هر سال ۱۰۰ ساختمان در فهرست مرمت ایران- اسپانیا قرار می گیرند

قرارداد ایران و اسپانیا برای مرمت آثار تاریخی

ایران با شرکتی اسپانیایی به نام پارادورس قراردادی امضا کرده است که بر اساس آن، هر سال قرار است ۱۰۰ ساختمان قدیمی و تاریخی انتخاب شوند و با پرداخت هزینه ی کامل از طرف این دو سازمان، بازسازی شوند تا از این طریق به حفظ آثار تاریخی و گردشگری کمک شود. با جزییات این خبر همراه الی گشت باشید:

مرمت آثار تاریخی
مطالب مرتبط:
به زودی پرواز مستقیم تهران- بوداپست برقرار می شود
شرکت اماراتی روتانا در ایران هتل می سازد

بین ایران و شرکتی دولتی به نام پارادورس که در اسپانیا قرار دارد، تفاهم نامه ای امضا شده است که قرار است ساختمان های قدیمی مورد بازسازی قرار بگیرند. هدف از این قرارداد، مرمت بناهای تاریخی و تبدیل بعضی از آنها به هتل برای اقامت گردشگران است. شرکت ایرانی سبتا و شرکت اسپانیایی پارادورس، هر سال ۱۰۰ ساختمان را انتخاب می کنند و در این طرح قرار می دهند طوری که تا آخر سال ۲۰۲۴، ۹۸۴ ساختمان تاریخی بازسازی می شوند. البته هنوز مشخص نیست که انتخاب ساختمان ها بر چه معیاری خواهد بود.

در این نشست درباره ی  بیشتر شدن سفر بین ایران و اسپانیا هم صحبت شد اما هنوز مشخص نیست که در این باره چه اقداماتی قرار است انجام شود چون مشکل ویزا برای توریست های ایرانی، همچنان بزرگترین مشکل پیش رو در سفر به اسپانیا است.

شیراز | مرمت آثار تاریخی

علاوه براین موضوع، بازدید های کارشناسی ای از بناهای تاریخی قرار است انجام شود تا بتوان دید درستی از وضعیت آنها پیدا کرد.

امضای این قرار داد باعث شده تا سرمایه گذاران سوئدی و ایتالیایی، تمایل بیشتری به سرمایه گذاری در ایران پیدا کنند و در شهرهای توریستی کشورمان مثل کاشان، کرمان و اصفهان که جز شهرهای پر اثر هستند، به ساخت هتل علاقه نشان دهند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد