هزینه های سفر یک زوج اروپایی به ایران چند درصد از حقوق آنهاست؟

هزینه های سفر یک زوج اروپایی به ایران شامل چه می شود؟

با تغییرات اخیر نرخ ارز، حالا اگر کسی قصد سفر به ایران را داشته باشد، یک سفر بسیار کم هزینه را تجربه خواهد کرد. حال سوال این است که مثلا اگر یک فرد اروپایی در این روزها به ایران سفر کند، چه درصدی از حقوقش را باید صرف یک سفر کامل و دوهفته ای به ایران کند؟ در این مطلب ما قصد داریم هزینه های سفر یک زوج اروپایی به ایران را بررسی کنیم، پس در ادامه با الی گشت همراه باشید.

سفر اروپایی ها به ایران
مطالب مرتبط:
سهم ایران از گردشگری جهان فقط ۱٫۵ درصد است
سفر به زیباترین جاده های ایران
شهرهای مناسب برای سفرهای تابستانی در ایران

برای این منظور ابتدا باید از قیمت بلیط شروع کرد، قیمت یک پرواز رفت و برگشت به شهر هایی همانند پاریس، فرانکفورت و یا رم در حال حاظر حدود ۳۵۰ یورو برای هر نفر می باشد. بعد از قیمت پرواز، اکنون که مسافران در فرودگاه امام خمینی(ره) حضور دارند، برای رفتن به هتلی که رزرو کرده اند باید ۱۰۰ هزار تومان بپردازند تا با تاکسی ویژه فرودگاه به مقصد برسند.

سفر یک زوج اروپایی به ایران

قیمت یک اتاق دو نفره در یک هتل ۴ ستاره در تهران چیزی حدود ۴۰۰ هزار تومان برای هر شب است که برای ۴ شب اقامت یک میلیون ۶۰۰ هزار تومان باید پرداخت شود. برای گردش و دیدن جاذبه های تهران هم در طول این ۴ روز حد اکثر روزی ۱۵۰ هزار تومان هزینه می شود و در نهایت برای هزینه های غذا در هر وعده برای یک نفر حدود ۵۰ هزار تومان باید در نظر گرفت. پس در این چها روز تهران و اولین بخش از هزینه های سفر یک زوج اروپایی به ایران ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و با نرخ هر یورو ۱۵ هزار تومان در این روزها معادل ۱۷۰ یورو باید در نظر گرفته شود.

هزینه های سفر اروپایی ها به ایران

حالا هزینه های یک سفر ۵ روزه به اصفهان را بررسی می کنیم که از هزینه رفت و برگشت به این شهر شروع می شود که حداکثر و با در نظر گرفتن سفر با هواپیما نفری ۳۰۰ هزار تومان و با اتوبوس نفری ۴۰ هزار تومان هزینه دارد. اگر هزینه اقامت در یک هتل ۴ ستاره را شبی ۳۰۰ هزار توان در نظر گرفت، یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باید برای اقامت در هتل کنار گذاشت. برای هزینه های رفت و آمد و گشت و گذار در شهر را ۳۵۰ هزار تومان و هر وعده غذا برای هر نفر ۴۰ هزار تومان باید در نظر گرفت که در مجموع برای این ۵ روز با احتساب سفر با اتوبوس حدود ۲ میلیون ۳۳۰ هزار تومان معادل ۱۵۰ یورو هزینه سفر به اصفهان خواهد بود.

هزینه های سفر یک زوج اروپایی به ایران

در سومین شهر اگر مقصد شیراز باشد هزینه ها برای ۵ روز اقامت از این قرار است: ۸۰ هزار تومان هزینه سفر با اتوبوس به شیراز، هتل شبی ۴۰۰ هزار تومان، هر وعده غذا برای یک نفر ۴۰ هزار تومان، هزینه رفت و امد و بازدید از جاذبه های گردشگری شیراز حدود ۳۰۰ هزار تومان و ۳۰۰ هزار تومان هزینه بلیط هواپیما از شیراز به تهران برای هر نفر که در مجموع ۳ میلیون و چهارصد معادل ۲۱۵ یورو هزینه این سفر ۵ روزه و آخرین بخش از هزینه های سفر یک زوج اروپایی به ایران در شیراز خواهد بود.

هزینه های سفر اروپایی ها در ایران

بنابراین هزینه های سفر یک زوج اروپایی به ایران با احتساب هزینه های فوق در مجموع  ۸۸۵ یورو خواهد شد، اما حداقل حقوق ها، به عنوان مثال حقوق یک کارگر ساده در یک کشور اروپایی تقریبا از ۱۰۰۰ یورو شروع می شود، پس هزینه سفر یک زوج برای دو هفته، کمتر از یک ماه حقوق یک نفر است، حال شما برای رفتن چند روز به اروپا باید چند ماه حقوق خود را پس انداز کنید؟

سایت موزه زمین گردشگری در شیراز راه اندازی شد
رشد بیشتر گردشگری دریایی با توجه ویژه به بندر خرمشهر
ارسال پرونده ثبت جهانی بافت تاریخی میبد به یونسکو
ثبت جهانی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی ایران
  1. Avatar
    mrymkhrsnd

    سلام اولا بلیط هواپیما به فرانگفورت بی نهایت گران است،،،من بازنشسته با حقوق ۱۶۰۰حتی یکروزهم در آلمان دوارم نمیاورم .خب این هم یه بدبختی دیگه ما ایرانیهاست

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code