بلیط هواپیما

اورامانات به منطقه هدف گردشگری تبدیل می شود

منطقه گردشگری اورامانات

به منطقه گردشگری اورامانات که سفر کنید در همه جای آن  قلعه های باستانی، مساجد و حمام های تاریخی می بینید که حاکی از قدمت طولانی این سرزمین است و امروزه به جاذبه های زیبایی تبدیل شده اند که گردشگران زیادی به شوق دیدن آن ها به این شهر می روند. استان کردستان در غرب ایران و در کنار مرز عراق قراردارد و از شمال به استان آذربایجان غربی و بخشی از زنجان، از شرق به استان همدان و بخش دیگر استان زنجان، از جنوب به استان کرمانشاه و از سمت غرب به کشور عراق (استان سلیمانیه) محدود است. کردستان در یک منطقه کوهستانی واقه شده است و با توجه به این ویژگی اش یکی از مرتفع ترین استان های ایران محسوب می گردد، مرکز این استان سنندج است که در فاصله ۵۱۲ کیلومتری تهران قرار دارد.در ادامه این مطلب همراه الی گشت باشید تا بررسیهرچند کوتاه در خصوص این جاذبه گردشگری در استان کردستان داشته باشیم.

منطقه اورامانات

پتانسیل های گردشگری این منطقه اورامانات

مطالب مرتبط :
سراب روانسر، از دیدنی های استان کرمانشاه
جاذبه های معروف کردستان
روستای هجیج جاذبه ای شگفت انگیز در دل کوه های کرمانشاه

به گفته معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه : منطقه گردشگری اورامانات با توجه به پتانسیل خوبی که دارد، درحال تبدیل به هدف گردشگری در این استان است.

دربازدیدی که معاون توسعه روستایی و مناطق محروم دستگاه دولت از طرح ها و پروژه های گردشگری در مناطقی نظیر روانسر، ثلاث باباجانی، پاوه و شهرستان کرمانشاه داشت، اعلام کردند :  یکی از اساسی ترین پایه های توسعه در این استان گردشگری است و با هوشمندی و تدبیر لازم جهت بهره گیری از پتانسیل های موجود در این حوزه می توان به ایجاد شغل و بهبود وضعیت بیکاری استان کمک شایانی کرد.

ایشان همچنین خاطر نشان کردند : با توجه به اینکه منطقه گردشگری اورامانات از یک طبیعت بکر و زیبا برخوردار است و علاوه بر این، صنایع دستی و مواد غذایی متنوع و فرهنگ غنی این منطقه نیز از ظرفیت های بسیار ارزشمندی در حوزه گردشگری برخوردار است، می بایست بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

منطقه گردشگری اورامانات

در ادامه نیز افزودند که در دولت دوازدهم حمایت های بسیاری و البته هدفمند از صنعت گردشگری در سایر استانها صورت گرفته و در مورد این منطقه با ید گفت که مردم اورامانات از این فضا و فرصت به خوبی بهره مند  شده اند و در سال های اخیر شاهد توسعه بسیار چشمگیری در گردشگری منطقه گردشگری اورامانات بوده ایم و این منطقه به صورت تدریجی در حال تبدیل شدن به منطقه هدف گردشگری در این استان می باشد و در طی این سالها اقامتگاه های بوم گردی زیادی در این منطقه شروع به کار کرده اند که ایت اتفاق در جذب گردشگران نقش به سزایی نیز داشته و بسیار موفق ظاهر شده است.

توریستی‌ترین شهرهای مالزی که کمتر کسی از آن ها خبر دارد!
توریستی‌ترین شهرهای مالزی که کمتر کسی از آن ها خبر دارد!
از بزرگترین اکتشافات باستانی در اعماق دریا چیزی شنیده اید؟
از بزرگترین اکتشافات باستانی در اعماق دریا چیزی شنیده اید؟
جاذبه هایی در تایلند که حتما باید ببینید
جاذبه هایی در تایلند که حتما باید ببینید
پیست اسکی لخ زورس در اتریش، مشهور ترین تفرجگاه جهان
پیست اسکی لخ زورس در اتریش، مشهور ترین تفرجگاه جهان