به مناسبت روز جهانی گردشگری، هتل ها نیم بها و موزه ها رایگان

به مناسبت روز جهانگردی هتل ها نیم بها و موزه ها رایگان می شوند

معاون گردشگری به مناسبت روز جهانگردی از تخفیف ۳۰ تا ۵۰ درصدی هتل ها و رایگان بودن بازدید از تمام موزه‌ های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای گردشگران داخلی و خارجی ‌هایی که به صورت انفرادی به ایران سفر کرده ‌اند، خبر داد. او همچنین درباره‌ برنامه ‌های ویژه گرامیداشت روز جهانی جهانگردی، می گوید: گرامیداشت این مناسبت در سطح ملی یک روزه خواهد بود که با حضور مقامات عالی‌رتبه کشور از برترین‌ های صنعت گردشگری تقدیر می‌ شود. این در حالی است که در استان ‌ها برای چندین روز برگزاری جشن ‌ها، نمایشگاه‌ ها و گردهمایی‌ ها ادامه خواهد داشت تا بستر توجه و حس انگیزشی در میان همه بوجود آید.

مطالب مرتبط:
روز جهانی گردشگری مبارک
روز جهانی گردشگری

به گفته رحمانی موحد، برنامه ‌های گردشگری امسال به سمت تشویق فعالان، سرمایه‌ گذاران و کارآفرینان گردشگری است و بهترین های روز جهانی امسال نیز در یک رقابت سالم و براساس شاخص ‌های از پیش تعیین‌ شده، گزینش شده ‌اند. این مقام مسئول می گوید: به همین دلیل ۳۵ عنوان درنظر گرفته شده که میزان مشارکت در فعالیت ‌های گردشگری، کمترین آسیب‌ ها و شکایت ‌ها و بیشترین اثرگذاری‌ ها از جمله‌ معیارهای انتخاب برگزیده های این بخش بوده است. در همین راستا رحمانی‌موحد می گوید: می ‌خواهیم سنت شایسته تقدیر از برترین ‌ها و زحمتکشان صنعت گردشگری در این روز ادامه داشته باشد. وی در ادامه درباره‌ مشارکت مردم در گرامیداشت روز جهانی جهانگردی می گوید: گردشگری درحال قرار گرفتن بر سفره‌ خانواده‌ های ایرانی است؛ برای همین باید از الگوها، مقررات و رفتارها به درستی تبعیت کرد تا این حرکت در کشور تاثرگذار و فعال باشد و این همان نگاه راهبردی دولت است. معاون گردشگری کشور با اشاره به اینکه روز جهانی گردشگری فرصت مجدد اندیشیدن و استفاده از پتانسیل های گردشگری است، این صنعت را رقابتی ‌ترین صنعت ایران با سایر کشورهای دنیا دانست و می گوید: ما منابع، نیرو ‌های انسانی، زیرساخت ‌ها و جاذبه ‌های خوبی داریم و از نگاه یکپارچه در سطح مقامات ارشد کشور و امنیت بهره‌ می بریم. در واقع همین پتانسل ها در کشور، صنعت گردشگری را رقابتی‌ کرده است.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که روز جهانی گردشگری امسال، فرصتی برای ارتقای توجه ‌ها، تمرکز فعالیت ‌ها، حمایت‌ های عظمیم تر و طلیعه یک گام بلند گردشگری برای سال آینده باشد و می گوید: امیدواریم شاهد ارتقای آداب سفر، فرهنگ‌سازی، رفتار مسئولانه ‌تر و زیرساخت‌ های بهتر و سفر به مناطق کمتر شناخته شده باشیم. روز جهانی گردشگری، ۲۷ سپتامبر هر سال و در تمام جهان با برپایی جشن هایی همراه است و کشورها با یزرگداشت این روز بر اهمیت این صنعت در رشد اقتصادی و فرهنگی جهانی تاکید می‌کنند.

جریان برخورد شهاب سنگ به قائمشهر چیست؟
وضعیت موزه ها در زمان قطعی برق
موزه لوور ابوظبی به زودی افتتاح می‌شود
تبدیل فرودگاه بین المللی پکن به بزرگترین مرکز حمل و نقل هوایی جهان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code