ساخت موزه شناور لوور ابوظبی، رویایی نزدیک به واقعیت

موزه لوور ابوظبی

آرزوی ساخت موزه لوور ابوظبی با رسیدن به مراحل پایانی ذره ای به واقعیت نزدیکتر شده است

در حالی که کارکنان موزه لوور در پاریس چند هفته پیش سخت تلاش می کردند تا مانع ورود آب به موزه شوند ، نسخه ابوظبی این موزه به استقبال عنصر H2o می رود . امارات متحده پیش از این تجربه داشتن ویلاها و هتل های شناور را داشته ولی حالا آنها در حال اضافه کردن این موزه به لیست اماکن آبی خود هستند .

مطالب مرتبط:
- امارات و جاذبه هایی که جذابیتش را دو چندان خواهد کرد
- نقاط حیرت انگیز امارات، که حتما باید دیده شوند
- بزرگترین پارک موضوعی جهان در دبی افتتاح می شود

۵۵ ساختمان تحت عنوان “شهر موزه ” توسط معمار معروف Jean Nouvel طراحی شده اند و اخیرا پس از برداشتن دیوارهای دور ساختمان شکوه و عظمت خود را نمایان کردند . تاریخ اولیه افتتاح این موزه سال ۲۰۱۲ اعلام شده بود که به دلیل تاخیر در پروسه ساخت آن تا به امروز مرتبا به تعویق افتاده بود .

عکس ها و ویدیویی که از مراحل ساخت آن به تازگی منتشر شده نمایانگر جاذبه اصلی آن است. در موزه لوور ابوظبی، گنبد بزرگ فولادی آن کاملا توسط آب محاصره شده و حتی در شب با روشن شدن ۴٫۵۰۰ چراغ ، منظره زیباتری پیدا می کند . این تخریب هدفمند به خلیج فارس اجازه داد تا یک موزه معمولی را به یک موزه شناور تبدیل کند.

این موزه درست مثل خواهر خود در فرانسه  آثار هنری را از سراسر دنیا با تاکید خاص بر ایجاد یک پل ارتباطی میان شرق و غرب و پرورش “گفت و گو میان فرهنگ ها و تمدن ها ” به نمایش خواهد گذاشت – خواست موزه تمرکز بر روی ” موضوعات جهانی و تاثیرات مشترک ” است و  یک پیش نمایش از آن در پاریس در سال ۲۰۱۴ به عنوان بخشی از نمایشگاه “تولد موزه” به نمایش گذاشته شد. ساخت این موزه بدون انتقاد نیز نبوده است و نگرانی هایی در میان جامعه هنری به خاطر شرایط استخدام کارگزان و ساخت و ساز این پروژه به وجود آورده است که سود عمده حاصل از آن ( معامله ای به ارزش ۴۵۰ میلیون یورو) نصیب موسسه لوور می شود .

عکس های جدید نمایانگر اتمام پروژه در تاریخی نزدیک است اما هنوز تاریخ دقیقی برای افتتاح آن اعلام نشده است . گزارشاتی وجود دارد مبنی بر اینکه موزه گوگن هایم در تلاش است تا پروژه مشابهی را در سال آینده افتتاح کند .

منابع : lonelyplanet.com – travelandleisure.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد