مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک ۲۰۱۸

مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک ۲۰۱۸

در توصیف هنر عکاسی و به گفته یکی از هنرمندان فدارسیون بین المللی هنر عکاسی: یک عکاس هنرمند به هنر دیدن و شکار لحظه ها مجهز می باشد. در واقع چشم های هوشیار و جست و جو گر عکاس به معانی پنهان مانده از چشم های دیگران در مکان ها، اشیا و حوادثی نفوذ می کند و زیبایی ها را در چیزهای ساده، پیش پا افتاده اما غیر معمول می بیند و معانی را در امور ظاهرا بی معنی درک می کند. با الی گشت همراه باشید تا برخی از عکس های برگزیده مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک ۲۰۱۸ را با هم ببینیم.

مسابقه عکاسی نشنال جئو گرافیک 2018
مطالب مرتبط :
بهترین عکس های ۲۰۱۷ نشنال جئوگرافیک
عکس بچه های ایرانی در حال برف بازی در اینستاگرام نشنال جئوگرافی!
بهترین دوربین های عکاسی در سفر از نگاه نشنال جئوگرافی

یکی از تازه ترین هنرها، هنر عکاسی است که به کمتر از دو سده برمی گردد و بعد از آن این هنر شکل جدید و پیچیده ای به خود گرفت، در واقع با تغییرات دنیای امروزه در حوزه تکنولوژی، این هنر هم دستخوش تغییرات زیادی شده است، یکی از بهترین فرصت ها برای اینکه این هنرمندان بتوانند هنر خود را عرضه کنند و دیده شوند، رقابت های عکاسی است و یکی از معتبر ترین آنها هر ساله توسط انجمن نشنال جئوگرافیک و امسال با عنوان مسابقه عکاسی نشنال جئو گرافیک ۲۰۱۸ برگزار می گردد. این انجمن یک نهاد مردمی است با هدف ارائه و حفظ اثر های طبیعی، باستان شناسی، زیست شناسی و علوم جغرافیایی در آمریکا و در سال ۱۸۸۸ شروع به فعالیت کرد. در هر سال این نهاد به منظور کشف استعداد های تازه و تشویق عکاسان به ثبت دنیای اطرافشان در سرار دنیا مسابقات زیادی را با برگزار می کند.

برگزیده های مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک ۲۰۱۸

یکی از این مسابقات که از معروفترین آن ها می باشد با عنوان «نشنال جئوگرافیک در سفر» مطرح است که بین ماه های مارس تا می برگزار می گردد. در سال جاری نیز به مانند سال های گذشته و تا پایان روز نهم خرداد مصادف با ۳۱ می، عکاس ها فرصت داشتند تصاویرشان را به وب سایت نشنال جئوگرافیک برای شرکت در این رقابت بفرستند. آثار ارسال شده به مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک ۲۰۱۸ در سه بخش مردمی، شهر ها و طبیعت به منظور انتخاب افراد برتر به نمایش گذاشته می شوند

مسابقه نشنال جئوگرافیک 2018
  • پری دریایی

عکاس: ریکو تاکاهاشی (Reiko Takahashi)

مقام: برنده جایزه اصلی

دسته بندی: طبیعت

مکان: جزیره کومجیما، ژاپن

توصیف از زبان عکاس: در حوالی جزیره کومجیما، یک نهنگ گوژپشت و فرزندش را دیدم، که دائما با هم بودند اما پس از مدتی فرزند به بازی گوشی پرداخت و از مادر جدا شد و در نهایت مادرش به سمت او رفت و فرزندش را با خود برد و در لحظات آخر این صحنه را به ثبت رساندم.

مسابقه نشنال جئوگرافیک در سفر
  • یک روز بارانی دیگر در شهر ناگاساکی

عکاس: هیرو کراشینا (Hiro Kurashina)

مقام: اول

دسته بندی: شهر ها

مکان: شهر ناگاساکی، ژاپن

توصیف: این تصویر از داخل یک تراموا در شهر تاریخی ناگاساکی به ثبت رسیده است. یک تراموا بسیار قدیمی اما به سیستم بلیت پیشرفته مجهزش شده است که به همین دلیل فقط راننده تنها حضور دارد و هیچ نفری برای دریافت بلیط دیده نمی شود.

مسابقه نشنال جئوگرافیک
  • چای، بخشی جدانشدنی از فرهنگ قزاق ها

عکاس: الکساندرا منیکونزی (Alessandra Meniconzi)

مقام: اول

دسته بندی: مردمی

مکان: غرب مغولستان

توصیف: عکاس این تصویر که خود مدتی زمان زیادی را همراه با گروهی بود که از قشلاق به ییلاق در حال جابجایی بودند، ملاحضه کرد که آنها عقاب شکار می کردند و آنها را برای همراهی خود پرورش می دادند. از دیگر خصوصیات آنها نوشیدن چای بود که در نزد آنها چای به عنوان نمادی از آرامش ، مهمان نوازی، سنت و … در نظر گرفته می شد.

مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک
  • اوج گرفتن فلامینگوها

عکاس: لیک نترون (Lake Natron)

مقام: دوم

دسته بندی: طبیعت

مکان: دریاچه ناترون، تانزانیا

توصیف: تصویری از پرواز هزاران فلامینگو که نقش زیبایی در آب پدید آورده است ناشی از این است که شروع پرواز فلامینگو ها بصورتی است که در ابتدا داخل آب سرعت می گیرند و سپس به آسمان پرواز می کنند.

مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک در سفر
  • مکانی برای خلق خدایان

عکاس: انریکو پسکانتینی (Enrico Pescantini)

مقام: دوم

دسته بندی: شهرها

مکان: شمال شهر مکزیکوسیتی، مکزیک، هرم باستانی تئوتیئواکان

توصیف: جالب است زمانی که در هنگام تابش خورشید، نور بر روی نیمی از آن می تابد و نیمه دیگر هرم در سایه فرو می رود است، انریکو می گوید زمان طلوع آفتاب را انتخاب کرده است تا ترکیبی از نور طلایی خورشید، بازی سایه ها و عده ای از بازدیدکنندگان را به تصویر بکشم.

نشنال جئوگرافیک در سفر
  • نمایشی از خواهرهای پناهنده

عکاس: تاتی ایتات (Tati Itat)

مقام: دوم

دسته بندی: مردمی

مکان: شهر استرلا (Estrela)، برزیل

توصیف: تاتی ایتات می گوید که از سال ۲۰۱۶ با پناهنده های هائیتی ارتباط دارم و با بسیاری از آنها صمیمی ام خصوصا این دو خواهر که معتقدند زندگی در برزیل مانند بهشت است و علاقه دارند تا در آینده اقوامشان را نیز به برزیل بیاورند. زمانی که این این تصویر به ثبت رسید، آنها مشغول اجرای نمایشی در جلوی خانه شان بودند.

مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک
  • تنها در میان ازدحام

عکاس: گری کامنیز (Gary Cummins)

مقام: حضور افتخاری در مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک ۲۰۱۸

دسته بندی: شهرها

مکان: هنگ کنگ

توصیف: عکاس می گوید در این عکس او نیت داشته است که شرایط زندگی شلوغ و پر ازدحامی که هنگ کنک به آن معروف است را به تصویر بکشد د عین اینکه زمین های بازی خالی است و کسی از آنها استفاده نمی کند!

مسابقه عکاسی

در مسابقه عکاسی نشنال جئو گرافیک ۲۰۱۸ و در ابتدا از هر بخش سه تصویر و سپس یکی از آن ها به عنوان برترین عکس معرفی می گردد. ده هزار دلار جایزه خالق اثر اول و دو برنده دیگر هر کدام دو هزار و پانصد دلار دریافت می کنند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code