اولین هتل فضایی در سال ۲۰۲۲ به فضا پرتاب می شود

پرتاب اولین هتل لوکس فضایی در سال ۲۰۲۲

بالاخره انتظارها به پایان آمد و سفر به فضا برای عموم مردم امکان پذیر خواهد شد. یک شرکت آمریکایی اعلام کرده است که می خواهد اولین هتل فضایی را در سال ۲۰۲۲ به فضا پرتاب کند. اقامت در این هتل ارزان نیست و هر گردشگری که بخواهد در آن اقامت داشته باشد و به دیدار فضا و غروب و طلوع خورشید برود باید برای ۱۲ روز مبلغ ۹٫۵ میلیون دلار (۶٫۷ میلیون یورو) پرداخت کند. در ادامه الی گشت در بیشتر درباره هتل فضایی و اقامت در آن شرح خواهد داد، همراه ما باشید.

هتل فضایی
مطالب مرتبط:
آیا باورتان می شود اینجا کره شمالی باشد؟
غیر عادی ترین ساحل دنیا: ساحل سیاه هاوایی!

شرکت Orion Span که یک شرکت آمریکایی است و در ایالت کالیفرنیا واقع است، همانطور که در بالا بیان کردیم قصد دارد تا ۴ سال آینده اولین هتل فضایی را به فضا پرتاب کند و در عرض پنج سال آینده پذیرای مسافران خواهد بود. مسافران می توانند دست کم ۱۲ روز در این هتل در حال چرخش در مدار اقامت کنند. این تجربه به مهمانان اجازه می دهد که جاذبه صفر را آزمایش و مناظر خیره کننده ای از زمین را مشاهده کنند؛این هتل هر ۹۰ دقیقه به دور زمین می‌چرخد و منظره ۱۶ طلوع و غروب خورشید را در طول ۲۴ ساعت یا یک روز، در اختیار مهمانان قرار می‌دهد.

نام این هتل فضایی اوریون اسپن (Orion Span) است و در هر نوبت گنجایش پذیرش ۶ نفر را در خود که از این بین ۴ نفر مسافر هستند و ۲ نفر هم خدمه هتل می باشند. ساخت این هتل فضایی با الهام از ایستگاه بین المللی فضایی ساخته شده است و به اندازه قابل توجهی از این ایستگاه کوچکتر است.  در واقع اندازه ی این هتل فضایی به اندازه کابینه یک هواپیمای جت بزرگ خصوصی است و طول و عرض آن ۱۳٫۳ در ۴٫۳ متر خواهد بود.

هتل فضایی سفر به فضا

هتل فضایی اوریون اسپن توسط شخصی به نام فرانک بانگر (Frank Bunger) ساخته شده و شعاری که برای ساخت آن در نظر گرفته نیز “ساخت و نگهداریجوامع انسانی در فضا، قابل دسترس برای همه” بوده است.

فرانک بانگر درباره ساخت این هتل فضایی گفته است: ما ایستگاه آرورا را برای ایجاد یک مقصد کلیدی در فضا طراحی کردیم. پس از راه اندازی، ایستگاه آرورا در کمترین زمان به بهره برداری می رسد، مسافران را سریع تر و با قیمت پایین تر از آنچه که قبلا دیده شده، به فضا می برد و تجربه ای فراموش نشدنی را برای شان به ارمغان می آورد. وقتی آنها از این سفر باز می گردند نیز با آنها مانند قهرمانان رفتار خواهیم کرد و خوشامدگویی جانانه ای برای شان ترتیب خواهیم داد.

اولین هتل فضایی سفر به فضا

وی درباره خدماتی که در این هتل فضایی به مسافران ارائه خواهد شد توضیح داده است:

هتل آرورا مانند تمامی هتل ها سرویس های مربوط به مسافران را دارد و به خوبی از مهمانان خود پذیرایی خواهد کرد. طراحی این هتل بگونه است که به راحتی می توانیم به آن ظرفیت اضافه کنیم، این امر نگرانی را در مورد این که اگر زمانی تقاضای بازار برای سفر به فضا بالا رفت به راحتی بتوانیم ظرفیت این هتل فضایی را افزایش دهیم و هیچ وقت مشکل کمبود جا نداشته باشیم. همانطور که ایستگاه آرورا با تقاضای بازار رشد می کند، می توانیم ظرفیت خود را در ایستگاه و ایستگاه های فضایی آینده به فروش برسانیم و حتا آنها را برای قرارها و یا زندگی اجاره دهیم. این شرکت امیدوار است که در آرورا به فروش و یا اجاره فضا بپردازد؛ به این ترتیب مردم می توانند به آنجا بروند یا زندگی کنند.

اولین هتل فضایی

همچنین کمپانی آرورا گفته است که مدت زمان آماده سازی مسافران این هتل فضایی برای سفر به فضا را نیز آسان کرده است و برای گرفتن مدرک فضانوردی اوریون اسپن به جای یک سال پروسه معمول آن تنها سه ماه وقت نیاز است. اولین مرحله گرفتن مدرک این سفر آنلاین بوده و در دومین مرحله باید مسافران به مرکز آموزشی هاستون در تگزاس بروند و حضوری در کلاس ها شرکت کنند. و در نهایت مرحله آخر آموزش در زمان اقامت مسافر در ایستگاه فضایی آرورا، تکمیل خواهد شد.

این ایستگاه، به غیر از کاربری هتل، مکانی برای تحقیق، پژوهش و نقشه‌های مرتبط به آینده خواهد بود.

قدکوتاه ترین کشورهای جهان!
قدکوتاه ترین کشورهای جهان!
۱۰ شهر از مدرن ترین شهرهای دنیا
۱۰ شهر از مدرن ترین شهرهای دنیا
۵ نمونه شگفت انگیز از بناهای تاریخی
۵ نمونه شگفت انگیز از بناهای تاریخی
سفر به این مناطق آرزوی خیلی هاست!
سفر به این مناطق آرزوی خیلی هاست!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code