هواپیمای خورشیدی ای که تا ابد پرواز می کند

هواپیمای خورشیدی

یکی از اصلی ترین هزینه هایی که ایرلاین ها متحمل می شوند، هزینه ی خرید سوخت هواپیماست که بسیار گران است. پرواز بدون نیاز به سوخت شاید مثل یک رویا باشد اما ظاهرا قرار است به حقیقت بپیوندد. نوع جدیدی از هواپیما که فقط با خورشید کار می کند و نیازی به سوخت ندارد. با جزییات این خبر همراه الی گشت باشید:

پرواز هواپیمای خورشیدی
مطالب مرتبط:
تبدیل فرودگاه بین المللی پکن به بزرگترین مرکز حمل و نقل هوایی جهان
قطر ایرویز، بهترین ایرلاین دنیا شد

ونسان فاره داستی آقایی است که در برج مراقبت پرواز کار می کرده و همیشه رویای سفر بی نهایت در آسمان را در سر می پرورانده است. این رویا باعث می شود تا او از کارش کناره گیری کند و با تلاش فراوان و استخدام یک تیم متخصص از خلبانان و افراد زبده، برای تحقق این رویا تلاش کند.

شاید ساخت این هواپیما جاه طلبانه و دور از ذهن به نظر برسد اما در صورتیکه عملی شود، قطعا سر و صدای زیادی به پا خواهد کرد. ونسان و گروهش توانسته اند هواپیمایی بسازند که برای فرود و صعود آن، فقط نیاز به انرژی خورشید است ولی هنوز ایده ی کاملی نیست. در حال حاضر، بهترین رکوردها را فردی به نام برتراند پیکارد (Bertrand Piccard) زده است که توانسته ۱۹ روز و ۲۱ ساعت و ۴۷ دقیقه را بدون فرود پرواز کند. هدف گروه ونسان این است که این رکورد را ۱۱ روز بهتر کند.

هواپیمای خورشیدی

ونسان و تیمش امیدوار است که دفعه ی بعدی که هواپیمایشان را تست می کنند، سوخت فسیلی ای در کار نباشد و پروازی کاملا سبز با ۱۰۰% انرژی خورشیدی داشته باشند.

در حال حاضر این هواپیما در مرحله ی آزمایش است و اگر  با موفقیت آزمایش شود، تحول بزرگی در صنعت هوانوردی جهان خواهد بود.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد