معرفی کامل شهر ابوظبی

شهر ابوظبی | Abu Dhabi

واقعیت این است که خیلی از شهرهای زیبا و جالب اماراتی در سایه ی شهرت دبی قرار گرفته و به اندازه ی آن معروف نیستند. شهر ابوظبی در کشور امارات نیز از جمله شیخ نشین های هفت گانه ی معروف این کشور است که حتی در برهه ای به عنوان دومین شهر گران جهان برای مسافرت اعلام شد. این شهر اماراتی که کمتر از دبی طرفدار ندارد، پر است از جاذبه های دیدنی و جذاب. پیشنهاد می کنیم که در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، شهر ابوظبی را کامل معرفی و بررسی نماییم.

شهر ابوظبی | Abu Dhabi

مختصری درباره ی شهر ابوظبی

مطالب مرتبط:
کاخ امارات ابوظبی، هتلی فوق لوکس
پارک مرکزی مشرف ابوظبی، یکی از بهترین پارک های جدید ابوظبی
افتتاح جدیدترین پارک موضوعی امارات در ابوظبی

همانطور که در قسمت مقدمهی این متن مختصری از ابوظبی گفتیم، حالا دیگر نوبت به آن رسیده است که ابوظبی یکی از شهرها و شیخ نشین های کشور امارات متحده ی عربی را به صورت کامل برای شما معرفی کنیم و دانستنی هایی درباره ی آن به شما بگوییم. در ابتدا باید ابوظبی را به عنوان بزرگ ترین شهر امارات و پایتخت این کشور ببنامیم. این ادعا که می گوییم که ابوظبی بزرگ ترین شهر امارات است به این خاطر است که مساحتش برابر است با ۹۷۲ کیلومتر مربع که در برابر دیگر شهرهای این کشور، بسیار بزرگ محسوب می شود.

در سال ۲۰۱۵ میلادی بر اساس محاسبات جمعیتی برابر با ۱٫۵ میلیون نفر بوده است و البته تا به الان مطمئنا زیادتر شده است. از لحاظ جغرافیایی هم این شهر در ساحل جنوب غربی خلیج فارس قرار گرفته است. درباره ی نام ابوظبی باید بگوییم که از آن جا که در این قسمت از ایام قدیم منابع آب شیرین فراوانی وجود داشته و گله ای از آهوها هم در آن زندگی می کرده اند، قبیله ای به نام بنی یاس که به این جا مهاجرت کرده بودند، نامش را ابوظبی گذاشتند. این قبیله در سال ۱۷۶۱ میلادی در ابوظبی یک جا نشین شدند.

غروب مسجد شیخ زاید

از لحاظ تقسیمات منطقه ای، ابوظبی از ۳ منطقه ی مجزا تشکیل شده است. بخش اول که خودِ شهر ابوظبی است. بخش دوم این منطقه در واقع منطقه ی شرقی است و به شهرهای العین و توابع آن اشاره دارد. بخش سوم هم شامل منطقه ی غربی است که شامل شهر بد زاید و توابع آن می شود. درباره ی شهر ابوظبی در امارات باید این را بدانید که این شهر مقر اصلی دولت و مراکز اداری و فدرال امارات می باشد. همچنین خانواده ی امیر امارات و امیر ابوظبی در این شهر زندگی می کنند. ابوظبی دیگر این روزها مقر اصلی فعالیت های اقتصادی، سیاسی، تجاری و البته فرهنگی کشور امارات محسوب می گردد. البته تنها موردی که به جذابیت و دیدنی تر شدن این شهر می انجامد، اهمیت سیاسی و اداری آن نیست بلکه این شهر عربی یکی از زیباتری معماری ها را در بین شهرهای امارت و دیگر شهرهای عربی دارا است. برای این که این شهر به زیبایی تمام ساخته شود، اماراتی ها از معماران ژاپنی استفاده کردند. به همین خاطر باید بگوییم که اکثر ساختمان های زیبا و معروف این شهر توسط معماران ژاپنی ساخته شده است.

آب و هوای شهر ابوظبی

از لحاظ آب و هوایی شهر ابوظبی دارای اقلیمی خشک و بیابانی است و از این رو آب و هوایی خشک و گرم دارد. در تمامی روزهای سال آسمان این شهر صاف و آفتابی است. در این شهر از ژوئن تا سپتامبر یعنی از خرداد تا اوایل ماه مهر گرم ترین آب و هوا وجود دارد. البته از آن طرف هم در این ماه ها، رطوبت به بالاترین میزان خود می رسد. اگر می خواهید تا به ابوظبی سفر کنید، بهترین زمان برای شما از بین آوریل تا ماه مه (فروردین تا خرداد) یا از سپتامبر تا اکتبر (شهریور تا آبان) است. اگر می خواهید سفری ارزان تر به ابوظبی داشته باشید و آب و هوا برایتان مهم نیست در فصل گرما و اگر می خواهید سفری دلنشین در آب و هوایی خنک تر به ابوظبی داشته باشید در فصل زمستان به این شهر سفر کنید.

ABU DHABI WEATHER

شهر ابوظبی

جاذبه های گردشگری شهر ابوظبی

در ادامه ما به معرفی نسبتا کامل جاذبه های گردشگری شهر ابوظبی و دانستنی هایی درباره ی آن ها برای شما خواهیم پرداخت.

 • مسجد شیخ زاید | Sheikh Zayed Mosque

یکی از دیدنی ترین جاذبه های شهر ابوظبی در امارات مسجد شیخ زاید است. این مسجد بسیار زیبا، از ۴ مناره ی ۱۰۷ متری، ۸۰ گنبد مرمری و هزار ستون تشکیل شده است. ازاین مسجد به عنوان شاهکار معماری مدرن اسلامی در امارات نیز یاد می شود. برای ساخت این مسجد بسیار زیبا از هزاران تن سنگ مرمر یونانی، یاقوت، عقیق قرمز، تیله، مروارید و یشم استفاده شده است.

 • پارک آبی یاس | Yas Waterworld

نام این پارک آبی در بین پارک های بزرگ و معروف اماراتی جای دارد. در این پارک ۴۵۵ وسیله ی بازی مدرن و استاندارد وجود دارد که در مساحت ۱۵ هکتاری این پارک در شهر ابوظبی در امارات قرار گرفته اند. تونل های پیچ در پیچ، سرسره های بزرگ و مختلف و رولر کاسترها یکی از هیجان انگیزترین وسایل بازی در این پارک هستند.

مسجد شیخ زاید
 • قصر امارات | Emirates Palace

خواهر برج خلیفه ی دبی، قصر امارات در ابوظبی است. البته فرق مهم و اساسی این ۲ ساختمان که آن ها را به کل از هم متمایز کرده این است که قصر امارات را به صورت افقی ساخته اند. گنبدهای زیبای ۱۴ تایی، دروازه های طاق دار و ساحل اختصاصی بسیار بزرگ که تنها برای قصر امارات است، این مکان را بسیار زیبا و دیدنی کرده. بسیاری باز برنامه ها و جشن های بزرگ در ابوظبی دراین قصر برگزاری می گردد. در این قصر امکان رزرو آنلاین و اقامت هم وجود دارد.

 • قصر الحُصن | Qasr Al-Hosn

دژ سفید، خانه ی سفید و یا قصر الحسن نام یکی از بناهای تاریخی در شهر ابوظبی است که هنوز هم در این شهر وجود دارد. در سال ۱۷۹۳ میلادی این خانه به عنوان محلی برای اقامت خانواده ی سلطنتی امارات انتخاب گردید و از آن زمان به عنوان مرکز حکومت کل امارات شناخته شد. قسمت داخلی این قصر به صورت کامل مرمت شده است و در حال حاضر هم به عنوان یک مرکز فرهنگی مورد استفاده قرار می گیرد. در این قصر، اسناد تاریخی و فرهنگی امارات نگهداری می شود.

برج‌های اتحاد
 • شهربازی دنیای فِراری | Ferrari World

یکی از جالب ترین جاذبه های این شهر، شهربازی سر پوشیده ی دنیای فراری است. یکی از بهترین و سریع ترین رولر کاسترهای جهان که فرمول روسی نام دارد در این مجموعه ی تفریحی قرار گرفته است. در این شهر بازی، فروشگاهی از لوازم هایی با برند فراری نیز موجود است.

 • برج‌های اتحاد | Etihad Towers

برج های اتحاد، از معروف ترین های این شهر هستند. این برج بیشتر به خاطر طبقه ی ۷۴ خود معروف شده است.

شهربازی دنیای فِراری

بیمارستان شاهین ها | Falcon Hospital

از آن جا که در ابوظبی پرنده ی شاهین بسیار زیاد است، برای آن ها بیمارستانی درست کرده اند تا به این پرنده ها که عضوی جدایی ناپذیر از سبک زندگی خلیجی هستند، خدمات جدی تری ارائه نمایند. برای تماشای این پرنده ها باید از قبل در تور بیمارستان شاهین ها، جا رزرو کنید.

 • ساحل جزیره سعدیات | Saadiyat Island Beach

یکی از بهترین جزایر ابوظبی، جزیره ی سعدیات است و در سال ۲۰۱۳ افتتاح شد. وجه تمایز این ساحل و علت معروفیتش، تمیزی و آرام بودن آن است.

بیمارستان شاهین ها
 • دهکده میراث | Heritage Village

در دهکده ی میراث شما با سبک زندگی امارتی ها آشنا می شوید.

 • پارک مرکزی مشرف | Mushrif Central Park

این پارک در هنگام غروب بسیار زیبا می شود و یکی از آرام ترین مکان های موجود در ابوظبی می شود. برای کودکان در این پارک، انواع وسیله ها و بازی های علمی در نظر گرفته شده است.

دهکده میراث

دانستنی هایی جالب درباره ی شهر ابوظبی

 • نام قدیم ابوظبی، ام‌ النار بوده است.
 • مسجد شیخ زاید بزرگ ‌ترین لوستر دنیا را دارد، لوستر این مسجد بیش از ۹ تن وزن دارد
نمایی از ابوظبی
 • ابوظبی بیش از ۲ هزار منطقه ی حفاظت ‌شده و پارک در خود دارد.
 • هندی ‌ها بزرگ‌ترین گروه قومی در ابوظبی هستند.
 • ابوظبی در حال تبدیل ‌شدن به یکی از قطب‌ های فرهنگی خاورمیانه است.
 • شهر ابوظبی در سال ۲۰۰۹ میلادی و بالاتر از شهرهای بزرگی همچون نیویورک و پاریس به عنوان دومین شهر گران جهان شناخته شد. این شهر در سال ۲۰۰۸ میلادی به عنوان پنجمین شهر گران دنیا انتخاب شد.
دانستنی های شهری با کلکسیونی از بهترین ها به نام ابوظبی
دانستنی های شهری با کلکسیونی از بهترین ها به نام ابوظبی
ابوظبی شهری با جاذبه های منحصربفرد
ابوظبی شهری با جاذبه های منحصربفرد
پارک مرکزی مشرف ابوظبی، یکی از بهترین پارک های جدید ابوظبی
پارک مرکزی مشرف ابوظبی، یکی از بهترین پارک های جدید ابوظبی
مسجد باشکوه شیخ زاید ابوظبی
مسجد باشکوه شیخ زاید ابوظبی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code