محدودیت ورود اسکناس ارز به ایران برداشته شد!

ورود اسکناس ارز به ایران

تا پیش از این محدودیت هایی برای ورود ارز به ایران وجود داشت و هر مسافر می توانست تا مقدار مشخصی اسکناس ارز همراه با خود به ایران وارد کند. با این حال، طبق آخرین خبری که گمرک ایران منتشر کرده است این محدودیت برداشته شده است و هم اکنون هر مسافر می تواند به هر میزان ارز وارد ایران کند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا در مورد این خبر بیشتر بدانیم.

آزاد شدن ورود ارز به ایران
مطالب مرتبط:
رشد ۱۱ درصدی صادرات صنایع دستی به ارزش ۱۹۰ میلیون دلار
طرح سفر ارزان ارائه شده میراث فرهنگی شفاف می شود
ایران در صدر کشورهای ارزان قیمت برای سفر در سال ۲۰۱۹

به گزارش ایسنا و بر اساس خبری که گمرک ایران منتشر کرده است هر شخص حقیقی و حقوقی با رعایت مقرراتی که بانک مرکزی اعلام کرده است مجاز است به هر میزان که می خواهد اسکناس ارز وارد کشور کند و جالب این که هیچ یک از دستگاه‌ های امنیتی، انتظامی و گمرک حق ممانعت از آن را ندارند. بر اساس این مصوبه، هر گونه ممانعت، تخلف اداری محسوب می ‌شود و فرد متخلف، در صورت محکومیت در بار اول به انفصال موقت به مدت شش ماه و در صورت تکرار به مجازات ‌های بالاتر محکوم می ‌شود.

ورود اسکناس ارز به ایران

طبق اعلام گمرک ایران، شرایط واردات ارز براساس این مصوبه به شرح زیر است:

 واردات ارز به صورت اسکناس توسط هر مسافر اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی بدون محدودیت خواهد بود. هر مسافری که از خارج به ایران سفر می کند برای واردات ارز تا سقف ۱۰ هزار یورو و معادل آن نیاز به اظهار به گمرک ندارد، اما واردات بیش از این مبلغ را باید اظهار کنند (تشریفات اظهار، اخد کد و مراجعه به بانک ملی بر اساس مفاد دستور العمل خواهد بود).

بر اساس خبر منتشر شده ورود و خروج ارز یا اسناد بانکی و اوراق بهادار بی ‌نام از طریق مرسولات پستی و حمل بار بیش از ۵۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارز‌ها ممنوع است. ضمن اینکه طبق این بخشنامه در صورت عدم رعایت ضوابط، مشمول مجازات مقرر در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب ۱۳۹۲ خواهد بود.

سفر زوج اروپایی با یکی از سریعترین خوردوهای برقی جهان به ایران
سفر زوج اروپایی با یکی از سریعترین خوردوهای برقی جهان به ایران
دشت کویر، یکی از پهناورترین نمک زارهای ایران
دشت کویر، یکی از پهناورترین نمک زارهای ایران
یزد به ثبت جهانی نزدیک می شود
یزد به ثبت جهانی نزدیک می شود
بزرگ ترین سینمای روباز جهان در سنندج!
بزرگ ترین سینمای روباز جهان در سنندج!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code